Czy chłopcy mogą ubierać się jak dziewczęta?

Decyzja matki, by pozwolić jej 5-letniemu synowi przebrać się za kobiecą postać z kreskówek na przedszkolnym przyjęciu z okazji Halloween, oświetliła blogosferę. Jej relacja z negatywnej reakcji i dezaprobaty w spojrzeniach, jakie otrzymała od niektórych rodziców, wygenerowała ponad 3 miliony odsłon i dziesiątki tysięcy komentarzy z całego świata.

Mama, Sarah (poprosiła, żeby jej nazwisko nie zostało ujawnione), powiedziała w poniedziałek Meredith Vieira TODAY: “Naprawdę myślałem, że to Halloween, że ubierzesz się jak nie jesteś. To zabawne wakacje.

“Żadne dziecko nie mówiło do niego ani słowem, nie w żaden negatywny sposób” – dodała. “To byli rodzice, tylko kilku.”

Sara zachowała spokój, ze względu na jej syna, którego nazywa Boo. Nie robiła dużej sceny w szkole, ale myślała o tym dużo zanim usiadła przy swoim komputerze i zaczęła pisać post na swoim blogu, Nerdy Apple Bottom, pod prowokacyjnym tytułem “Mój syn jest gejem”. To na mnie ciążyło “, powiedziała.

Na blogu Sara zapytała: A co jeśli Boo chciał iść na imprezę przebraną za “Daphne” z serialu animowanego Scooby-Doo? Bez względu na przyczynę, jej syn zasłużył na miłość i wsparcie matki.

Sarah dobrze to ujęła, powiedział inny gość w dziale DZISIAJ: Cheryl Kilodavis, której własny syn, Dyson, zaczął nosić świecące i kolorowe sukienki w wieku przedszkolnym, a wciąż robi to w wieku 5 lat. Kilodavis powiedział, że chociaż ważne jest zrozumienie, dlaczego dzieci krzyżują się -stres, ważniejsze jest to, że są szczęśliwi i wiedzą, że są kochani, mimo że się ubierają.

“Dyskusja brzmi, co sprawi, że będzie to bardziej akceptowane?” Powiedział Kilodavis Vieira. “Mamy dzieci, które wyrażają się inaczej, i musimy dotrzeć do miejsca akceptacji”.

Kilodavis sam opublikował książkę o tym, co przeżyła jej syn i jej rodzina, próbując zrozumieć jego wybory. Pod tytułem “My Princess Boy” książka stała się popularna w Internecie.

Kilodavis powiedziała Vieira, że ​​teraz żałuje swoich wczesnych reakcji na decyzję Dysona o noszeniu sukienek: “Nie jestem dumną mamą” – nazwała je.

“Kiedy powiedział:” Jestem księżniczką “, powiedziałem:” Chłopcy nie są księżniczkami “- wspomina Kilodavis. “Powiedział:” Jestem małą księżniczką “. Kieruje planem tego, kim jest.”

Ważenie na DZIŚ Moms: Tak lub nie dla chłopców w ubraniach dziewczęcych?

Brak powodu do alarmu

Eksperci twierdzą, że nie jest niczym niezwykłym, że chłopcy w wieku poniżej 5 lat ubierają się w odzież lub kostiumy typowo związane z dziewczętami. (Kto nie widział, żeby mały chłopiec ubrał się w wysokie obcasy i perły mamy?)

Dziewczyny mogą również ubierać się jak chłopcy. Na przykład w sierpniowym numerze Vanity Fair Angelina Jolie powiedziała, że ​​Shiloh, jej 4-letnia córka z Bradem Pittem, “lubi ubierać się jak chłopiec. Chce być chłopcem. Więc musieliśmy obciąć jej włosy. Lubi nosić chłopięce wszystko. “

Powiązane: Angelina Jolie mówi, że Shiloh “chce być chłopcem”

Ale w wieku około 5 lat dzieci stają się świadome różnic między płciami, a dla większości pragnienie przebierania się znika. Rodzice nie powinni się niepokoić, jeśli dziecko nadal będzie się ubierać w wieku 5 lat; powinni jednak spróbować zrozumieć powody.

“Zawsze trudno jest być innym. Gdy dzieci są inne, wzbudza to niepokój “- powiedział doktorowi Haroldowi Koplewiczowi, prezesowi Child Mind Institute. “Musimy upewnić się, że nasze dzieci czują się kochane i czują się wspierane.

DZISIAJ Moms: Kto wybiera, jakie ubranie nosi twój tot?

“Ważne jest to, że nadal lubią siebie i swoje ciało” – dodał.

Kiedy Kilodavis szukał profesjonalnej porady na temat zainteresowania Dyson przebieraniem się za dziewczynę, psycholodzy i psychiatrzy dokonali różnych ocen na temat tego, co według nich mogło być pomieszaniem płci. Niezależnie od tego, czy Dyson traci zainteresowanie cross-dressingiem, gdy dorośnie, Kilodavis powiedziała, że ​​w każdym przypadku spodoba się Dysonowi.

theGrio: Jak radzić sobie z dzieckiem, które ubiera się inaczej

“Lekarz powiedział:” Werdykt brzmi: masz zdrowego i szczęśliwego chłopca, który lubi ubierać się “- powiedział Kilodavis.

W blogosferze również została zatwierdzona pozycja Sary. Większość komentarzy na jej blogu o kostiumie Boo “Daphne” była pozytywna.

“Cieszę się, że pozwoliłeś swojemu dziecku być wyjątkowym, pomysłowym i wolnym od ograniczeń naszego zamkniętego społeczeństwa”, napisał jeden z plakatów po pojawieniu się Sary w poniedziałek w dniu dzisiejszym. “To nie jest kwestia płci, to nie jest problem gejowski czy prosty, to problem związany z wychowywaniem dzieci i minąłeś.”