6 sposobów na zaoszczędzenie na kosztach opieki nad dzieckiem

Jako pracująca mama, kilka rzeczy frustruje mnie bardziej niż poczucie, że każdy zarobiony przeze mnie procent idzie prosto w kierunku płacenia komuś innemu, aby wychował moje dziecko.

I nie jestem sam: nowe badanie pokazuje, że nawet w tej słabej gospodarce koszty opieki nad dziećmi wzrastają przez dach. Według Child Care Aware of America, w 36 stanach średni roczny koszt posiadania dziecka w przedszkolu przekracza obecnie czesne w college’u.

Powiązane: How Expensive Daycare może zaoszczędzić pieniądze w długim okresie 

We wszystkich 50 stanach posiadanie dwojga dzieci w przedszkolu przekracza czynsz. Najgorsze przestępcy? Nowy Jork, gdzie rodzice wyrzucają 14009 dolarów rocznie za niemowlę (tam też mieszkam, więc czuję to osobiście), a następnie Minnesota, Oregon, Kolorado, Hawaje, Kansas, Kalifornia, Illinois, Massachusetts, Indiana i Wisconsin.

Oprócz przeprowadzki do Europy (tam, gdzie faktycznie są rządy zapłacić rodzice mają dzieci), doszedłem do wniosku, że niewiele mogę zrobić, aby obniżyć koszty opieki nad dzieckiem. Ale po przeprowadzeniu pewnych badań byłem mile zaskoczony, gdy się przekonałem, że się mylę. Oto kilka wskazówek, jak przyciąć ten wydatek, z których wiele zarobiłem na siebie.

1. Weź ulgę podatkową

IRS oferuje ulgi podatkowe dla pracujących rodziców w formie Child and Dependent Care Credit, co zmniejsza dochód podlegający opodatkowaniu. Można zakwalifikować się w dowolnym miejscu od 20% do 35% kosztów opieki nad dzieckiem, z limitem 3000 $ na dziecko i 6000 $ na więcej niż jedno dziecko. Dowiedz się dokładnie, jak to działa tutaj w naszym Centrum Wiedzy i pamiętaj, aby zapytać swojego księgowego, czy się kwalifikujesz.

2. Otwórz konto wydatków elastycznych

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez Hewitt Associates, 96% pracodawców oferuje Konto elastycznej obsługi Dependent-Care. Działają tak, jak FSA zdrowia – tylko zamiast odkładać na dolary pretax na pokrycie kosztów leczenia, odkładasz na siebie podatki, by płacić za opiekę dzienną, opiekunki i dzienne obozy. W tym celu można przeznaczyć maksymalnie 5000 USD rocznie. Pamiętaj, że może to wpłynąć na ulgi podatkowe, które otrzymasz za pomocą Child and Dependent Care Credit (powyżej). Najlepiej jest zaplanować swoją strategię ze swoim księgowym.

3. Uzyskaj zniżkę dla firmy

Niektóre większe korporacje wynegocjowały zniżki z pobliskimi ośrodkami opieki nad dziećmi. Zapytaj, czy twoja firma ma takie rozwiązanie, lub jeśli nie, poproś zasoby ludzkie o zbadanie tej możliwości. Ponieważ nic ich to nie kosztuje, mogą chcieć w to zaglądać.

4. Zbadaj wspólną opiekę nad dzieckiem

W zależności od twojej sytuacji, niania, w której dwie rodziny płacą w kierunku kosztu jednej niania, może być dobrym sposobem na pokrycie twoich kosztów, a niski stosunek opiekunów do dzieci może prowadzić do korzyści dla twojego dziecka w długim okresie. biegać. Kiedy twoje dzieci są nieco starsze, możesz również zajrzeć do przedszkolnej spółdzielni, którą utworzysz z innymi rodzicami, tak jak ta mama.

5. Wyszukaj organizacje non-profit, które opiekują się dziećmi

Twoja lokalna YMCA, JCC lub kościół może oferować usługi opieki nad dziećmi, które kosztują znacznie mniej niż płacisz w prywatnym przedsiębiorstwie. Powodem tego są organizacje non-profit, które nie muszą płacić gotówką ani odpowiadać na pytania akcjonariuszom.

6. Okazja

W witrynie Sittercity.com możesz podać swoją cenę za opiekuna, więc nie bój się lowballu – zdziwisz się, kto może ugryźć, jeśli jest to wygodne i działa zgodnie z harmonogramem. W rzeczywistości rozmawialiśmy z założycielem (i mamą bliźniaków!), Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działa strona.