Co robią mamucie w domu przez cały dzień? Odpowiedzi mogą cię zaskoczyć

Co to znaczy być mamą w domu w 2016 roku?

Laura Vanderkam, autorka książki “Wiem, jak to robi”, i Redbook postanowili odpowiedzieć na to pytanie nowym projektem, Mom Gig. Redbook zbadał 558 samozwańczych matek przebywających w domu, prosząc ich, aby zapisywały swoje zajęcia godzinę po godzinie w określone dni, aby malować najdokładniejszy obraz działań mamie w domu w 2016 roku.

Jak pisał Vanderkam w powstałym artykule, odpowiedzi były tak różne, jak same kobiety. “Nasze życie respondentów było niezwykle różnorodne” – napisała. “Jedna mama spędzała dzień na zastępstwie-nauczaniu. Kolejne doi kozy i spędził pięć godzin budując szopę na narzędzia. Trzeci grał w tenisa przez trzy godziny. “

Czerwona książka graphic
Grafika redbookCzerwona książka

“Wiedziałem, że ludzie mają wiele nieporozumień na temat tego, jak spędzają czas mamuśki w domu” – powiedział Vanderkam DZIŚ rodzicom. “Ludzie wierzą, że matki siedzą bezczynnie, lub że 100% ich czasu jest zużywane przez opiekę nad dziećmi. Podobnie jest w przypadku badania Redbook. “

Vanderkam powiedział, że uwielbiała widzieć wpisy dotyczące dzienników czasu respondentów, które pokazywały czasem dziwaczne szczegóły dnia rodzica: “Niektóre ulubione wpisy:” uzupełnij wodę w klatce tarantuli “,” sprawdziłeś, czy nie ma potworów “,” zrobił tymczasową smycz, ponieważ pies ją gryzł na kawałki “i” desperacko próbowali wykonać 500 zadań w ciągu 30 minut “- powiedziała.

Czerwona książka graphic
Grafika redbookCzerwona książka

The Mom Gig zbadała także, w jaki sposób dzieci postrzegają swoje matki w domu, matki, które postrzegają pobyt w domu jako więcej ofiary niż wyboru, wzrost ojcostwa z pobytu w domu i ich doświadczenia oraz “mompreneurs” – grupa matek przebywających w domu, które znajdują i czasami tworzą sposoby zarabiania pieniędzy w domu.

Ciekawostka: według ankiety, matki czworga dzieci są “najszczęśliwsze”. Vanderkam, matka czworga dzieci, sądzi, że może to być spowodowane tym, że “weszli” w wybrany styl życia.

“Czworo dzieci będzie smakowało wszystkich, oprócz najbardziej upartych perfekcjonistów”, powiedziała. “Podejrzewam, że matki dużych rodzin są bardziej skłonne do odrobiny bałaganu i po prostu cieszą się z hałaśliwych domów”.

Ale wśród najciekawszych aspektów wyników Mom Gig: wygląda na to, że nowoczesna mama z domowym zacięciem pracuje, gdy pozostaje w domu. Sześćdziesiąt dwa procent respondentów Redbook powiedział, że przyczyniły się do ich dochodów gospodarstw domowych, z 25 procent prowadzących działalność w domu i 34 procent “pracy” wykazu w dziennikach, które prowadzili do ankiety.

Czerwona książka graphic
Grafika redbookCzerwona książka

“Zaskoczyło mnie, jak niewyraźne są linie między przebywaniem w domu i pracą” – powiedział Vanderkam. “W dzisiejszych czasach jest wiele różnych sposobów pracy, więc ma sens, że ludzie łączą pracę i pobyt w domu, ale myślę, że rodzi to fascynujące pytania o to, jak ludzie decydują się zdefiniować.”

Czy to dobrze, że nowa mama w domu jest naprawdę bardziej hybrydą w domu z pracy w domu, czy też po prostu stawia więcej matek? “Myślę, że ogólnie rzecz biorąc jest pozytywne, że obecnie istnieją nowe sposoby pracy” – powiedział Vanderkam. “Oznacza to, że ludzie mogą łączyć się i wybierać udział w rynku, bez bycia trudnym wyborem w taki czy inny sposób.

“Oczywiście, myślę, że istnieje niebezpieczeństwo przegrzania oczekiwań” – powiedziała. “Nie jest łatwo zbudować wielki biznes w domu, zwłaszcza jeśli nie masz opieki nad dziećmi i masz małe dzieci. Łatwiej będzie znaleźć czas później, gdy dzieci będą w szkole. Jeśli masz dzieci, uspokój się!

Czerwona książka graphic
Grafika redbookCzerwona książka

W ankiecie Redbook 15% respondentów stwierdziło, że przebywają w domu, ponieważ opieka nad dziećmi jest zbyt droga, a siedem procent, ponieważ ich kariery nie były przyjazne rodzinie. Vanderkam przypisuje te niezdolności, aby pasowały do ​​tradycyjnych formatów pracy, dlatego tak wiele matek staje się “mompreneurs”, gdy pozostają w domu.

“Chcieliby ograniczyć swoje godziny pracy i chcą pracować w domu, dzięki czemu mają możliwość uczestniczenia w szkolnych wydarzeniach i zarządzania domem” – powiedziała. “Nie ma wielu tradycyjnych miejsc pracy, które spełniają te warunki.”

Ale Vanderkam uważa, że ​​brakuje pracowników, nie wykorzystując potencjału siły roboczej tych matek, które w końcu zostają w domu i nie chcą prowadzić własnej firmy.

“Nie wszystkie mamy chcą być przedsiębiorcami. Nie wszystkie przedsiębiorcze przedsięwzięcia są szczególnie opłacalne, “powiedziała. “Wiele kobiet ma umiejętności, które byłyby dość cenne dla pracodawców, gdyby organizacje mogły się zorientować tworząc wirtualne miejsca pracy w niepełnym wymiarze godzin – powiedzmy, 15-20 godzin w tygodniu na telepracę. Pracodawcy, którzy chcą skorzystać z tej puli pracy, znajdą wiele niewykorzystanych możliwości i ludzi, którzy byliby lojalnymi pracownikami. “

Lojalni pracownicy i najwyraźniej doświadczeni podczasze. Czego więcej mogliby prosić pracodawcy?

Loading...