Dalej: Badanie pokazuje, że dobrze jest trzymać dziecko

Nowe badanie z Japonii potwierdza, co wiele matek może wiedzieć instynktownie: Podnoszenie i przenoszenie wybrednego dziecka zazwyczaj uspokaja i relaksuje dziecko, sprawiając, że ruch jest dobry zarówno dla matek, jak i dla niemowląt..

Kiedy matki w badaniu nieśli swoje dzieci podczas chodzenia, niemowlęta stały się zauważalnie spokojniejsze i przestały płakać i wiercić się. Szybko bijące serca dzieci również zwolniły, co świadczy o tym, że dzieci czują się spokojniejsze.

“Niemowlęta stają się spokojne i zrelaksowane, gdy są noszone przez matkę” – powiedział badacz, dr Kumi Kuroda, który bada zachowania społeczne w RIKEN Brain Science Institute w Saitama w Japonii. W badaniu zaobserwowano uderzająco podobne reakcje u niemowląt.

Ponieważ noszenie (czyli trzymanie się podczas chodzenia) może pomóc powstrzymać niemowlę od płaczu, Kuroda powiedział, że może zaoferować matkom sposób na uspokojenie krótkoterminowych podrażnień ich dzieci, takich jak przerażające hałasy lub szczepienia.

ZA new study confirms: Hold that baby as much as you want!
Nowe badanie potwierdza: Trzymaj to dziecko tak, jak chcesz! Dzisiaj

Wyniki opublikowano w Internecie dzisiaj (18 kwietnia) w czasopiśmie Current Biology.

Silny efekt uspokajający
W przypadku małego badania naukowcy monitorowali odpowiedzi 12 zdrowych niemowląt w wieku od 1 miesiąca do 6 miesięcy. Naukowcy chcieli odkryć najskuteczniejszy sposób, by matki uspokoiły płaczące dziecko w okresie 30 sekund – po prostu trzymając dziecko lub niosąc niemowlę podczas chodzenia.

Małe dzieci noszone przez chodzącą matkę były najbardziej zrelaksowane i ukojone, w porównaniu z niemowlętami, których matki siedziały na krześle i trzymały je, jak się okazało. Kiedy matka wstała i zaczęła chodzić z dzieckiem przytulonym do ramion, naukowcy zaobserwowali automatyczną zmianę w zachowaniu dziecka.

Wyniki te utrzymywały się nawet po uwzględnieniu przez badaczy innych czynników, takich jak wiek i płeć dziecka oraz wiek matki i prędkość chodu.

Kuroda powiedziała, że ​​była zaskoczona siłą uspokajającego działania gospodarstwa matki i chodzenia. Obserwując eksperymenty na ludziach i myszach, była zdumiona, jak szybko częstość akcji serca zwolniła, a zaraz po tym jak matka zaczęła chodzić. (Matki myszy podnoszą swoje młode za kark).

Zdaniem naukowców chodzenie matek może być bardziej skuteczne w uspokojeniu niemowląt niż inne rodzaje ruchu rytmicznego, takie jak kołysanie.

Porady dla rodziców
Gdy podstawowa przyczyna płaczu utrzymuje się, na przykład głód lub utrzymujący się ból, niemowlę może ponownie zacząć płakać zaraz po zakończeniu noszenia.

Dlatego Kuroda zalecił, aby kiedy dziecko zaczęło płakać, krótki okres noszenia może pomóc rodzicom zidentyfikować przyczynę łez. Przyznała, że ​​noszenie może nie powstrzymać płaczu, ale może przeszkodzić rodzicom w sfrustrowaniu płaczącego niemowlęcia.

Odkrycia mają również wpływ na jedną technikę wychowawczą, w której rodzice pozwalają płakać dzieciom, aby pomóc im nauczyć się zasypiać samodzielnie..

“Nasze badanie sugeruje, dlaczego niektóre dzieci nie reagują dobrze na metodę rodzicielską” płacz “,” powiedział Kuroda.

Zwolennicy techniki doradzają rodzicom, aby po pewnym wieku pozwalali niemowlętom spać – bez pomocy matki lub taty – w nadziei, że dziecko nauczy się uspokajać siebie..

Ale Kuroda powiedział, że uspokojenie poprzez noszenie przez matkę, a także płacz w trakcie separacji, są wbudowanymi mechanizmami przetrwania niemowlęcia. Te zachowania były trudne od milionów lat. “Zmiana tych reakcji byłaby możliwa, ponieważ niemowlęta są elastyczne, ale może to zająć trochę czasu” – powiedziała.

Chociaż badanie dotyczyło zachowania dziecka w odpowiedzi na jego matkę, Kuroda stwierdził, że efekt nie jest specyficzny dla matek, a każdy główny opiekun dziecka może wykonać noszenie. Naukowcy zaobserwowali te same uspokajające efekty, gdy ojcowie, babcie i nieznana kobieta z doświadczeniem opiekuńczym nosili dzieci w wieku poniżej 2 miesięcy, powiedział Kuroda.

Śledź MyHealthNewsDaily @MyHealth_MHND, Facebook i Google+.TK

  • 7 faktów dotyczących porodów domowych
  • 9 Dziwne sposoby Dzieci mogą zostać ranne
  • Top 5 sposobów na zmniejszenie toksyn w domach