Czy trendy dotyczące nazwisk dzieci mogą przewidywać wybory? Zobacz, który kandydat jest przed tobą

Ponieważ tak często w nagłówkach gazet pojawiają się prezydenckie nadzieje, nie dziwi fakt, że rodzice używają ich jako inspiracji dla nazwisk dzieci. Ale czy popularność nazwisk kandydatów mogłaby przewidywać wynik wyborów??

Hillary Clinton and Donald Trump
Trump i Clinton nie są jedynymi politykami, którzy zauważają w tym sezonie wyborczym rodziców.AP

Zgodnie z nowo opublikowanymi danymi z BabyCenter, prezydencka czołówka Hillary Clinton i Donald Trump mają duży wpływ na tegoroczne nazwiska dzieci. Badanie wykazało, że nazwisko Hillary zyskało na popularności od początku wyborów, o 142 procent więcej niż w zeszłym roku. Tymczasem liczba dzieci o imieniu Donald wzrosła o osiem procent.

POKREWNE: Czerwony kontra niebieski: Zobacz, które stany stają się twórcze z nazwiskami dzieci

Wzrost liczby imienników Hillary to dobra wiadomość dla fanów Clinton, powiedziała BabyCenter Global Editor-in-Chief Linda Murray.

Historycznie, “bardzo konsekwentnie widzimy, że zwycięzca wyborów prezydenckich … wyprzedza inne imiona w popularności” – wyjaśnił Murray. “To może być wczesny wskaźnik”, że Hillary Clinton zostanie wybrana.

niemowlę
Czy nazwałbyś swoje dziecko Hillary lub Donaldem? Są to “ładne retro, ale klasyczne imiona dla dzieci” – powiedziała Linda Murray, dyrektor naczelny BabyCenter Global.Shutterstock

W rzeczywistości, rosnąca popularność imienia Hillary stawia Clinton na równi z Franklinem Rooseveltem w wyborach 1932 roku, kiedy wygrał przez osuwisko. W ciągu roku spędził kampanii przeciwko Herbert Hoover, imię Roosevelta wzrosła popularność o 151 procent, Murray powiedział.

Inne nazwiska Clintona oprócz Hillary doświadczyły podobnego doładowania, z Billem i Chelsea odpowiednio o 113 procent i 18 procent. Nawet Charlotte, nazwisko wnuczki Hillary Clinton, wzrosła o 17 procent w częstotliwości od zeszłego roku.

Podobnie, rodzina Donalda Trumpa dała początek nowemu pokoleniu dziewcząt o imieniu Melania i Ivanka, nazwiska, które wzrosły odpowiednio o 36 procent i 4 procent.

Jednak Trump i Clinton nie są jedynymi politykami, którzy zauważają w tym sezonie wyborczym rodziców. Dzięki roli ojca Założyciela w musicalu “Hamilton”, Hamilton spisał listę nazwisk, ze wzrostem popularności o 60 procent.

POWIĄZANE: Najpopularniejszymi nazwiskami dzieci w 2016 roku (do tej pory) są…

Sukces programu pomógł spopularyzować nazwiska innych członków obsady, z Jeffersonem o 171 procent, Jamesem o 40 procent dla dziewcząt i 25 procent dla chłopców, Marią o prawie 22 procent, a Georgiem o prawie 21 procent.

Jak na ironię, Hamilton prawdopodobnie nie był popularnym dzieckiem, gdy Alexander Hamilton sam żył w 1800 roku.

POWIĄZANE: Jaka byłaby Pani dzisiaj? Wypróbuj ten zabawny generator nazwisk dla dzieci

“To było bardzo niezwykłe, że rodzice nazwali dziecko o nazwisku, co nie było modą” – wyjaśnił Murray. “Nie miałeś wtedy wielu Hamiltonów, Jeffersonów i Washingtona, a nazwiska były bardzo klasycznymi angielskimi imionami, jak George i Frank.”

Jak ludzie wybierają nazwiska dla dzieci? Nasza ankieta ujawnia …

17 lutego 2016 r01:59