Czy mundurki szkolne pomagają lub przeszkadzają?

Czy twoje dzieci ubierają się do szkoły tej jesieni w standardowych koszulkach khakis i polo, czy też są ubrane w najnowsze chusteczki i fajne graficzne koszulki?

Liczba szkół publicznych, w których prosi się uczniów o noszenie mundurków szkolnych, rośnie, a prawie co piąta ich wymaga, więc DZIŚ odbyła się mini-debata w poniedziałek na podstawie obowiązkowych mundurków szkolnych.

Psycholog edukacyjny i współtwórca DZISIAJ Michele Borba uważa, że ​​mundury to dobry pomysł, ponieważ tworzą “emocjonalne bezpieczeństwo w szkole, która jest kluczowa dla nauki”.

Posiadanie dzieci w mundurach ograniczy zastraszanie, ponieważ dzieci nie będą się na siebie nawzajem ubierać, jak się ubrały – powiedziała. W środowisku miejskim również utrata przynależności do gangu poprzez ubiór. Mundury również zmniejszają dystrakcję, powiedział Borba.

“To sprowadza się do” skupmy się na tym, co powinniśmy robić, zwanym uczeniem się “- powiedziała.

Specjalista ds. Rozwoju dzieci i nastolatków Robyn Silverman powiedział, że mundury nie zawsze są odpowiedzią.

“W czasach, kiedy nastolatki i preteens chcą wyrazić siebie, ubrania zapewniają pojazd, łagodny pojazd, pozwalający im się wypowiedzieć i powiedzieć” jestem inny “, bez konieczności podchodzenia do bardziej ryzykownych sposobów powiedzenia tego samego. ,” powiedziała.

Czy dorośli powinni stłumić indywidualność dzieci? DZISIAJ Savannah Guthrie zapytała Borbę.

Podczas gdy powiedziała, że ​​uwielbia indywidualność, Borba powiedział, że potrzebny jest nowy sposób myślenia.

“To nie rzeczy, które nosisz, to rzeczy w środku,” powiedziała Guthrie na targach DZISIAJ. “Zacznijmy od wyrażania dzieci ekspresji w kategoriach ich myśli, słów, czynów.

“Mają 50 000 zajęć, na które się zapisali, na litość boską, mogą być ekspresywni” – dodał Borba. “Kiedy wchodzisz do szkoły, ubierzmy się na sukces i bądźmy przygotowani na naukę.”

Silverman zauważył, że mundury mogą mieć niezamierzoną konsekwencję, gdy dzieci porównują to, jak wyglądają w tym samym stroju, podobnie jak magazyny proszą czytelników o ocenę celebrytów w “którzy noszą to najlepiej”..

“Jako ekspert od obrazów ciała, słyszę od studentów przez cały czas, że czują, że pozwala to na wiele porównań”, powiedział Silverman.

“Więc jeśli masz ciało, które jest ciałem o większej wielkości, cieplejsze ciało, bardzo wysokie ciało, bardzo krótkie ciało, te dziewczyny często czują, że nie wyglądają najlepiej”, powiedziała i to może być szkodliwe. uczyć się.

Dziewiętnaście procent dyrektorów szkół publicznych zgłosiło zapotrzebowanie na mundury w roku szkolnym 2009-2010, z 12 procent dziesięć lat wcześniej, według DZISIAJ. Odsetek szkół publicznych, których zleceniodawcy zgłaszają egzekwowanie surowego dress code, wzrósł z 47 procent do 57 procent w ciągu dekady.

Co myślisz? Daj nam znać na stronie TODAY Moms na Facebooku.