Jak Matt Damon podbudowuje upełnomocnione dziewczyny: “Ich ciała są ich własnymi”

Jak Matt Damon jest w pełni świadomy, żyjemy w czasach wielkich rachunków, kiedy tematy napaści na tle seksualnym i nękania, niewłaściwych zachowań w miejscu pracy i poza nim, robią codzienne nagłówki. Ludzie u władzy zostali obaleni ze swoich pozycji na co dzień. Wszystko zaczęło się od byłego hollywoodzkiego wagi ciężkiej Harveya Weinsteina.

“Jesteśmy w tej przełomowej chwili. Czujesz, że wszystko się zmienia “, mówi Damon DZIŚ rodzicom.

Matt Damon opowiada o kampanii Water.org

16 stycznia 2017 r05:59

W tym celu koncentruje się na uczeniu własnego potomstwa o ograniczeniach oraz o tym, co stanowi dobre i złe zachowanie. Damon wychowuje córki Alexię, 19, Isabellę, 11, Gia, 9 i Stellę, 7, z jego żoną Lucy. On i Lucy są najbardziej otwarci z Alexią, która mając 19 lat może zrozumieć, co dzieje się w wiadomościach, ale także porozmawiać z młodszymi dziewczynami.

Obraz: Matt Damon, nominated for Best Actor for his role in
Matt i Lucy DamonReuters

“Są bardzo jasne, że ich ciała są ich własnością i nikt nie może ich dotykać. Po prostu staramy się wychowywać dobre dzieci. Nie prowadzimy konkretnych rozmów na temat nękania. Chodzi o to, by wychować dzieci, które szanują siebie i innych “- mówi o swoich córkach.

Ma nadzieję, że któregoś dnia ludzie będą mogli mówić otwarcie, bez oskarżeń i publicznych ataków.

“Czy możemy rozpocząć dialog? Czy możemy się zastanowić? Czy możemy się pogodzić? Czy istnieje sposób na dialog? W ten sposób ludzie dorastają i robią się lepiej. Moment, w którym teraz jesteśmy, nie jest tą chwilą. Mam nadzieję, że pójdziemy w tym kierunku “- mówi.

Matt Damon: “Wielki Mur” jest “większy niż wszystko, w czym kiedykolwiek byłem częścią”

13 lutego 2017 r03:23

Jako ojciec “wychowuję swoje dzieci, aby popełniały swoje błędy i zrobiły lepsze następnym razem i naprawiły to, co zrobiły. Następnym razem zachowujesz się inaczej. “

Powiązane: Ojciec Matt Damon, Kent, umiera w wieku 74 lat

W domu Damon, pomimo swoich “Bourne” kredytów, nie jest typowym przykładem chłodu. Zwłaszcza po tym, jak jego córki widzą jego trzęsącego się z hipokampą tatę w “Downsizing”, jego nowym dramacie o ludziach, którzy stają się drobni, aby stworzyć bardziej utopijne społeczeństwo, a na jednej decydującej scenie imprezowej Damon idzie pełną dyskoteką.

“Zrozumiałem to naturalnie, pewnego dnia przyłapałem się na tańcu w kuchni, to naprawdę jestem w tym momencie, jestem zawstydzeniem dla moich dzieci”, śmieje się.

Rodzina pozostaje bicoastal, obecnie mieszka w pobliżu przyjaciela Damona z dzieciństwa, Bena Afflecka w Los Angeles. W przeważającej części on i jego dzieci zostają w spokoju, w przeciwieństwie do trójki Afflecka i Garnera, którzy są stałymi celami paparazzi.

“Nie jestem kimś, kogo historia porusza czasopisma. Mieszkam na ulicy od Bena i Jen. Zawsze są samochody poza domem. Chcą zobaczyć swoje dzieci. To inny poziom ingerencji. Nie muszę sobie z tym radzić, a moje dzieci nie muszą się z tym tak borykać “, mówi.