Harpers Ferry, Wirginia Zachodnia: Przewodnik po rodzinach

Co robić w Harpers Ferry

Miasteczko Harpers Ferry, otoczone wodą z trzech stron, jest miejscem, w którym odbywa się abolicjonistyczny rajd Johna Browna w 1859 roku, w niezwykle efektownym miejscu spotkań rzek Potomac i Shenandoah. Historyczne centrum miasta, wypełnione odrestaurowanymi XIX-wiecznymi budynkami, przypomina film. Znajduje się on w granicach Parku Narodowego Harpers Ferry, a ponieważ parking jest tak mały, większość ludzi opuszcza swoje samochody w Centrum dla Odwiedzających i korzysta z bezpłatnego transferu, jeśli nie jeżdżą lub nie jeżdżą pociągiem.

Dzieci having fun in ropes course adventure park
Ziplining jest jedną z wielu rodzinnych atrakcji w Harper’s Ferry.Getty Images

Gdzie się udać w Harpers Ferry

Odwiedzający Fort Johna Browna, budynek z czerwonej cegły, który był niegdyś domem straży pożarnej, poznają nie tylko słynny rajd, ale także fascynującą historię tej budowli: został on rozebrany i ponownie złożony kilka razy, stojąc w pięciu miejscach (cztery w Harpers Ferry i jeden w Chicago). Od The Point, malowniczej okolicy na końcu ulicy Shenandoah, podróżnicy mogą nie tylko zobaczyć, gdzie spotykają się obie rzeki, ale także przeoczyć trzy stany jednocześnie: Maryland, Wirginia i Wirginia Zachodnia. Potrzebujesz adrenaliny, aby zrównoważyć całą historię? Harpers Ferry Adventure Center oferuje flatwater tubing na Shenandoah (idealne dla młodszych dzieci), rafting na rzece Potomac, podszewkę na suwak i wspinaczkę linową.

Jan Brown's Fort
Fort Johna Browna w pobliżu Harper’s Ferry.Zdjęcie NPS / Autumn Cook

Gdzie się zatrzymać w Harpers Ferry

Wiele mniejszych, historycznych zajazdów nie pozwala na pobyt dzieci poniżej 12. roku życia, ale są one mile widziane w The Town’s Inn, który mieści się w dwóch XIX-wiecznych pensjonatach przy High Street. Jest tylko kilka pokoi i nie wszystkie mają kilka łóżek, więc warto wcześniej zarezerwować pokój. Clarion Inn Harpers Ferry znajduje się nieco poza centrum, ale w odległości krótkiego spaceru od antycznego parku rozrywki. Jeśli twoje dzieci planują popływać, poproś o jeden z pokoi przy basenie; wchodzisz do nich z balkonu z widokiem na basen.

Ostry Hotel Conference Center Harpers Ferry, West Virginia
Hotel Clarion w Harpers Ferry w stanie Wirginia.Clarion Hotel

Gdzie zjeść w Harpers Ferry

Hamburgery, kanapki i kanapki w Patelni Potomac są podstawowe i niezawodne – to ekspansywna talia jest prawdziwą gwiazdą serialu. Kropkowane z jasnymi pomarańczowymi parasolami, wychodzi na rzekę i stację kolejową, dzięki czemu można spędzić czas oglądając fracht, Amtrak i pociągi podmiejskie przetaczają się. True Treats Historic Candy nazywa się “jedynym w kraju historycznym sklepem z cukierkami opartym na badaniach” i sprzedaje słodycze wykonane starymi metodami, które datowane są na rok 1591. Kolonialne czekoladowe kije, XIX-wieczne trufle afrodyzjakowe i toffi z czasów prohibicji są po prostu kilka smakołyków, które możesz zgarnąć, a także bardziej nowoczesne interpretacje słodyczy, takie jak Pop Rock i Fireballs.

Szukasz więcej najlepszych wakacji z dziećmi? Sprawdź Przewodnik rodzinny TODAY.