Gwiazda “Rehab Addict” stoi przez karmiące piersią malucha w sporze o opiekę nad dzieckiem

Żadna matka nie chce wiedzieć, jak długo powinna karmić piersią swoje dziecko. Dla Nicole Curtis z sieci DIY, problem ten stał się częścią sporu o gorzką opiekę.

Syn karmionych piersią gwiazd “Rehab Addict” Harper, 2 ½. W jednym z rozdziałów bitwy z jej byłym Shane Maguire, lat 54, Curtis mówi, że była zmuszona pozwolić, by Harper karmił się butelką w wieku sześciu miesięcy podczas wizyty u swojego taty.

“Nigdy wcześniej nie miał butelki, a potem nagle okazało się, że jest to jedyna opcja, kiedy był z ojcem” – powiedziała samotna mama. “Nie miałem pojęcia, że ​​sędzia może powiedzieć” Masz nakaz sądowy, by nie karmić swojego dziecka karmionego wyłącznie piersią “.

Maguire twierdzi, że Curtis kontynuuje karmienie piersią Harper, aby uniemożliwić mu zobaczenie swojego syna.

Ale twierdzi, że maluch odżyje, kiedy będzie gotowy. “Wciąż powtarzam, to nie jest tak, że ma 7 lub 8 lat – nadal jest dzieckiem”, powiedziała. “Każdego dnia muszę krytycznie oceniać, że moje dziecko jest za stare, by karmić piersią” – powiedziała. “Ale kiedy on weans, to będzie jego decyzja. Naprawdę wierzę, że to jest wybór dziecka. “

“Matka powinna karmić piersią tak długo, jak długo jest pożądana zarówno przez matkę, jak i dziecko” – powiedziała Gina Boling, IBCLC, dyrektor kliniczny Centrum Karmienia Piersią dla Większego Waszyngtonu. “Według niektórych antropologów, normalny okres odsadzenia biologicznego dla ludzi wynosi od 2,5 do 4 lat. [American Academy of Pediatrics] zaleca rok lub więcej, a Światowa Organizacja Zdrowia zaleca 2 lata lub dłużej. Polecam tak długo, jak to działa dla rodziny. “

“Ważne jest, aby dzieci miały oboje rodziców” – powiedział Curtis – “ale [uniemożliwiając mi karmienie piersią mojego dziecka, aby mógł zobaczyć, że jego tata nie ma racji.” Ona zaprzecza, że ​​kontynuowała karmienie piersią, aby przeszkadzać Wizyta Maguire’a.

Curtis mówi, że nakazane przez sąd karmienie butelek zagrażało jej zapasowi mleka, ponieważ nie była w stanie pompować. “Musiałem zapłacić licencjonowanemu specjalistom od laktacji, aby zobaczyć, jak pompuję bez wyników” – mówi. “Siedziałem w swoim salonie z koszuli, związałem się przed nieznajomym, aby udokumentować, że moje ciało nie produkuje wystarczającej ilości”.

“Zawsze byłem wojownikiem”, mówi. “Jeśli coś jest nie tak, jestem pierwszą osobą, która wstała. I nie wierzę, że moje dziecko powinno odzwyczaić się od naszej sytuacji. “

Gina Boling, konsultantka ds. Laktacji, twierdzi, że rozwód może być szczególnie trudny w przypadku dzieci karmionych piersią z powodu separacji. “W najlepszym scenariuszu oboje rodzice będą pracować razem, aby przejście było możliwie jak najłatwiejsze dla dziecka” – mówi.