8 rzeczy, które chciałbym wiedzieć zanim staną się ojczymem

Przyszli tata mogą zapytać: “Czy dzieci mnie zaakceptują?” lub “Jak to wszystko zadziała?” A odgadywanie zadań rodzicielskich, takich jak dyscyplina i ustalanie reguł, może wydawać się niemożliwe.

Praca rodzica jest często trudna i niewdzięczna, ale tak ważna dla życia dziecka.

DZISIAJ rozmawiałem z pięcioma ojczymami z całego kraju i dowiedziałem się, że chociaż każda sytuacja rodzinna ma swoje różnice, jedno jest takie samo: z dużą ilością miłości i odrobiny wysiłku, mieszane rodziny mogą się rozwijać.

List miłosny do nieznanych bohaterów: Stepdads

Jun.13.201702:01

Oto, o czym nasz zespół ludzi chciałby wiedzieć, zanim zostanie ojczymem.

1. Twoje życie zmieni się bardziej, niż możesz sobie wyobrazić

Brad Sorensen poznał swoją żonę, Brendę, podczas służby w armii w 1987 roku, kiedy ich córka, Shelley, miała 6 lat. Dziś, Shelley jest dorosły, i mając prawie 30 lat doświadczenia w rodzicielstwie, Sorensen mówi, że jedną z największych niespodzianek podczas przejścia z samotnego mężczyzny na ojczyma było to, jak “czasochłonne” dzieci mogą być.

“Shelley była moją pierwszą długotrwałą ekspozycją na dzieci”, powiedział Sorensen DZIŚ rodzicom. “Kiedy byłem w wojsku, zwykle towarzyszyłem innym samotnym żołnierzom, ponieważ małżeństwo zawsze wydawało się wymagać funkcji rodzinnej – niewiele wtedy już wiedziałem.”

Sorensen with his stepdaughter, Shelley, on her wedding day.
Sorensen ze swoją pasierbicą, Shelley, w dniu jej ślubu.Pomysłowe wesela / Joe Sachs Photography

Sorensen wspomina, jak walczył o utrzymanie swoich godzin pracy w hokejowych rozgrywkach pasierbicy.

“Ponadto nie zdawałem sobie sprawy, że zmienia się cały harmonogram” – powiedział Sorensen. “Koniec z pracą, oglądaniem lub oglądaniem pokazów, które lubisz w telewizji – ponieważ teraz masz małą osobę, za którą jesteś odpowiedzialny i musisz robić z nią różne rzeczy, aby pomóc im w kształtowaniu dorosłych.”

2. “Rozmowa” to wielka sprawa i nie jest to ta, o której myślisz

Sorensen mówi, że jednym z najważniejszych momentów w jego podróży po rodzicielstwie było porozmawianie z córką o oficjalnym przyjęciu jej.

“Powiedziałem jej, że chcę ją adoptować, aby ona i jej matka były rodziną” – powiedział Sorensen. “Powiedziałam jednak, że gdybym ją adoptował, musiała mnie wysłuchać i nie mogła wyciągnąć starej karty” nie jesteś moim ojcem “. Powiedziałam jej, że będę jej ojcem, i była z tym w porządku, nigdy nie było problemu “.

Richard Street zaczął spotykać się z żoną Kelly w 2010 roku, po śmierci biologicznego ojca jego ojczyma. Ulica mówi, że jednym z jego najmilszych wspomnień, odkąd stał się ojczymem dla córek swojej żony, była 19-letnia Sydney i 17-letnia Julia, gdy zwrócili się do niego ze specjalną prośbą.

Ulica with his wife, Kelly, and stepdaughters, Sydney and Julia.
Ulica z żoną, Kelly i pasierbami, Sydney i Julia.Richard Street

“Dopiero około roku po tym, jak byliśmy razem, dziewczęta przyszły do ​​mnie i Kelly i zapytały, czy to jest w porządku, żeby nazywały mnie tatą” – powiedział Street. “Oczywiście, powiedziałem:” Tak, to świetnie! ” i to zawsze będzie jeden z najlepszych dni w moim życiu. “

3. Potrzebują ciebie, abyś był ich rodzicem

Andy Isbell i jego partnerka, Amy, dzielą się opieką 12-letniego syna Amy, Zach, biologicznym ojcem Zacha i macochą. Jako dziecko, ojciec Isbella ponownie ożenił się kilka razy, a 34-letni ojciec przypomina sobie uczucie, jakby próby jego macochy były niepożądane. Z tego powodu mówi, że był ostrożny wcześnie w swoim związku z Amy, aby nie wdawać się w życie swojego syna.

“Odepchnąłem macochy tak mocno, że nigdy nie wierzyłem, że mają jakiekolwiek prawo próbować mnie wychować” – powiedział Isbell. “Czułem, że to było zarezerwowane dla biologicznych rodziców.”

Nigdy nie przegap historii rodzicielstwa na TODAY.com! Zapisz się do naszego newslettera tutaj.

“Szkoda, że ​​nie wiedziałem, że tylko dlatego, że Zach miał ojca, matkę i macochę, nie znaczyło, że nie potrzebuje mnie, bym był dla niego ojcem” – ciągnął Isbell. “Na początku patrzyłem na to tak, jakby był synem Amy, dopóki bliski przyjaciel nie zauważył, że Zach jest bratem mojej córki, i to też uczyniło go moim synem”.

4. Możesz stanąć twarzą w twarz ze swoją przeszłością

Jak Isbell zainwestował czas w rodzicielstwo Zacha, mówi, że widzi w swoim pasierbio dużo własnego dorastania.

“Zach jest dokładnie taki jak ja, kiedy byłem w jego wieku”, powiedział Isbell. “Nigdy nie pokazał poziomu braku szacunku, który pokazałem moim macochom i ojcu, ale jest zdezorientowany i ma tyle do odkrycia, że ​​od czasu do czasu podejmuje złe decyzje.”

Isbell with his partner, Amy, his daughter, Jordan, 2, and his stepson, Zach, 12.
Isbell ze swoją partnerką, Amy, jego córką, Jordan, 2, i jego pasierb, Zach, 12.Andy Isbell

“Szkoda, że ​​nie wiedziałem, że będę musiał nauczyć go, jak zostać mężczyzną i jak robić to we właściwy sposób” – powiedział Isbell. “Ma wspaniałego ojca i macochę, którzy mają go w połowie przypadków, ale nadal potrzebuje ode mnie wskazówek.”

5. Możesz nie zrozumieć obligacji, którą dzielą się z Mamą

Odkąd Isbell nie był obecny przez pierwsze dziesięć lat życia Zacha, mówi, że są jego części i jego związek, którego nigdy nie zrozumie w pełni.

“Zach zachowywał się złością w stosunku do Amy, a ja nie wiedziałem, jak sobie z tym poradzić”, powiedział Isbell, przyznając się, że stracił na tym czasie, nigdy nie będzie całkowicie odnosić się i po prostu skupi się na tym teraz – pomagając swojemu pasierbowi nauczyć się traktować swoją matkę z szacunkiem.

Cody Long ponownie połączył się ze swoją dziewczyną ze szkoły średniej, Sarą, po tym, jak zakończyły się ich pierwsze małżeństwa. W 2014 roku, gdy para dowiedziała się, że ich związek był poważny, Long poznała trzyletnią córkę Sarah, Elizę. Długo od tego czasu poślubiła Sarah, a para ma biologiczną córkę, Margo, 1, oprócz obecnie 6-letniej Eliza.

“Szkoda, że ​​nie wiedziałem, że nie będę w stanie połączyć się z nią emocjonalnie przy palcu”, powiedział Long. “Bez względu na to, jakie emocje przeżywa Eliza, Sara jest od razu w zgodzie z nią i ma wrodzoną zdolność zaangażowania się.” Ja, jako stepparent, który był nowy w obrazie – zdecydowanie doświadczyłem krzywej uczenia się. “

Długie with his wife, Sarah, stepdaughter, Eliza, 6, and daughter, Margo, 1.
Długo z żoną, Sarą, pasierbicą, Elizą, 6 i córką, Margo, 1.Scott Johnson Photography

“Jest coś, co rodzi się jako rodzic rodzenia, który był tam w każdej chwili od urodzenia” – kontynuował Long. “Z biegiem czasu nasza relacja wzrosła, a teraz czujemy, że jesteśmy na tej samej stronie.”

6. Będziesz ich kochać tak samo jak twoje biologiczne dzieci

Długo mówi, że martwił się ciążą Sary z córką, że nie będzie kochał swojej pasierbicy i jego biologicznej córki w ten sam sposób.

– Nie żeby to było coś, co świadomie robiłbym, ale czy czułbym się inaczej traktować Elizę i Margo, nawet o tym nie wiedząc? powiedział Long.

Dziś Long mówi, że czuje, że obie jego córki są najlepszymi rzeczami, jakie kiedykolwiek mu się przydarzyły.

“Teraz jestem w ponad połowie życia Elizy i jestem dumny z tego, co robię na niej” – powiedział Long. “Możesz zacząć widzieć mnie w niektórych jej działaniach – w sposobie mówienia i w jej manierach – może nie jestem jej ojcem, ale jestem przy niej na każdym kroku, gdy pokonuje świat. “

7. Tak wiele zależy od twojego partnera

Mark Leverett wychowuje dwóch biologicznych dzieci, Joannę, 18 i Alexa, 15 lat, z poprzedniego małżeństwa, oraz dwoje pasierbów, Curtisa, 12 i Sophię, 9, której ojciec zmarł zaledwie dziesięć dni po powrocie z Iraku.

“Nie wiedziałem nawet, że zostanę ojczymem” – powiedział Leverett. “Nigdy nie przyszło mi to do głowy, ale tęskniłem za właściwym partnerem – to podstawa, ponieważ ostatecznie wychowywanie dzieci zaczyna się od współmałżonka”.

Leverett twierdzi, że jego mieszana rodzina była szczęśliwa i odnosząca sukcesy dzięki swojej silnej więzi z żoną Christine.

znak Leverett with his wife, Christine, children, Joanna, 18, and Alex, 15, and stepchildren, Curtis, 12, and Sophia, 9.
Mark Leverett z żoną, Christine, dziećmi, Joanną, 18 i Alexem, 15, i pasierbami, Curtisem, 12 i Sophią, 9.Mark Leverett / Disney Cruise Line

“Jeśli dwoje z was nie może się komunikować lub nie ma ich na tej samej stronie – dzieci nie będą miały poczucia bezpieczeństwa” – powiedział Leverett. “Wiedziałem, że kocham Christine, a reszta będzie na miejscu.”

8. MOŻESZ to zrobić

Leverett mówi, że kiedy on i jego żona po raz pierwszy zaczęli się spotykać, odbyła tygodniową podróż służbową w czasie, gdy miał zaplanowane wakacje z Key West na Florydzie ze swoimi dziećmi.

“Zaproponowałem, że zabiorę ze sobą Christine”, powiedział Leverett. “To był szalony tydzień z niespodziewanym zimnym snapem pod koniec marca na Florydzie i to było moje pierwsze wprowadzenie do pielęgnacji bi rasowych włosów.”

“Do trzeciego dnia, po spędzeniu godzin na czesaniu włosów Sophii i oszczędzaniu na cieplejsze ubrania, dotarliśmy do Key West” – powiedział Leverett. “W tej chwili zdałem sobie sprawę, że mogę to zrobić.”

“Nie ma żadnej tajnej formuły: rodzina jest tym, co robisz, robisz wszystko najlepiej, traktuj dzieci sprawiedliwie i rób rzeczy, aby wykuwać doświadczenia i wspomnienia”.

Komentarz edytora: Ta historia została opublikowana po raz pierwszy 13 czerwca 2017 r.