7 lew, aby pomóc zestresowanym mamom wyluzować

Akcentowany? Nie jesteś sam. Wygląda na to, że 70 procent matek w USA twierdzi, że macierzyństwo jest “niezwykle stresujące”. A 96 procent uważa, że ​​jesteśmy znacznie bardziej zestresowani niż nasze własne matki..

Co wywołuje Mami Angst, około roku 2012? (Ile masz czasu?) To wszystko, od niepewności finansowej, bardziej intensywnego stylu rodzicielskiego i wyższych oczekiwań dotyczących sukcesu naszych dzieci, do braku wsparcia, głodu w czasie, żądań dotyczących związku i obaw, że świat jest bardziej niebezpieczny dla dziecka wychowywanie.

Ale bardziej znacząca niż przyczyna jest sposób, w jaki nieokreślony stres może zaszkodzić naszemu zdrowiu i dobru naszej rodziny. Chronicznie zestresowane matki są bardziej niewrażliwe na dzieci. Badania pokazują również, że zdolność rodziców do radzenia sobie ze stresem jest silnym predyktorem jakości jej relacji z dziećmi i tego, jak szczęśliwe są jej dzieci..

Szybkie testy stresu dla mamy

Skąd wiesz, czy twój stres szkodzi twoim dzieciom? Oto dwa szybkie testy, aby się dowiedzieć. (Bądź szczery!)

Test klimatu domowego: Czy twój dom to miejsce, w którym ty i twoje dzieci możecie odstresować się? Czy są śmiechu i czas, aby cieszyć się nawzajem firmy w zrelaksowanym trybie?

Test pamięci matki: Jeśli poprosiłeś dzieci, aby opisywały Ciebie, czy powiedzieliby, że zazwyczaj jesteś spokojny, masz czas na słuchanie i ciesz się, że jesteś w pobliżu? Lub biegają, napięte i zestresowane?

Jeśli twój domowy klimat jest na wierzchu, a twoje dzieci będą opisywały cię jako “napiętą, wytartą i rozdrażnioną”, czas na stres. Oto siedem de-stresorów mamy, które możesz teraz zrobić. Znajdź tylko jedną strategię, która pasuje do Twoich potrzeb.

Najlepszą wiadomością jest to, że możesz wypróbować te sztuczki ze swoimi dziećmi, co oznacza, że ​​wszyscy odnoszą korzyści dzięki nauce radzenia sobie ze stresem. 

1. Poznaj swoje objawy stresu

Nauczenie się, jak reagować na stres, pomoże ci opanować tryb przeciążenia. Typowe objawy stresu to: Zwiększenie ciśnienia krwi lub przyspieszenie akcji serca (co może wywoływać uczucie zawrotów głowy). Mówiąc głośniej lub krzycząc. Drażliwość, bardziej niecierpliwy lub doświadcza niewydolności w ocenie. Wyobraź sobie, jak te zachowania wpływają na Twoje dzieci! Nastaw się na swoje ciało, dopóki nie zidentyfikujesz znaków ostrzegawczych.

2. Zrób sobie przerwę

Możesz nie być w stanie uniknąć całego stresu, ale możesz uciec na kilka minut, aby poczuć się mniej przytłoczonym. Udzielenie sobie pozwolenia na krótką “przerwę na stres” często wystarcza, aby rozpuścić lub po prostu dać nową perspektywę. Może to obejmować:

Czas oczekiwania na mamusię: Umieść znak “nie przeszkadzać” w drzwiach do sypialni. Słuchaj relaksującej muzyki lub zastanów się nad kojącym miejscem. Pięć minut na rozpakowanie.

Zezwól na “zabranie dziesięciu”: Niech wszyscy w twojej rodzinie wiedzą, że możesz odejść, dopóki nie odzyskają kontroli. Niektóre rodziny tworzą sygnał rodzinny, taki jak użycie gestu “Time Out” przez sędziego, co oznacza, że ​​dana osoba musi się rozpakować.

3. Twórz rozwiązania dla swoich “gorących” czasów

Mocowanie naprężające dla mam w przewidywalnych porach, np. Rano, kiedy wszyscy próbują wydostać się z drzwi lub w tym czasie z okazji czarownicy. Określ, kiedy jesteś najbardziej drażliwy i znajdź prosty sposób na ograniczenie tarcia w tym “gorącym” czasie. Na przykład: jeśli poranki są stresujące, ponieważ Twoje dziecko nie może zdecydować (lub znaleźć), w co się ubrać: rozłożyć ubrania na noc. Jeśli twój basen samochodowy jest szalony, ponieważ nie możesz znaleźć kluczy, zrób dodatkowy zestaw.

4. Naucz się głębokiego oddychania lub medytacji

Udowodniono, że głębokie oddychanie brzucha, medytacja i modlitwa pomagają umiarkowany stres i pomagają rozluźnić się. Co najlepsze, możesz także nauczyć strategię rozładowania napięcia swoim dzieciom! Jak zaczac:

Używaj powolnych, głębokich oddechów.Zrób wdech powoli do liczby pięciu, zatrzymaj się na dwie liczby, a następnie powoli wydychaj tę samą drogę, ponownie licząc do pięciu. Powtarzanie sekwencji tworzy maksymalny relaks. (Używanie dmuchawek lub kółek pomaga młodszym dzieciom nauczyć się powolnego, głębokiego oddechu, aby wysadzić “meanies”).

Spróbuj oddychać windą. Zamknij oczy, powoli trzykrotnie wydychaj powietrze, a potem wyobraź sobie, że jesteś w windzie na szczycie bardzo wysokiego budynku. Naciśnij przycisk na pierwszym piętrze i obserwuj, jak przyciski na każdym poziomie powoli się zapalają, gdy winda zjeżdża. Gdy winda zjeżdża, stres znika.

5. Ćwicz razem

Badania zwiększają to, że ćwiczenia utrzymują stres w kontakcie, czy chodzi o spacery, jazdę na rowerze, pływanie, grę w koszykówkę czy coś innego. Sztuką jest znalezienie typu, który Ci się podoba. Co najlepsze, znajdź strategię dotyczącą swoich dzieci, aby wszyscy skorzystali.

Po prostu idź: Spaceruj sam, ze swoimi dziećmi lub znajdź jeszcze jedną mamę, aby dołączyć na krótki spacer każdego dnia.

Zejdź z napięcia: Nic nie przypomina jazdy na rowerach z dziećmi.

Tańcz stres: Dziesięciominutowa, spontaniczna sesja taneczna z dziećmi to doskonałe narzędzie do odciążenia, niezależnie od tego, czy jest to rymowanka dziecięca, czy też Coldplay.

6. Poświęć czas na śmiech

Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne donosi, że ludzie często mają duży stres na twarzy. Śmiechy, uśmiechy i chichoty mogą pomóc złagodzić niektóre napięcia. Więc kiedy ostatnio wypuściłeś dobry, długi śmiech z dziećmi? Znajdź sposoby na odrobinę więcej zabawy w swoim życiu, aby ograniczyć stres i stworzyć zabawne rodzinne wspomnienia.

Być spontanicznym: Świętuj urodziny psa, piecząc mu ciasto. Zjedz kolację na odwrót. Przypnij dolara do kosza na śmieci (i nic nie mów o tym), aby zobaczyć, kto wyniesie śmieci. Po prostu dobrze się baw!

7. Znajdź grupę wsparcia

Prawda jest taka, że ​​poświęcamy tyle czasu naszym rodzinom, że zapominamy poświęcić czas na nasze potrzeby społeczne, niezależnie od tego, czy są to nasze inne, czy nasze dziewczyny. Relacje pomagają zmniejszyć nasz stres i przywrócić równowagę.

ZnajdźTrener Mommy: Nie stresuj się sam na temat swoich dzieci. Podziel się swoimi obawami z inną mamą i przysięgnij, że będziesz drugą cheerleaderką. Mówienie o swoim stresie z kimś, kogo to obchodzi, może zmniejszyć lęki. Możesz też dołączyć do sieci społecznościowej z pokojem czatu dla mam. (Uwaga Ed: I nie zapomnij o strona TODAY Moms na Facebooku!) 

Zaplanuj noce z datą: Data nie musi nic kosztować – spacer, pójście do parku, oglądanie wypożyczonego filmu lub siedzenie w samochodzie na podjeździe z winem i serem. To tylko czas samotny z waszym znaczącym innym.

Istnieje powód, dla którego stewardesy przypominają nam, żebyśmy najpierw założyli maski tlenowe, a potem dzieci. Nie możemy zatroszczyć się o nasze rodziny, chyba że poświęcimy czas dla siebie, a Moms są znane z tego, że stawiamy się na backburner. Znajdź czas dla siebie. Pamiętaj, aby sprawdzić swój stres. W końcu szczęśliwa, mniej zestresowana mama sprawia, że ​​dzieci są szczęśliwsze i mniej zestresowane. Zawsze ma. Zawsze będzie.

Jakie są twoje sekrety na stres??

Dr Michele Borba jest współtwórcą DZISIAJ i autorką “The Big Book of Parenting Solutions: 101 odpowiedzi na Twoje codzienne wyzwania i najśmielsze troski”. Śledź ją na Twitterze @micheleborba.