7 rzeczy, które chciałbym wiedzieć, zanim wyślę dzieci do obozu sypialnego

Ach, obóz dla bezdomnych: ten doroczny obrzęd lata. Wysyłamy nasze dzieci w nieznane okoliczności, podczas gdy my zgrzytamy zębami w nadziei, że przygotujemy je na każdą niebezpieczną lub umartwiającą możliwość. Nie martw się, nowi rodzice obozu: Masz to! Przeczytaj te pomocne wskazówki od doświadczonych matek i pracowników obozu.

Hollee Actman Becker with her two children at summer camp. She and other moms share their hard-won wisdom for happy campers.
Hollee Actman Becker z dwójką dzieci na obozie letnim. Ona i inne mamy dzielą się swoją trudną mądrością dla szczęśliwych kamperów.Dzisiaj

1. Zapal światło.

Czy byłeś kiedyś na wakacjach, na których czułeś się obciążony przez wszystkie urocze ubrania i akcesoria, które przyniosłeś? Kieruj się tym nastawieniem, gdy pakujesz swoje dzieci na obóz – i będą ci później wdzięczni. “Twoje dzieci nie mają dużej ilości miejsca na swoje rzeczy, więc im więcej się pakujesz, tym bardziej bałagan w ich okolicy, a tym mniej prawdopodobne, że będą w stanie coś znaleźć” – mówi blogger i mama dwóch Hollee Actman Becker, który pisze o obozie na swoim blogu Suburbabble. “Pomyślałem, że byłem tak sprytny, że moje pierwsze lato było tak sprytne, ukrywając dodatkowe ubrania w jej torbie autobusowej i bagażniku, ale w końcu była na mnie wkurzona za przeładowanie i dała mi połowę swojej garderoby, by zabrać ją do domu na wizytę.” 

Poza tym nawet czynnikiem porządkującym, autor książek dla dzieci i mama trzech Sarah Maizes dodaje tę praktyczną uwagę: “Nie potrzebują połowy ubrań, które dla nich zapakujesz”.

Niektóre dzieci mogą nie potrzebować żadnego z ubrań, które do nich pakujesz: “Mój syn poszedł na trzy dni i nosił te same ubrania każdego dnia, mimo że miał świeże ubrania do noszenia” – pisze Michelle Soto na naszej stronie na Facebooku. “Chłopcy szczególnie kochają wolność polegającą na tym, że mama nie mówi mu, co ma robić … LOL!”

2. Nie obsesyjnie.

Wysyłanie dzieci do obozu dla bezdomnych to jeden z wielu gorzawych kamieni milowych rodzicielstwa: Cieszymy się, że zdobywają niezależność, ale trudno jest im pozwolić odejść. Oszczędź sobie epickiego dyskomfortu emocjonalnego, odsuwając się od komputera. Może być ciężko zrobić, jeśli w obozie twojego dziecka jest mnóstwo zdjęć w Internecie, ale pamiętaj, że to, co wygląda jak niepodważalny dowód fotograficzny na twoje dziecko może być mylące. Nie przejmuj się, jeśli Twoje dziecko wygląda smutno lub brakuje go w grupie zdjęć online.

“Podczas gdy jestem daleko od rodzica helikoptera w moim codziennym życiu, to naprawdę trudno nie stać się tylko małym certyfikatem, gdy utkniesz w domu, wysyłając jednokierunkowe e-maile” – mówi Becker. “Dowiedziałem się, że zdjęcia nie zawsze opowiadają całą historię Najważniejszą i najtrudniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że twoje dziecko może mieć najbardziej zwariowane, najbardziej zdumiewające lato w obozie, nawet jeśli nie ma strzępu dowód fotograficzny. “

Te are both Sarah's girls, names: Izzy and Livi. (Izzy is the big one)
Córki Sarah Maizes, Livi (L) i Izzy, na letnim obozie.Dzisiaj

3. Worki Ziploc na ratunek.

Małe gesty mogą spokojnie pomagać swoim dzieciom, pewnie sobie z nimi radzą. “Pakuję stroje każdego dnia w galonową torebkę Ziploc, odkąd moja najstarsza nie mogła znaleźć miejsca, w którym spakowałem jej bieliznę w pierwszym roku, w którym poszła i była tak zawstydzona, by poprosić o pomoc” – mówi mama Autumn Willerup na naszej stronie na Facebooku.

Czytelnik Kay Emslie spakował się do nauki: “Spakuj dwie pary butów, klapki, dżinsy lub długie spodnie, dodatkowe skarpetki i dodatkowe podwodne … Oznacz wszystko, 2-galonowe worki do zamrażania świetnie się sprawdzają. Włóż jednodniowe ubranie w jedną torbę i Powiedz dziecku, żeby włożył brudne ubrania do torby, kiedy się zmieni.

Kim Kies używa również metody plastikowej torebki i dodaje sztuczkę z ręcznikiem: “Używałem torebek Ziploc w rozmiarze galonowym dla każdego stroju, zawsze dodatkowe ręczniki i ostatni prysznic, dodatkowy czysty strój, którego nie mogli dotknąć aż do ostatniego dnia. To samo dotyczy ręcznika, jednego ręcznika, którego nie mogą dotknąć aż do ostatniego dnia, w ten sposób, jeśli chcesz się zatrzymać gdzieś w drodze do domu, masz świeże pachnące dzieciaki! “

4. Wykorzystaj czas dla siebie.

Dlaczego Twoje dzieci powinny mieć całą zabawę?? 

“Czas leci, gdy ich nie ma, wykorzystajcie swój wolny czas i spróbujcie się dobrze bawić”, mówi Maizes. “Czasami minie trochę czasu, zanim minie zaginięcie waszych dzieci, a spędzicie cały swój czas na martwieniu się o nich . To, co powinieneś robić, to wykorzystywać ten czas dla siebie lub robić rzeczy, których normalnie nie możesz robić z dziećmi w pobliżu. Idź do późnego filmu. Idź na spontaniczną wycieczkę. Idź po masaż w środku popołudnia. Przygotuj dorosłe plany na obiad! Znam wielu rodziców, którzy planują duże podróże, podczas gdy ich dzieci są na obozie, ale szczerze mówiąc, jestem tak szczęśliwy, że mogę cieszyć się moim spokojnym domem. To nie jest tylko czas na relaks dzieci – to także twój czas. “

Don't worry, they're having the time of their lives at camp!
Nie martw się, oni spędzają czas w obozie!Dzisiaj

5. Zrozum, że potrzebują czasu na dostosowanie.

Jeśli twoje dziecko z radością wróci do obozu w pierwszej minucie – wspaniale. Ale nie licz na to. Nawet skalisty start może doprowadzić do pięknego doświadczenia. 

“Jedną z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego pierwszego pojazdu kempingowego, powiedz im:” Jeśli ci się nie podoba, niech mnie wezwą, a ja przyjdę po ciebie. ” Mówiąc, że może to sabotować pobyt twojego obozowicza “, pisze na naszej stronie na Facebooku była doradczyni obozu Megan Hayes Hardy. “Ustawienie kampera może potrwać dzień lub dwa, ale jeśli wiedzą, że dzwonisz, skupią się na tym, zamiast przystosowywać się do życia w obozie. Możliwe też, że pierwsza litera, którą otrzymasz od nich, może powiedzieć, że nienawidzi jej w obozie, ale zanim ten list dotrze do ciebie, oni to uwielbiają! ” 

6. Nie panikuj.

Kiedy dzieci są poza naszym zasięgiem, trudno jest naprawdę ocenić ich naglące dolegliwości i mikrobramaty. Oczywiście najlepiej, jak potrafisz, ale staraj się nie ulec pokusie instynktu paniki, aby rzucić się do obozu na wczesny odbiór. 

“Jeśli twoje dziecko pisze ci listy błagające cię, abyś je przyniósł, nie rób tego, chyba że pojawi się jakaś bezpośrednia i bardzo realna groźba, która jest mało prawdopodobna w jakimkolwiek wielkim obozie” – mówi Maizes. “To może być jak ty “Ratuję ich, ale to, co naprawdę wzmacniasz, to to, że nie mogą zająć się sobą. Będą żałować, że nie zrozumieli tego później.

7. Niech lecą … bez ciebie.

Spakowałeś się, przygotowałeś, nie wpadłeś w panikę – dobra robota! Teraz przygotujcie się na powitanie domowych dzieci, które dorastały podczas ich doświadczenia. 

“Podczas gdy dziecko jest w obozie, będzie ono rosło na naprawdę ważne sposoby: będą borykać się z obawami, nauczyć się dzielić przestrzenią i współpracować z innymi.” Korzystaj z cichego czasu, w którym przebywają, aby zastanowić się nad swoim rodzicielstwem, daj dzieciom w domu więcej uwagi i przygotuj się na inne dziecko (w dobrym tego słowa znaczeniu), aby wrócić do domu, “Susan Goins-Eplee pisze na naszej stronie na Facebooku. 

“Nigdy nie wrócisz do tego samego dziecka”, przyznaje Maizes. “Są starsi, mądrzejsi … i potrafią golić sobie nogi.”

Alesandra Dubin jest pisarką z Los Angeles i założycielką domu i podróży blog Homebody in Motion. Obserwuj ją na Facebooku, Google+ i Świergot.