Czy kobiety w ciąży mogą znowu zasnąć? Może, z tą nadmuchiwaną poduszką

W każdej kobiecej ciąży przychodzi moment, w którym nie jest już wygodne (ani możliwe) spanie na brzuchu.

Enter Cozy Bump – nadmuchiwana poduszka na ciało z otworem w środku na brzuch w ciąży – która ma sprawić, że bezsenne noce będą już przeszłością.

Strona internetowa Cosy Bump twierdzi, że produkt może złagodzić bóle w dolnej części pleców i umożliwić śpiąc. Jest również dostępny na Amazon i ma ponad 200 recenzji.

Nowy pregnancy pillow
Przytulny Bump twierdzi, że możliwe jest spanie w żołądku. Przytulny Bump

Wymyślona przez duet mąż i żona, Logan i Kathleen Zanki, narodziła się z chwilą, gdy Kathleen, desperacko szukając ulgi w bólu pleców, położyła się płasko na wewnętrznej rurze.

To pogorszyło sytuację. “Otwarty środek wewnętrznej rurki wciągnął jej brzuch i spowodował, że jej tył wyskoczył do wewnątrz”, powiedział Logan, który mieszka w New Jersey z żoną i córką, Londynem. Tak więc majstrowali przy niektórych projektach i wymyślili przytulny guzek, który ma komorę powietrzną do zwalczania grzbietu i podniesionego zagłówka.

Przytulny bump raft upright

Czy produkt – który wygląda jak tratwa basenowa lub materac – jest bezpieczny dla przyszłych mam i ich dzieci?

Donnica Moore, ginekolog OB-GYN z New Jersey i ekspert ds. Zdrowia kobiet, mówią, że w poduszce nie ma nic niebezpiecznego, zainteresowane kobiety powinny spróbować wypróbować je osobiście – i pamiętaj o polityce zwrotów przed złożeniem zamówienia.

“Podobnie jak większość produktów konsumenckich sprzedawanych kobietom w ciąży, nie badano ich w żadnych próbach klinicznych, więc wszelkie poparcie, które twierdzą, że jest, jest tylko anegdotyczne”, powiedział Moore. “Chociaż wydaje się, że nie ma w tym nic niebezpiecznego, to, co różne kobiety w ciąży uznają za wygodne, jest wysoce indywidualne.”

Moore mówi, że chociaż nie ma ogólnej wytycznej dotyczącej tego, kiedy kobiety w ciąży powinny przestać spać na brzuchu, większość kobiet uważa, że ​​około 24 tygodni, spanie na brzuchu nie jest już wygodne.

Już nigdy nie przegap historii rodzicielstwa dzięki biuletynowi TODAY Parenting! Podpisz tutaj.

I ostrzega położnik, spanie na plecach podczas trzeciego trymestru, nie jest zalecane. W przeciwnym razie chodzi o znalezienie tego, co działa najlepiej dla danej matki, bez względu na to, czy chodzi o poduszkę na ciało czy inny mechanizm radzenia sobie.

“Wiele kobiet woli wkładać poduszkę między kolana, gdy śpią na bokach, a także za pomocą poduszek na ciało lub innych standardowych poduszek, aby podpiąć się do najbardziej wygodnej pozycji do spania” – powiedział Moore. “Jak wszystko w ciąży i macierzyństwie – wszystko zależy od wszystkiego”.

Cozy Bump jest dostępny na Amazon za 75 USD.

Ciąża Pillow

DZISIAJ ma powiązania partnerskie z niektórymi kupcami powiązanymi z tą historią, więc możemy uzyskać niewielki udział w przychodach z zakupów. Przedmioty są sprzedawane przez sprzedawcę, a nie DZISIAJ. Wszystkie ceny mogą ulec zmianie, a przedmioty mogą zostać wyprzedane na podstawie zasobów reklamowych kupca.

Artykuł został pierwotnie opublikowany we wrześniu 2017 r. W witrynie TODAY.com.

Loading...