Gwiazda “Big Fat Greek Wedding” otwiera się na temat adoptowania córki: “Nikt z nas nie jest sam”

Kiedy Nia Vardalos, pisarka i gwiazda “My Big Fat Greek Wedding”, niechętnie opuściła rodzinę w niedzielę rano, aby polecieć do Nowego Jorku, aby promować swoją nową książkę “Natychmiastowa mama”, powiedziała jej 7-letnia córka, którą ona ” d opuścił wielkanocny koszyk.

Jej córka Ilaria przytuliła ją i powiedziała: “Idź, niech dzieci adoptują”.

To było szczęśliwe zakończenie Hollywood, które Vardalos czasami myślała, że ​​nigdy nie dostanie. Nominowana do Oscara aktorka i scenarzystka, która rozmawiała z TODAY.com w wywiadzie dla zielonego pokoju, poddała się 13 zabiegom zapłodnienia in vitro i wielu nieudanym próbom adopcyjnym, zanim została w końcu dopasowana, za pośrednictwem kalifornijskiego systemu opieki zastępczej, z 3-letnim stażem. stara dziewczyna. Vardalos i jej mąż otrzymali 14-godzinne powiadomienie przed spotkaniem ze swoją przyszłą córeczką.

Vardalos powiedział “Savannah Guthrie” TODAY’owi, że warta jest dekada zawodu, bo na koniec dostała córkę, którą miała mieć.

“Odwróciła się i spojrzała na mnie, a moja pierwsza myśl brzmiała:” Och, znalazłem cię “To wszystko – powiedziała.

Vardalos, której córka ma teraz 8 lat, przez długi czas utrzymywała swoją podróż adopcyjną w odosobnieniu i zaciekle strzegła prywatności córki. Ale teraz mówi i napisała książkę, by pomóc innym rodzicom.

“Zawsze myślę i wielu recenzentów i szefów wytwórni myśli, dlaczego przydarzyło mi się sukcesy” My Big Fat Greek Wedding “? Czemu? Więc teraz myślę, że wiem. Myślę, że powinienem używać moich ust do mówienia o adopcji “- powiedziała Guthrie.

To nie znaczy, że adopcja była łatwa. Vardalos i jej mąż, aktor Ian Gomez, zakochali się od pierwszego wejrzenia ze swoją nową córką. Ale mała dziewczynka była przestraszona, zła i na początku wycofana. Vardalos, która pisze o wyzwaniach w swojej książce, powiedziała, że ​​ich córka była bardzo niepewna podczas pierwszego spotkania.

Nia Vardalos and her daughter
Aktorka i scenarzystka Nia Vardalos i jej mąż, aktor Ian Gomez, bardzo ostrożnie podchodzą do ochrony prywatności córki, ale mówi, że w końcu postanowiła napisać o swoim doświadczeniu adopcyjnym, aby zachęcić innych rodziców.Dzisiaj

“To było spuszczone w oczy, została wycofana. Następnego dnia bardzo się rozgniewała. Przygryzła mój palec tak, jakbym był “Medyk!” To było naprawdę trudne. Nie pozwoli, żebyśmy ją przytulili lub ją pocałowali – powiedziała. Ale wszystko się poprawiło. “Jestem tu dzisiaj, ponieważ w ciągu sześciu miesięcy, zanim sfinalizowaliśmy jej adopcję, była całkowicie przemienieni, kochający, uważni i przywiązani”.

Nia i Ian nauczyli się, jak im się podoba, tak jak robią to wszyscy rodzice.

“Byliśmy tak nieprzygotowani, że kiedy mój mąż wystartował, by kupić artykuły spożywcze, a my adoptowaliśmy 3-latka, wrócił z formułą dla niemowląt, stekiem i ząbkowaniem. Nie mieliśmy pojęcia, co robimy. Ale się uczysz – powiedziała TODAY.com. “Nie da się w pełni przygotować, tylko oczy szeroko otwarte – skacz”.

Powiedziała, że ​​uświadomiła sobie, że wszystkie nowe matki odczuwają tę samą bezmyślność, niezależnie od tego, czy rodzi się niemowlę, czy adoptuje starsze dziecko. “Te mamy w parku, które miały dzieci w tym samym wieku co moja córka, widziały moje oczy – oszołomione, zdezorientowane, zniechęcone, bezsilne – które same odczuwały się z niemowlętami, w zasadzie powiedziały mi:” Robi się lepiej . ” I wszedłem do tego świata, do klubu, o którym nigdy nie myślałem, że mogę wejść “- powiedział Vardalos. “Czasem macierzyństwo, że jesteście sami w tym, przez co przechodzicie, i nikt z nas nie jest sam. Wszyscy przechodzimy przez to samo.”

Vardalos ma nadzieję, że jej książka i otaczająca ją reklama zachęcą innych, rozważających adopcję, do otwarcia serca na starsze dziecko. Chociaż Vardalos i jej mąż są adoptowani w kraju, jej książka oferuje 25 stron informacji na temat tego, jak zająć się na forum międzynarodowym. “Jeśli myślisz o wyjeździe za granicę, zrób to” – powiedziała ona DZISIAJ. “Idź tam, gdzie myślisz, że twoje dziecko jest”.

Kliknij tutaj, aby przeczytać fragment “Natychmiastowa mama”.

Matt Murray z TODAY.com przyczynił się do powstania tej historii.