9 czarujących ogrodów bajkowych budować z dziećmi

Jeśli szukasz wiosną tego roku przyjaznego dzieciom projektu ogrodniczego, zastanów się nad bajkowym ogrodem. Te kapryśne ogrody kontenerowe oferują dzieciom mini, posadzoną przestrzeń do zabawy z niekończącą się możliwością dostosowywania i wymyślania.

Nawet najmniej sprytni z nas mogą stworzyć bajkowy ogród, który bawi i urzeka wszystkich, którzy się przydarzą. Co więcej, ten rodzinny projekt może się odbyć w ciągu jednego popołudnia, a jego budowa jest stosunkowo niedroga, w zależności od umiejętności DIY.

Te pięć wskazówek pomoże Ci rozpocząć pracę w Twoim baśniowy ogród:

1. Wybierz swój pojemnik

Wybierając pojemnik, twoje opcje mogą być podyktowane ilością posiadanego miejsca lub pragnieniem ponownego użycia czegoś, co już masz w domu, jak starej doniczki, umywalki lub kosza. Opcje są nieograniczone, więc zastanów się, jaki rozmiar najlepiej pasuje do twojej przestrzeni.

2. Wybierz dom z bajki

Domek z bali? Tepee? Birdhouse? Leżaki? Wybór domu wróżki ustawia motyw dla reszty ogrodu. Niech rządzi wyobraźnia. Jeśli twoje dziecko chce igloo dla swoich wróżek i palm na trawniku, zamiast paleniska, po prostu powiedz “tak”.

3. Mapuj to

Przed posadzeniem, przyklejeniem i innym ustawieniem ogrodu należy albo naszkicować, gdzie wszystko pójdzie na kartce papieru, albo umieścić luźno elementy wokół pojemnika. Szybko sprawdzisz, czy masz zbyt mało lub zbyt wiele przedmiotów, a także inne problemy, które mogą się pojawić.

4. Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Jak każdy ogród, to, co sadzisz, powinno opierać się na tym, co kwitnie w Twojej okolicy. Czy twój pojemnik będzie miał pełne słońce przez cały dzień, czy będzie nieco wilgotny i zacieniony?

Nie pozwól, by brązowy kciuk cię przestraszył. Niech twoje dziecko wybierze to, co dla niej wygląda dobrze, trzymaj wszystko w pół-słonecznym miejscu i miej nadzieję na najlepsze. Zawsze możesz go przesadzić!

5. Przystosuj!

To, co naprawdę sprawia, że ​​baśniowy ogród jest wyjątkowy, to spersonalizowana atmosfera, którą przynosi każdemu dziecku. Twoje dziecko może malować małe, wróżkowe drogowskazy z laski popsicle, a drugie skleja je, tworząc mini kładkę.

Etsy jest także kopalnią złota dla miniaturowych przedmiotów z tych krzeseł Adirondack do tej wielkości huśtawki wielkości bajki, ale naprawdę nie musisz wydawać dużo pieniędzy. Pozwól swoim dzieciom rozejrzeć się po domu, by dodać unikalne przedmioty: muszelki, kamienie w akwarium, resztki płytek z projektów majsterkowania, nawet guziki i marmury, kapsle do butelek, sznurki, gałązki z podwórka – to wszystko uczciwa gra.

W końcu, zachowaj to proste. W końcu ktoś może grać w tym ogrodzie, prawda?

Znajdź inspirację w tych dziewięciu ogrodach bajkowych na Pinterest. (Przy okazji – nie są tylko dla dzieci, nie będziemy wiedzieli, czy budujesz swój własny!)

Birdhouse, aby zadzwonić do domu

Przypięty na Pinterest.

Ten słodki mały bajkowy ogród opiera się na niedokończonych, niedokończonych drewnianych budkach dla ptaków, które można znaleźć w sklepie rzemieślniczym lub ogrodniczym jako centralnym. Dzieci będą się dobrze bawić malując małe domy, a następnie układając się w inne szczegóły, takie jak biały płotek i kamienny chodnik. Pozwól dziecku wybierać wesołe kwiaty, aby nieco rozjaśnić tę scenę.

Postępuj zgodnie z tutorialem tutaj.

Wróżki z kołami

Przypięty na Pinterest.

Wybuduj wyrośnięty wózek dla dzieci lub starzejącą się taczkę dla przestronnej bajkowej działki ogrodowej, która jest odpowiednia do sadzenia przez małe ręce.

Będziesz musiał wywiercić kilka otworów w dnie wagonu lub taczki, aby zapewnić drenaż roślin, ale po tej niewielkiej regulacji opcje są nieograniczone. Zastanów się nad malowaniem natryskowym zardzewiałej taczki do nowej bajki, fantastycznego odcienia jak błękit nieba.

Zapoznaj się z samouczkiem krok po kroku na temat budowy bajkowego ogrodu z Better Homes and Gardens.

Wróżka ogród ziołowy

Przypięty na Pinterest.

Ten bajkowy ogród ma na celu prostotę i praktyczność. Jest posadzone z łatwymi w pielęgnacji świeżymi ziołami, które można później posypać na kolację, oraz kreatywnymi elementami DIY, takimi jak muchomory wykonane z korka szampana.

Aby rozpocząć, musisz mieć podniesioną sadzarkę lub, jak sugeruje ten bloger, możesz tylko zmienić przeznaczenie stołu wodnego, którego dzieci przestały bawić się trzy lata temu.

Znajdź tutorial tutaj.

Wróżka z bajki na plaży

Przypięty na Pinterest.

Kto powiedział, że twój bajkowy ogród potrzebuje mchu? Ta wróżka rzuca się na jej tankini i uderza w plażę.

Każdy pojemnik zrobi dla tego baśniowy ogród o tematyce plaży, ale wybór jednego z jasnym odcieniem będzie dobrze pasował do letniego tematu. Wybierz kilka akcesoriów plażowych, takich jak leżaki i parasol, i dodaj kilka roślin, może coś przypomina trawę wydmową lub palmy. Dodajesz piasek do wierzchu sadzarki, a niebieskie kamienie lub kamyki mogą stworzyć sztuczny ocean. Ostrzeżenie: Możesz poczuć, że twoje ramiona trochę się rozluźniają, po prostu patrząc na ten.

Ta strona zawiera najlepsze pomysły na bajkowe ogrody na plaży.

Drzewo bajki ogródek

Przypięty na Pinterest.

To może być najlepszy upcycle od dłuższego czasu. Masz brzydki pień drzewa na swoim podwórku? Cóż, posyp odrobinę czarodziejskiego pyłu i zamień ten stary pień w uroczy mini ogród z drabiną prowadzącą do trawiastego “dachu” i małą miotłą do zamiatania po czarodziejskich mesach.

Tutaj znajdziesz więcej instrukcji dotyczących tego ogrodu.

Bajka w ogrodzie muchomorów

Przypięty na Pinterest.

Muchomory są zawsze popularnym dodatkiem do bajkowych ogrodów, ale ten używa go jako głównego domu, tworząc leśny motyw. Dom grzybów zakupiono w centrum ogrodniczym, ale wiele innych detali jest domowej roboty, takich jak odwrócona muszla ostryg na basen i kosz na bieliznę z muszli orzechowej.

Późniejsi synowie autora dodali kilka figurek z Gwiezdnych Wojen, aby jeszcze bardziej ożywić.

Postępuj zgodnie z tutorialem tutaj.

Miniaturowy bajkowy ogród

Przypięty na Pinterest.

Miniaturowy bajkowy ogród jest idealny dla tych, którzy mają mało miejsca lub interesuje się całoroczną przestrzenią do zabawy, którą można przenosić w pomieszczeniach, gdy temperatura spada. Po prostu wybierz mniejszy pojemnik i pamiętaj, aby zmniejszyć z powrotem swoje nasadzenia i akcesoria. Może nie być miejsca na dom z bajki, ale teepee lub kilka krzeseł będzie działać dobrze.

Ten jest również świetnym prezentem, a nawet projektem z okazji urodzin dla bardziej nieustraszonych.

Postępuj zgodnie z tutorialem dla tego tutaj.

Wróżka do terrarium

Przypięty na Pinterest.

Innym przejmowaniem przenośnego bajkowego ogrodu jest terrarium. Są one prawdopodobnie najszybsze w budowie, ponieważ wymagają tylko kilku prostych składników: szklanego pojemnika, ziemi doniczkowej, niektórych kamyczków, mchu i może dwóch kawałków bajecznego wystroju.

Te zapakowane ogrody są lepiej dopasowane do starszego dziecięcego rzemieślnika, który może docenić je jako element dekoracyjny, a nie zabawkę. W tym samouczku znajduje się więcej przyjaznego dziecięcego terrarium z przedszkolakiem.

Umyć ogród z bajki

Przypięty na Pinterest.

Zamień ten klasyczny pojemnik ogrodowy w czarujący dom z bajki z kilkoma dodatkami. Sprawdź małą ławkę driftwood w tym i piękne sukulenty, które znajdują się w krajobrazie. Możemy po prostu się wprowadzić!

Wspaniały samouczek, jak go tu zbudować.