7 sposobów, aby pomóc dziecku schudnąć

Tempo otyłości u dzieci wzrasta. Nowe badanie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) wykazało, że ponad 15 procent osób w wieku od sześciu do dziewięciu lat miało nadwagę w latach 1999-2000, w porównaniu z około 11 procentami w latach 1998-1994. odkryli, że zwiększone wskaźniki nadwagi i otyłości doprowadziły do ​​tego, że coraz więcej dzieci jest diagnozowanych z wcześniej rozwiniętymi chorobami związanymi z otyłością, takimi jak wysoki poziom cholesterolu i cukrzyca typu II.

Nie ma szybkiego i łatwego sposobu, aby pomóc dziecku schudnąć. Wymaga to długoterminowych modyfikacji stylu życia i nawyków żywieniowych, które należy włączyć do struktury rodziny. Ale to mogą będzie zrobione. Oto jak:

1. Ustaw realistyczne cele dla swojego dziecka.
Ponieważ dzieci wciąż rosną, może lepiej pomóc im utrzymać, a nie stracić na wadze. W miarę, jak twoje dziecko będzie rosło, nie przybierając na wadze, stanie się naturalnie chudsze. Dla większej liczby dzieci z nadwagą lub otyłością, utrata wagi na poziomie jednego funta tygodniowo jest dobrym celem. Im bardziej osiągalny jest cel, tym bardziej prawdopodobne jest, że dziecko może żyć z tymi modyfikacjami dożywotnimi.

2. Zachęcaj do ćwiczeń.
Każdy rodzaj aktywności tlenowej pomoże dziecku wydać dużo kalorii. Spacery, jogging, jazda na rowerze i jazda na rolkach są świetnym sposobem na spalanie kalorii. Powinieneś także zachęcać swoje dziecko do aktywności na inne sposoby, takie jak korzystanie ze schodów zamiast windy lub chodzenie zamiast do domu znajomego lub do lokalnego sklepu.

3. Wybierz zdrową i pożywną żywność.
Zachęcaj swoje dziecko do zjedzenia trzech małych posiłków i dwóch małych przekąsek każdego dnia, aby nie musiała przez dłuższy czas czuć się głodna, co może ostatecznie prowadzić do bingingu. Dostarcz jej dużo owoców i warzyw i zachęć ją do picia wody. Pomarańcza nie tylko ma mniej kalorii niż szklanka soku pomarańczowego, ale ma błonnik, który może pomóc Twojemu dziecku poczuć się pełniejszym i bardziej zadowolonym. Oferuj produkty o niskiej zawartości tłuszczu, takie jak odtłuszczone mleko i niskotłuszczowe jogurty lub sery. Niskotłuszczowe przekąski, takie jak popcorn lub precle, są lepszym wyborem niż chipsy ziemniaczane, ciasta i ciastka.

4. Zmień nawyki żywieniowe swojej rodziny.
Zachęcaj dziecko do jedzenia tylko wtedy, gdy jest głodne, a nie jako aktywność. Podawaj posiłki rodzinne tylko w kuchni lub jadalni bez żadnych innych rozrywek, takich jak telewizor. Jeśli Twoje dziecko je podczas oglądania telewizji, może nie być świadome, ile jedzenia spożywa i kończy się przejadaniem.

5. Wypróbuj techniki modyfikacji zachowania.
System nagradzania może pomóc zmotywować dziecko do pozostania na diecie. Na przykład, jeśli Twoje dziecko pije wodę zamiast napoju gazowanego przez tydzień, nagradzaj ją ulubioną czynnością lub małą zabawką. Nie nagradzaj swojego dziecka żywnością.

6. Dalsze postępowanie z pediatrą.
Zabierz swoje dziecko do lekarza co dwa tygodnie na kontrolę wagi i badania krwi, jeśli to konieczne. Unikaj codziennego ważenia w domu, ponieważ małe wahania masy ciała mogą powodować u dziecka dodatkowy stres.

7. Bądź pomocny.
Dla całej rodziny ważne jest, aby zmienić sposób jedzenia, aby pomóc dziecku. Upewnij się, że nie przechowujesz w domu dużej ilości fast foodów. Trzymaj pod ręką pokrojone w marchew kije i seler, a także owoce. Rób zdrowe posiłki o niskiej zawartości tłuszczu dla wszystkich w domu. A przede wszystkim wspierajcie swoje dziecko i dawajcie wiele zachęt.

Wersja tej historii pierwotnie pojawiła się na iVillage.

Loading...