Badania wspierają moc 5 S, aby uspokoić dzieci

Aby szybko uspokoić dzieci po rundzie zdjęć, wszyscy rodzice muszą nauczyć się “5 S”: powijanie, pozycja boczna / żołądek, shushing, kołysanie i ssanie, zgodnie z badaniem w poniedziałek.

Szósty cukier “S”, który w poprzednich badaniach okazał się skutecznym środkiem przeciwbólowym do immunizacji niemowląt, nie przyniósł żadnych dodatkowych korzyści, gdy był stosowany z pierwszymi pięcioma, naukowcy znaleźli.

Dr Harvey Karp, który nie był zaangażowany w nowe badania, opisuje 5 S w swoim DVD i jego książce, The Happiest Baby on the Block.

“To nie jest tak naprawdę tylko szczepienie” – mówi Karp. Płaczące dzieci i wynikające z tego wyczerpanie i utrata pewności siebie są wiodącymi wyzwalaczami stresu małżeńskiego, niewydolnością karmienia piersią i zespołem wstrząśniętych niemowląt, mówi Karp, który mówi w czwartek o strategiach uspokojenia płaczu niemowląt i napadów złego humoru podczas Ogólnopolskiej Konferencji na temat Dzieci i Niczyich Obrażeń. w Waszyngtonie.

The 5 S wyrosła z przekonania, że ​​dzieci rodzą się z odruchem uspokajającym, mówi Karp. Poprzez replikację środowiska łona – “symfonię doznań” – opiekunowie mogą szybko umieścić dzieci w spokojnej strefie, mówi.

“Rodzice robią wiele z tych rzeczy intuicyjnie, ale mogą nie robić tego poprawnie” – mówi Karp. “Musisz to zrobić (5 S) dokładnie, albo nie działają.” Na przykład, mówi, że pieluszki muszą być napięte, a shushing musi być dość głośny (pomyśl, jak odkurzacz może uspokoić płaczące dziecko).

Nowe badanie, w czasopiśmie Pediatrics, wykorzystało wideo z YouTube do szkolenia dzieci w szpitalu dziecięcym córek króla w Norfolk w stanie Wirginia, jak wykonać 5 S. W badaniu wzięły udział 230 2-miesięczne i 4-miesięczne niemowlęta i losowo podzielono je na cztery grupy: po ich zastrzeleniu albo otrzymały standardową opiekę 5S, albo ich rodziców, i otrzymały czystą wodę lub wodę z cukrem.

Dzieci otrzymały trzy strzały w naprzemiennych udach. Mieszkańcy następnie podwinęli niemowlęta w czasie krótszym niż 15 sekund i dostarczyli co najmniej trzy z pozostałych 5 S w ciągu 30 sekund od strzału (niektóre dzieci uspokoiły się przed sseniem smoczka, piątą S lub nie były przyzwyczajone do używania).

Mieszkańcy ocenili ból niemowląt, w oparciu o to, jak ciężko płakali i ich mimikę, natychmiast po trzecim strzale i kontynuowali przez dwie do pięciu minut. S 5 S uspokoiły dzieci znacznie lepiej niż wysiłki rodziców, niezależnie od tego, czy cukier został dodany do mieszanki.

Główny autor, dr John Harrington, powiedział, że wpadł na pomysł opracowania po usłyszeniu wypowiedzi Karpa. Harrington mówi, że on i inni pediatrzy czasami dają dzieciom acetaminofen (Tylenol), aby złagodzić ból strzału, ale ostatnie badania wykazały, że lek może zmniejszyć odpowiedź przeciwciał na szczepienia. Karmienie piersią jest skuteczne, mówi, ale nie wszystkie kobiety karmią piersią.

“Myślę, że fajną rzeczą, która wyszła z tego, było to, że kiedy zrobiliśmy 5 S po zdjęciach, rodzice chcieli się uczyć” – mówi Harrington..

Zespół Harringtona mógł widzieć spokojniej dzieci 5 S jeszcze szybciej, gdyby przed wykonaniem ujęć owinął wszystkie nogi oprócz nogi, mówi Karp.

Niestety, jak zauważyło wielu rodziców, uspokajający odruch ustąpił po około trzech miesiącach, mówi Karp, a Harrington stwierdził, że 5 S nie działa tak dobrze z 4-miesięcznymi jak 2-miesięczne.

Czy próbowałeś “5 S” z dzieckiem? Zadziałało?