Czy dzieci powinny nadal uczyć się kursywy? Nowe przepisy nakazują pismo ręczne w szkole

Kolejny rok szkolny, kolejna intensywna debata nad losem cursive w klasie.

chłopak writing in notebook
Zwolennicy twierdzą, że kursant jest potrzebny, aby dziecko podpisało jego imię, przeczytało Konstytucję USA i rozwijało ważne umiejętności mózgu.Shutterstock

Wiele szkół ogranicza obecnie pisanie pisma ręcznego, zauważając, że dzieci lepiej przygotowują się do prawdziwego świata, gdzie zwinne kciuki i szybkie pisanie na klawiaturze tworzą najbardziej pisemną komunikację.

Ale wiele dzieci bardzo szybko znajduje kurs na swoim planie lekcji.

W Alabamie w tym tygodniu weszło w życie prawo Lexi – które wymaga od uczniów szkół publicznych umiejętności “pisania czytelnego w cursive” przed końcem trzeciej klasy. Reprezentant stanu Dickie Drake sponsorował projekt ustawy po tym, jak został uderzony przez coś, co powiedziała jego najstarsza wnuczka Lexi.

Powiązane: Cursive comeback? Po oburzeniu lekcje pisma ręcznego wracają do niektórych szkół

Lexi Drake, an Alabama child, inspired a cursive writing bill
Pragnienie nauki “prawdziwego pisania” przez Lexi Drake doprowadziło jej dziadka, stanowego przedstawiciela Dickie Drake’a, do sponsorowania projektu ustawy wymagającej szkół publicznych w Alabamie, aby pokazać, że uczą się kursywy.Dzięki uprzejmości Dickie Drake

“Była w pierwszej klasie i chciała się uczyć” prawdziwego pisania “- powiedział Drake dla rodziców DZISIAJ. “Po wielu badaniach w szkołach w stanie Alabama odkryłem, że nie nauczono go w całym stanie – uderzając i omijając. … Ta ustawa dotyczy wszystkich moich wnucząt i innych, takich jak oni. “

Nigdy więcej nie przegap historii rodzicielskiej dzięki newsletterom TODAY! Podpisz tutaj

Pisanie kursywą zawsze było obowiązkowe w tym stanie, ale nowe prawo wymaga, aby szkoły potwierdziły, że spełniają standardy biegłości, powiedziała Erica Pippins Franklin, rzeczniczka Departamentu Stanu Alabamy. Celem jest, aby dzieci mogły nie tylko pisać w skrypcie, ale także czytać historyczne listy i dokumenty, dodała.

Podobne odczucia pojawiły się w Luizjanie, gdzie gubernator John Bel Edwards w czerwcu podpisał projekt ustawy, która wymagała od kursanta nauczania w szkołach publicznych od roku szkolnego 2017/2018. Instrukcja musi zaczynać się od trzeciej klasy i być częścią programu nauczania do 12 klasy.

Czy cursive jest ofiarą cyfrowej ery?

Sep.08.201302:40

Wielu krytyków tendencji do deklarowania kursywnych przestarzałych wskazuje palcem Standardy Common Core State. Wprowadzona w 2010 r. I przyjęta przez 42 stany i Dystrykt Kolumbii, inicjatywa wymaga “umiejętności pisania na klawiaturze”, ale nie zawiera żadnej wzmianki o kursach, co zachęca wiele okręgów szkolnych do ograniczania lub upuszczania instrukcji pisania..

W jednym z ogólnokrajowych badań 612 nauczycieli szkół podstawowych stwierdzono, że 41 procent nie włącza już cursive writing do swoich planów lekcji.

Powiązane: Pisanie notatek robota pióra w pisma ręcznego

“Z pewnością byłabym smutna, gdyby zabrała ją ze swojego programu nauczania”, powiedziała Lyla Gleason, której 6-letnia córka rozpocznie jesienią tego roku drugą klasę w Nowym Jorku.

“Nawet jeśli te dzieci w większości piszą, kiedy dorastają, nadal chciałbym, żeby nauczyła się skryptu.”

Odpowiadając na skargi rodziców, niektóre państwa dokonują rewizji norm krajowych i przyjmują własne przepisy. Od maja, 15 stanów wymagało nauczania kursywy zgodnie z Podstawowymi Zasadami Curriculum, zgodnie z American Handwriting Analysis Foundation.

Niektórzy rodzice byli sceptyczni.

“Czy wymóg pisania pisma jest oparty na czymś innym niż na argumencie, którego się nauczyliśmy i okazał się w porządku?”, Napisał Jarvis DeBerry, tata i zastępca redaktora w “Times-Picayune” w Nowym Orleanie, w czerwcowej kolumnie zatytułowanej “It’s Trudno zrozumieć nowy cursive mandate Luizjany. “

“Byłoby miło, gdyby moja córka nauczyła się pobieżnie, ale nie kosztem jej upadku za swoimi odpowiednikami na całym świecie, których palce przelatywały nad kluczami.”

Powiązane: Sprawdź, czy Twoje państwo ma urlop podatkowy na pingowanie z powrotem do szkoły

Plusy i minusy cursive w programie nauczania XXI wieku

Sep.08.201302:52

Inni odrzucali argumenty, że potrzebne jest cursive, aby dziecko podpisało jego imię, przeczytało Konstytucję USA i rozwijało ważne umiejętności mózgu. Wszystko, czego potrzeba, to jakaś forma pisma, jak drukowanie, którego dzieci wciąż uczą się w szkole, zauważają.

“Kiedy potrząśniesz argumentami, staje się jasne, że siła napędowa utrzymująca kursywę przy życiu jest naprawdę tylko nostalgią i romantyzmem” – zadeklarowała kolumna Vice.com w czerwcu.

“Dla przeciętnego człowieka umiejętność ta prawdopodobnie nie zostanie zachowana i na pewno nie będzie potrzebna”.

Debata jest kontynuowana.

Śledź A. Pawłowskiego na Facebooku, Instagramie i Twitterze.