Jenna Wolfe: Kochasz swoją drugą tak samo jak pierwszą … ale inaczej

Jego 4:27 rano po błogiej ciszy Sobota rano. Jestem jedynym, który obudził się, siedząc w salonie z śpiącym dzieckiem, opierającym zmęczoną głowę na moim ramieniu. Czuję, jak jej rytmiczne oddechy rozgrzewają moją szyję, gdy dryfuje do krainy snów.

Jenna Wolfe and baby Quinn, enjoying a snuggle.
Jenna Wolfe i małe dziecko Quinn, ciesząc się przytuleniem.Dzięki uprzejmości Jenna Wolfe

Czy dzieci marzą? Zawsze się zastanawiałem. O czym oni marzą? Lekko pachnące chusteczki? Lepsze smakowanie mleka matki? Zjazd Seinfeld? W każdym razie, pomyślałem.

LIttle Quinn ma już 8 tygodni. Niewiele możemy zrobić, mając zaledwie 8 tygodni całkowitego życia. Jej jedynymi umiejętnościami w tym momencie są spanie, jedzenie i kupowanie. (Ale ona opanowała wszystkie trzy, uwierz mi.) Reszta czasu, ona po prostu istnieje. Ale to piękne i krzepiące istnienie.

Jenna Wolfe and Stephanie Gosk's daughters, big sister Harper and baby Quinn, get to know each other.
Jenna Wolfe i córki Stephanie Gosk, starsza siostra Harper i dziecko Quinn, poznają się.Dzięki uprzejmości Jenna Wolfe

Zanim się urodziła, po cichu (iz pewną dozą winy) zastanawiałam się, jak mógłbym ją pokochać każdą częścią mojej istoty, tak jak ja z Harper? Jak mógłbym? Harper ma mnie teraz owiniętego wokół małego palca. Od chwili gdy budzi się rano z wyciągniętymi ramionami wołając o “Mamę”, do szemrzących opowieści, które opowiada mi na przewijak o gosh-wie-co, do tego, jak prosi o więcej sera (tezee peez), Coraz bardziej zakochuję się w tym dziecku.

Przyznaję, że gdy Steph i ja byliśmy podekscytowani oczekiwaniem na kolejną dziewczynkę, mała część z nas zakwestionowała, w jaki sposób będzie pasowała. Byliśmy stroną 3. party of 3 na wakacje, na śniadanie, na wynajem samochodów . Strona 3 dla Sobotnie poranne spacery, biegi kawowe, święta Bożego Narodzenia i święta Paschy.

Sala in our hearts... and in the new stroller. Jenna Wolfe and Stephanie Gosk step out with daughters Harper and Quinn.
Pokój w naszych sercach … i w nowym wózku. Jenna Wolfe i Stephanie Gosk występują z córkami Harper i Quinn.Dzięki uprzejmości Jenna Wolfe

Czy możliwe byłoby płynne przejście na imprezę 4? Czy to nowe dziecko zrozumie nasze rutyny i nasze harmonogramy i nasze życie, które już skonfigurowaliśmy? Czy mamy miejsce dla drugiego? Zarówno w naszych sercach … jak iw mieszkaniu?

Te (teraz) absurdalne pytania stawały się coraz bardziej intensywne, gdy zbliżała się termin porodu. Rankiem 4 lutego, po pierwszych skurczach, spojrzałem na Steph, gdy zbliżałem się do szpitala i zapytałem ją, czy jesteśmy gotowi to zrobić. Kiedy nosiła trzy torby, aparat fotograficzny, fotel samochodowy, suszarkę do włosów, poduszkę i 8 innych rzeczy dla mnie, spokojnie spojrzała w moje zaniepokojone oczy i powiedziała: “Dlaczego przyniosłeś tyle rzeczy?” Oboje wyśmiewaliśmy nasze nerwy i kiedy szliśmy do szpitala, Steph pewnie szeptał do mnie: “A teraz chodźmy na spotkanie z tą małą dziewczynką”.

I baby makes... 4! Jenna and Steph hold Quinn in the hospital.
A dziecko sprawia, że ​​… 4! Jenna i Steph trzymają Quinna w szpitalu.Dzięki uprzejmości Jenna Wolfe

Prawda jest taka, że ​​oczywiście byliśmy gotowi. I oczywiście chcielibyśmy ten nowy dodatek. Serce ma nieskończoną ilość miejsca dla miłości. Kocham moją rodzinę, moich przyjaciół, powtórki Złotych Dziewczyn, ukryte tajskie miejsce na rogu, siłownię, mój nowy iPhone 6, spokojny sen, mój pies z dzieciństwa Rusty, moja najlepsza przyjaciółka Marni, narty wodne, moja Puma i okazjonalne Cola dietetyczna. I tak, kocham małego Quinna za każdą uncję, tak jak uwielbiam Harpera.

Ale teraz mogę bardziej docenić Harpera. I nie czuję się winny, mówiąc to. To nie jest jedna uncja głębsza niż na Quinna, to po prostu coś innego. Doceniam Harper, odnoszę się do niej, rozumiem ją, komunikuję się z nią. Widzę w niej część siebie. Chcę usiąść naprzeciwko niej w restauracji. Chcę ją złapać na dole slajdu. Chcę ją przytulić, kiedy jest zraniona i nosić ją, gdy jest zmęczona. Chcę oglądać jak tańczy, gra i koloruje, uczy się i rośnie. To jest inny rodzaj miłości niż czysta “poznawanie cię”, którą czuję do Quinna.

Dobrze hello there, little sister, let me show you the ropes around here: Quinn and Harper.
Witaj, siostrzyczko, pokażę ci tutaj liny: Quinn i Harper.Dzięki uprzejmości Jenna Wolfe

Cóż, to małe dziecko zaczyna się poruszać. Jest gotowa zjeść ponownie, więc lepiej to załatwię. Oto podsumowanie: Chociaż kocham to drugie dziecko tak samo jak pierwsze, to jest to inny rodzaj miłości. Jest to wypełniona pustką miłość, która wypełni się, gdy będziemy coraz głębiej wchodzić w naszą partię 4 osób.

Tylko nie myśl nawet o przyjęciu 5.

Przyjęcie of 4... we're ready to roll.
Party of 4 … jesteśmy gotowi do użycia.Dzięki uprzejmości Jenna Wolfe