“Czy są naturalne?” 7 niezręcznych rzeczy, które ludzie mówią matkom wielokrotności

Mam bliźnięta i masz pytania. Skąd mam to wiedzieć? Ponieważ przez cały czas jestem pytany o te same.

Niezależnie od tego, czy jest to urzeczenie, czy przerażenie, nauczyłem się akceptować fakt, że moje niezwykłe kłopoty z rodzicielstwem są fascynujące dla innych ludzi. Coś w stylu, w jaki cyrkowcy, którzy jedzą ogień i mają rzucone na nich noże, są fascynujące.

Widzisz nas w centrum handlowym, w parku i na przyjęciach urodzinowych, które spławiają małe dzieci jak dzikie konie, a twoja ciekawość jest naturalna. Ale spójrzmy prawdzie w oczy: tak jak w przypadku każdej fizycznej kondycji, która wywołuje równe ilości cudów i strachu przed obcymi (jak w trzecim trymestrze ciąży), pytania od nieznajomych są jawnie osobiste, wyczerpujące, a czasem trochę śmieszne.

Więc zamierzam zrobić ci solidne, oszczędzić ci wstydu i powiedzieć ci, co chcesz wiedzieć. Ponieważ podczas gdy matki wielokrotności są znane z posiadania dużej cierpliwości, mamy również wyższą siłę górnego ciała, a ty po prostu nie chcesz z tym mieszać.

Sarah Maizes twins
“Bliźnięta?! Czy są identyczne ?! “Dzięki uprzejmości Sarah Maizes

1. “Czy są one naturalne?” (Lub “Czy byłeś zaskoczony?”)

Bądźmy szczerzy, to, o co naprawdę pytasz, to: “Czy twoje części pani pracują?” Czy to jest bardzo sąsiedzkie? Nie sądzimy. Jeśli mamy leczenie bezpłodności, stawiasz nas w niezręcznej sytuacji – nie dlatego, że jesteśmy zakłopotani – ale dlatego, że dosłownie zmuszasz nas do omawiania z tobą naszego zdrowia reprodukcyjnego. Nie poprosisz nieznajomego, żeby zdjął spodnie i kaszlnął. A jeśli moje bliźnięta są naturalne, co zamierzasz powiedzieć? “Przepraszam?” Więc jeśli nie jesteś rodzicem wielokrotności i chcesz wyrazić współczucie z powodu frustracji w leczeniu niepłodności, to tylko ciekawość. A jak wiesz, ciekawość zabiła kota. Lub przynajmniej jego łapy przejechały z podwójnym wózkiem.

2. Posiadanie dzieci w zbliżonym wieku to nie to samo, co posiadanie bliźniaków. Nie przez długi strzał.

Prowadzi nas do NUTS, kiedy ludzie mówią: “Moje dwie malutkie dzieci są tak blisko siebie, jakby były bliźniakami”. Każdy etap przynosi nowe wolności i wyzwania. Nawet jeśli masz 1-latka i noworodka, jedno dziecko może usiąść lub wstać, a przynajmniej zjeść trochę Cheerios podczas gdy pielęgniarka. Ale kiedy masz dwa noworodki, zapomnij o tym. A kiedy się starzeją, noce z powrotem do szkoły i koncerty szkolne dają nowe przeszkody. Próbujesz uchwycić bliźniaki drugiej klasy śpiewające na świątecznym koncercie chóru, gdy są na przeciwnych końcach pionów. I zadanie domowe? Jeśli jedno dziecko ma co najmniej rok, może trochę pomóc. Czy ostatnio próbowałeś matematyki czwartej klasy? To trudne! Zabiłabym, żeby mieć piątego równiarka, który wciąż ma ułamki świeżości w swoim umyśle.

Sarah Maizes twins
“Nie wiem, jak to robisz!”Dzięki uprzejmości Sarah Maizes

3. “Bliźnięta ?! Czy są identyczne ?! “

Moja ulubiona odpowiedź na to pytanie brzmi: “Byli identyczni. Ale odciąłem jej penisa. “Nawet gdy ludzie wyraźnie widzą, że mam chłopca i dziewczynę, pytają. Podsumowując, “identyczne” bliźnięta są rezultatem rozszczepienia zapłodnionego jaja, co oznacza, że ​​będą one tej samej płci i będą wyglądać podobnie. Niemożliwe jest, aby bliźniaki chłopca / dziewczynki były identyczne. Są to “braterskie” bliźnięta, co oznacza, że ​​są wynikiem dwóch osobnych zapłodnionych jaj. Nie ma za co.

4. “To bliźniaki? Ale są tak różne! “

Tak, oni są. Ponieważ są dwoma całkowicie oddzielnymi ludźmi. I tak jak rodzic z wieloma dziećmi, ja wychowuję swoje zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami i zachęcam do bycia ich własną osobą. OK, może kiedyś je ubieram, ale nie mogłem się powstrzymać.

Sarah Maizes twins
“Oni są bliźniakami? Ale są tak różne! “Dzięki uprzejmości Sarah Maizes

5. (Pytania na urodziny, część 1): “Moje dziecko jest zaprzyjaźnione z chłopcem (lub dziewczyną), który jest bliźniakiem. Czy muszę zaprosić ich na przyjęcie urodzinowe?”

Nie. Nie musisz zapraszać moich bliźniaków na imprezę. Chcę, żeby moje dzieci miały własne zestawy przyjaciół. Nie sprawiasz, że twoje dziecko jest wszędzie ze swoim rodzeństwem, prawda? Chcę, aby każde z moich dzieci czuć było całe i wyjątkowe – zwłaszcza przed rówieśnikami. A dla bliźniaków, którzy nie zostali zaproszeni, muszą zrozumieć, że są oddzielną osobą i dobrze, że mają własne życie.

6. (Pytania urodzinowe, część 2): “Mój syn (lub córka) został zaproszony na przyjęcie urodzinowe bliźniaków, czy muszę przynieść prezent dla nich obojga?”

Jeśli jesteś zaproszony na przyjęcie urodzinowe moich bliźniaków, nie musisz przynosić prezentu dla obu dzieci – o ile nie jesteś dobrym przyjacielem z nimi obojga i jest to dla ciebie odpowiednie. Ponownie, moje bliźnięta są jednostkami. Każda pomoc uczy ich, że lekcja życia jest bardzo ceniona.

7. “Nie wiem, jak to robisz!”

Inni rodzice patrzą na nas z niedowierzaniem, jakbyśmy mieli mieć swój własny pokaz Animal Planet. Mówią nam: “NIGDY nie mógłbym tego zrobić!” Oto mały sekret. Mógłbyś. Jako mamy wszyscy mamy tę niesamowitą zdolność radzenia sobie z wszystkim, co jest rzucane po naszej myśli. Po prostu nie wiesz, co poradzisz sobie, dopóki nie będziesz musiał sobie z tym poradzić. I, cóż … musieliśmy sobie z tym poradzić. Więc doceniamy, że uważasz, że jesteśmy jakimś superbohaterem, nie jesteśmy. Jesteśmy matkami jak ty. Trzymając to wszystko razem. 24/7.

Hej … może w końcu jesteśmy superbohaterami.

Sarah Maizes jest humorystką rodzicielską i wielokrotnie nagradzanym autorem pięciu książek dla dzieci, w tym On My Way to the Bath. Mieszka w Los Angeles ze swoimi trzema dziećmi: 15-letnimi i 12-letnimi bliźniakami (i tak, byli zaskoczeni). Śledź ją na Facebooku i zasubskrybuj jej formę zwariowaną na stronie SarahMaizes.com.

Jenna Bush Hager i jej siostra Barbara dzielą sekrety bliźniąt

26.2.201505:26