Jak rozmawiać z dziećmi o samobójstwie: Przewodnik po wieku

Ta historia omawia samobójstwo. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ryzykujesz samobójstwem, zadzwoń do Amerykańskiej Narodowej Linii Ratowania Samobójstw pod numer 800-273-8255, wyślij wiadomość do 741741 lub odwiedź SpeakingOfSuicide.com/resources, aby uzyskać dodatkowe zasoby.

Ze względu na nagłośnione śmierci Kate Spade i Anthony Bourdain wydaje się nieuniknione, że dzieci usłyszą słowo “samobójstwo”. Podczas gdy rodzice mogą uważać na temat zdrowia psychicznego i samobójstwa ze swoimi dziećmi, eksperci twierdzą, że to ważne. Śmierć samobójstwem zwiększa się co roku od 1999 roku u osób w wieku od 10 do 74 lat. Mówienie o tym robi ogromną różnicę.

“To może przejść długą drogę, by czuć się wspieranym przez innych ludzi”, powiedział Thea Gallagher, dyrektor kliniki w Centrum Leczenia i Badania Lęku w Szkole Medycznej Perelmana na Uniwersytecie w Pensylwanii, powiedział TODAY.

Poważny talk, mother, parent, child
Getty Images zdjęcie

Co więcej, omawianie samobójstwa nie zachęca do tego.

“Nie możesz sprzeciwić się samobójstwu, rozmawiając o tym lub pytając o to” – powiedział Gallagher.

Sposób, w jaki rodzice odnoszą się do samobójstwa z dziećmi, jest różny w zależności od wieku. Amerykańska Akademia Pediatrii i Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne zalecają, aby rodzice nie rozmawiali o tragediach, dopóki dzieci nie ukończyły 8 lat.

“Jeśli to nie dotknie twoich dzieci, nie musisz się do tego zwracać”, powiedziała doktorowi Deborah Gilboa, ekspertka ds. Rodzicielstwa. “Jeśli myślisz, że usłyszą o tym – nawet z najmłodszymi dziećmi – to powinieneś o tym porozmawiać.”

Rodzice nie powinni unikać tej rozmowy tylko dlatego, że jest ciężko.

“Jest to niezwykle ważne ze względu na piętno związane ze zdrowiem psychicznym; jest to powód, dla którego ludzie nie otrzymują pomocy “- powiedziała.

Przedszkole-Przedszkole: Trzymaj się podstaw.

Jeśli małe dziecko prosi o samobójstwo, Gilboa zaleca zachowanie prostoty.

“Można powiedzieć” Ta osoba zmarła i jest naprawdę smutna “- powiedziała. “Mieli złą chorobę i po prostu przejęli.” Dokładnie tak, jakbyś porozmawiał ze swoimi dziećmi, gdyby ktoś miał raka. “

Gallagher zgadza się, że dawanie podstaw dzieciom działa najlepiej.

“Podążaj za przykładem dziecka”, powiedziała. “Wskaż, gdzie są rozwojowo i poznawczo.”

Wiek od 7 do 10: Podawaj krótkie, prawdziwe odpowiedzi.

W wieku od 7 do 10 lat ważne jest, aby rodzice podkreślali, że śmierć jest smutna, a osoba zmarła z powodu choroby.

“Każdy przerażający temat da nam krótkie prawdziwe odpowiedzi i zobaczymy, czy dziecko zadaje kolejne pytania” – powiedział Gilboa.

Gilboa mówi, że lepiej jest, aby dzieci prowadziły rozmowę z pytaniami. W ten sposób rodzice nie dostarczają zbyt wielu informacji, których dzieci mogą nie chcieć.

“Wtedy ich nie przytłaczasz” – powiedziała.

Wiek 11-14: Bądź bardziej konkretny.

“Musisz być bardziej konkretny” – powiedział Gilboa. “Musimy rozmawiać z naszymi przedszkolakami o ostrzegawczych oznakach samobójstwa.”

Według gimnazjum jedno na troje dzieci doświadczyło zaburzeń nastroju, które je przerażają, powiedział Gilboa. Nie oznacza to, że osoby w wieku przedszkolnym będą doświadczać stanu zdrowia psychicznego. Ale pokazuje, że w młodym wieku dzieci zmagają się ze skomplikowanymi emocjami.

Rozpocznij rozmowę z pytaniami.

“Najlepszym sposobem na wejście jest zapytanie ich o to, co usłyszeli. “Co słyszałeś o tej osobie? Co słyszałeś o samobójstwie? Jakie są twoje wierzenia? “Gilboa wyjaśnił.

Zbieranie informacji pozwala rodzicom być na tej samej stronie co ich dzieci. Większość ludzi eliminuje rozmowy, które są dla nich zbyt podstawowe, a dostarczanie zbyt dużej ilości informacji może być zbyt stresujące.

“Wprowadź rozmowę tam, gdzie się znajdują” – powiedziała.

Daje to również rodzicom możliwość poprawienia wszelkich dezinformacji, które ich dzieci mogły usłyszeć. Jeśli twój nastolatek mówi: “Słabi ludzie umierają przez samobójstwo”, wówczas rodzic może wyjaśnić, że dana osoba zmarła z powodu choroby, a nie słabości.

“Osoba umierająca na atak serca nie jest winą tej osoby. Choroba była silniejsza niż leczenie “- powiedział Gilboa. “Ludzie, którzy mają depresję, czasami umierają.”

Rodzice powinni zapytać swoje dzieci, czy myślą o samobójstwie lub czy któryś z ich przyjaciół.

“Zadawaj jasne pytania i nie tańcz dookoła, aby wiedzieć, że jest to bezpieczne miejsce” – powiedziała.

Liceum: Nie, jeśli. Gdy.

Rodzice licealistów mogą prowadzić dokładnie taką samą rozmowę ze swoimi nastolatkami, jak w przypadku gimnazjalistów z jedną znaczącą różnicą. Zamiast pytać Jeśli ich nastolatki lub ich przyjaciele doświadczyli chorób psychicznych lub myśli o samobójstwie gdy.

“Nie powiemy” jeśli “.” Nie “Co byś zrobił Jeśli martwiłeś się tym. “Ale,” Co zrobisz gdy martwisz się o siebie lub swoich przyjaciół? “- powiedział Gilboa. “Niemożliwe jest, aby dziecko przeszło przez liceum, nie wiedząc, kto jest w stanie zdrowia psychicznego”.

Ważne jest również, aby rodzice upewnili nastolatków, że stan zdrowia psychicznego jest całkowicie normalny i powinni poprosić o pomoc.

Gilboa zasugerował: “Nie będę uważał tego za porażkę, jeśli masz problemy ze zdrowiem psychicznym”.

College: Odprawa.

Rodzice powinni również dotykać bazy z młodymi dorosłymi, zwłaszcza jeśli doświadczyli myśli samobójczych lub znają kogoś, kto zmarł na skutek samobójstwa.

“To może być spust”, powiedział Gilboa.

Jeśli odpowiedzą, że są w porządku, Gilboa nalega, aby rodzice ich naciskali.

“Sugerowałbym, aby sięgnęli jeszcze raz:” Cieszę się, że to słyszę. Taką odpowiedzią jest to, że wspierasz mnie. Czy jest coś, co mogę zrobić, aby wesprzeć cię? “- powiedziała. “Zadzwoń w najładniejszy możliwy sposób.”