Dlaczego dzieci urodzone we wrześniu mogą mieć przewagę w szkole

Nowe badanie, które może przemawiać do rodziców przyszłorocznych przedszkolaków sugeruje, że miesiąc, w którym się urodziłeś, może pomóc ci w szkole.

Nowe badania nad wiekiem dzieci rozpoczynających przedszkole wykazały, że uczniowie starsi od większości swoich kolegów mają przewagę naukową nad młodszymi rówieśnikami. Badanie może przyczynić się do debaty nad tym, czy rodzice powinni “redshirtować” dzieci, które mają urodziny tuż przed terminem zapisów szkolnych.

W dokumencie roboczym opublikowanym przez National Bureau of Economic Research przeanalizowano dane szkół publicznych dotyczące dzieci urodzonych w latach 1994-2000 na Florydzie, które mają datę pierwszego odcięcia nowego studenta..

ZA new report suggests that students who begin kindergarten at an older age are more successful throughout their high school and early adult years than their younger peers.
Nowy raport sugeruje, że uczniowie, którzy rozpoczynają naukę w przedszkolu w starszym wieku, odnoszą więcej sukcesów przez całe liceum i wczesne dorosłe lata niż ich młodsi rówieśnicy.Shutterstock

Badacze zwrócili szczególną uwagę na różnice między dziećmi urodzonymi w sierpniu a dziećmi urodzonymi we wrześniu, ponieważ dodatkowy miesiąc często oznaczał, że uczniowie częściej czekali przez cały rok przed rozpoczęciem nauki w szkole..

Nigdy więcej nie przegap historii rodzicielskiej dzięki newsletterom TODAY! Podpisz tutaj

Dane pokazały, że urodzone we wrześniu dzieci były o 2,1% bardziej skłonne do uczęszczania do college’u niż ich urodzone w sierpniu koleżanki z klasy. Byli też o 3,3% bardziej skłonni do ukończenia college’u, a 15,4% rzadziej mieliby kłopoty z prawem, podczas gdy nieletni.

Autorzy raportu ostrzegają jednak przed przyjmowaniem konkretnych zaleceń z badania.

“Z całą pewnością nie mówi to rodzicom, żeby trzymali (dzieci) z powrotem” – powiedział jeden z autorów raportu Krzysztof Karbownik. “To największa błędna interpretacja, którą ludzie mogą czerpać z badań.”

Rodzice muszą najpierw pomyśleć o potrzebach i osobowości ich indywidualnych dzieci, a nie tylko zastanowić się, czy redshirting dałoby ich uczniowi przewagę akademicką, powiedział.

Obraz: School bus
Shutterstock

“Jeśli jesteś (trzymasz urodzone w sierpniu dziecko z powrotem), aby dać tylko dodatkowy impuls swoim dzieciom, może się to w rzeczywistości odwrócić. Rodzice myślą o natychmiastowych zyskach, ale nie myślą o kosztach, jakie może przynieść redshirting “- powiedział Karbownik, doktor habilitowany w Instytucie Badań Politycznych Uniwersytetu Northwestern.

W szczególności może to oznaczać znaczną utratę dochodów po wejściu studenta do rynku pracy, powiedział.

Wcześniejsze badania na temat wieku, w którym dzieci rozpoczynają naukę, doprowadziły do ​​sprzecznych ustaleń.

Raport z 2006 roku autorstwa profesora Uniwersytetu w południowej Kalifornii, Gary’ego Paintera, nie znalazł żadnej akademickiej ani społecznej korzyści dla opóźnienia wejścia dziecka do przedszkola.

Painter, dyrektor Szkoły Polityki Społecznej Sol Price, zwrócił uwagę, że dzisiejsze dzieci mają znacznie większe szanse na rozwój akademicki dzięki programom pomocniczym oferowanym w czytaniu, matematyce lub innych przedmiotach.

Painter powiedział DZISIAJ, że uczniowie rozpoczynający przedszkole w wieku 6 lat będą mieli “pewne naturalne korzyści”, w tym większy rozmiar ciała i bardziej zaawansowane umiejętności społeczne. Ale w przeszłości, kiedy szkoły nie oferowały wielu programów uzupełniających dla uczniów osiągających lepsze wyniki, te zalety ostatecznie ustąpiły, gdy przechodziły przez szkołę..

To może nie być teraz, powiedział Painter.

“Może się zdarzyć, że początkowe korzyści zostaną wzmocnione w naszym systemie edukacji, a początkowe wady mogą zostać wzmocnione. A to znaczy, że bardziej mówi o naszym systemie edukacji, o tym, jak współdziała z istniejącą przewagą “- powiedział.

Zespół pokazowy Kindergarten TODAY debiutuje

21 lutego 2014 r00:23

Painter miał osobiste zainteresowanie badaniami. Ma syna z sierpniowymi urodzinami i nie był pewien, czy wysłać go do przedszkola jako jednego z najmłodszych w swojej klasie, czy też wstrzymać go o rok.

Decyzja, którą podjął, znajduje odzwierciedlenie w jego pracy.

“Jeśli jesteś na ogrodzeniu, wyślij je do przedszkola. Jeśli się zmagają, niech powtarzają przedszkole “- powiedział.

“To była rzecz praktyczna dla rodzica, i to właśnie zrobiłem jako rodzic. Wysłałem dziecko do przedszkola, a dla niego wszystko było w porządku – powiedział – kontynuował bez problemu, a teraz ma 20 lat w college’u.