Czy lalka Lulla pomaga dzieciom lepiej spać? Mama próbuje sensacji wirusowej

Przez pierwsze pięć miesięcy życia mojego syna miałem obsesję na punkcie snu. Albo, dokładniej, mój brak tego.

Spędziłem wiele godzin w środku nocy przy świetle mojego iPhone’a, szukając wszystkich możliwych odmian tej nieuchwytnej frazy: “Jak spać dziecko”.

Czy ta lalka naprawdę pomaga dzieciom zasnąć?

12 sierpnia 2016 r02:51

Przekroczyłem niezliczone popołudnia, gdy próbowaliśmy dostać się na “drzemkę”, spoglądając z niepokojem na zegar, abym mógł wpaść do jego pokoju i ukoić go w pięcio-, dziesięcio- i 15-minutowych przyrostach.

Skuliłem się.

I super-owinięty.

Kręciłem się w kaftanie.

Kupiłem magiczne kombinezony i worki snu, i loveys i binkies. Podkreślam, że jadłem przez stosy książek ze snem, pozostawiając dowody na czekoladę na stronach o uszach.

Więc kiedy przewinąłem obok opowieści jedną nieprzespaną noc w moim kanale na Facebooku o lalce, która twierdziła, że ​​pomaga dzieciom lepiej spać, kliknąłem.

The doll's soft, plushy feel makes it a sweet toy - even if your baby isn't sleeping.
Miękka, miękka w dotyku lalka sprawia, że ​​jest to słodka zabawka – nawet jeśli Twoje dziecko nie śpi.Rebecca Davis

“Śmiesznie wysokie oferty na” śpiącą lalkę “dowodzą, jak cholernie zdesperowani rodzice śpią – krzyknął nagłówek. “Ta lalka może sprawić, że twoje dziecko śpi, ale może to kosztować”.

Okazuje się, że pozbawieni snu rodzice na całym świecie słyszeli o tym magicznym produkcie, lalce Lulli i kupili je wszystko. Strona wyprzedała się tak szybko (dwa razy), że rodzice rzucili się do serwisu eBay, by porwać ich na szalone marże – podobno płacą aż 665 $ za lalkę, która zwykle kosztuje 71 dolarów.

OBEJRZYJ: Prowadź jazdę próbną lalką Lulla

Posłuchaj, rozumiem. Złap mnie we właściwym momencie z przymrużonymi oczami i ja też mógłbym zapłacić za kilka dodatkowych zzzzzów. Ale czy to naprawdę była magiczna kula? Musiałem wiedzieć.

Napisałem więc do Islandii (gdzie wymyślono lalkę), a po tym wszystkim, co wiedziałem, lalka Lulla była w drodze do mnie z Rejkyavik, przez jej niezwykle miłego i kojącego dźwięcznego twórcę, Eyrúna Eggertsdóttira. (Jeśli chcesz się odprężyć, posłuchaj jej, wyjaśniając proces leżący za lalką w tym filmie).

Kiedy przybyła moja lalka Lulla, była o wiele mniejsza (i ładniejsza), niż sobie wyobrażałem. Jest miękki i pluszowy z zamkniętymi oczyma w kształcie kartonu i małym pudełkiem głosowym wszyty z tyłu, który – po ściśnięciu – odtwarza nagranie bicia serca kobiety i oddechów przez maksymalnie osiem godzin.

Nie jestem pierwszą osobą, która porównałaby to do Dartha Vadera. Jeśli usłyszysz odgłosy dochodzące z zaciemnionego pokoju, może to być trochę przerażające.

Lulla doll
Dzieci modelujące lalkę Lulli w teledysku firmy były o wiele bardziej przytulne niż moje dziecko.Roro Care

Bicie serca i odgłosy oddechu lalki mają naśladować opiekuna, aby uspokoić dziecko, gdy opiekun nie może tam być. “Moim celem było stworzenie produktu dla niemowląt, które naśladowały bliskość, gdy ich rodzice musieli być daleko”, powiedział Eggertsdóttir DZISIAJ. “Badanie mówi nam, że bliskość pomaga dzieciom regulować bicie serca i oddychanie, a to z kolei skutkuje lepszą jakością snu, lepszym ogólnym samopoczuciem i dodatkowym bezpieczeństwem”.

Ona i jej zespół, którzy przez trzy lata pracowali nad tym, aby lalka stała się rzeczywistością, poprosili o wiele informacji zwrotnych od dzieci i rodziców po drodze, a ich strona jest przepełniona pozytywnymi recenzjami.

Moje 8-miesięczne dziecko śpi całkiem nieźle przez całą noc, ale od czasu do czasu budzi się we wczesnych godzinach i jest totalnym koszmarem, jeśli chodzi o drzemkę..

Testowałem to na nim przez kilka dni i w kilku różnych środowiskach (można zobaczyć, co się tutaj stało) – na popołudniową drzemkę w swoim łóżeczku w domu, na drzemkę w jego samochodzie, noc w łóżeczku, w jego opakowaniu Graj, gdy wyjeżdżamy na weekend. Masz pomysł.

Podarowałem mu również, bez odgłosów oddechu włączonego, tak jak zabawkę do zabawy (czytaj: żuć), kiedy wychodziliśmy jeść lub po prostu kręciliśmy się po mieszkaniu. Dla tych, którzy martwią się luźnymi przedmiotami w łóżeczku, lalka ma niewielki pasek na rzep, który można wykorzystać do zapętlenia się w łóżeczkach, aby nie stwarzać zagrożenia uduszeniem.

Czasami zdawał się działać – w końcu zasnął, a kilka razy drzemki zdawały się trwać dużo dłużej niż zwykle (dwie godziny w porównaniu do 40 minut) – ale kiedy obudził się w środku nocy, płacząc, lalka najwyraźniej nic nie robiła, żeby go uspokoić.

Średnio powiedziałbym, że zajęło mu to mniej więcej tyle samo czasu, co zasypianie z lalka tak jak ona bez lalka, więc nie jestem pewien, czy to miało jakiś wpływ.

“To powinno działać dla większości dzieci, ale efekty będą różne dla różnych dzieci” – powiedział mi Eggertsdóttir. “Z biologicznego punktu widzenia te dźwięki powinny działać stabilnie i uspokajająco, a większość informacji zwrotnych, które otrzymujemy od użytkowników, w pewnym stopniu poprawia samopoczucie dziecka”.

Innymi słowy, nie oczekuj magicznej sztuczki – korzyści mogą być znacznie subtelniejsze.

“Nie obiecujemy żadnych konkretnych rezultatów – na przykład, że twoje dziecko z pewnością przesypia całą noc” – powiedziała. “Może być wiele powodów, dla których niemowlęta i dzieci mają problemy ze snem – kolka, lęk, choroba – i cykle snu u niemowląt różnią się od dorosłych … Nie wszyscy są tacy sami, więc lalka nie będzie w stanie pracować dla każdego lub dla każdego problemu, ale sugerowałbym, żeby ludzie dali mu szansę, wypróbowali go w różnych warunkach i mieli uzasadnione oczekiwania. “

Więc dla tych, którzy desperacko potrzebują pomocy dla dzieci, nie wykluczałbym tego – kto wie, może to być sztuczka dla twojego maleństwa! I na szczęście nie musisz już płacić za rękę i nogę, aby spróbować. Firma przyspieszyła produkcję, aby zaspokoić popyt, a Lulla zostanie wysłana ponownie w październiku.

Jak ujął to Eggertsdóttir: “Przed nami ekscytujące czasy!”

Możesz śledzić edytorka DZIŚ Meena Hart Duerson i jej przygody na sen na Twitterze.