5 pytań do autora “Knuffle Bunny” Mo Willems

Wielokrotnie nagradzany rysownik dziecięcy i autor Mo Willems uradowali dzieci i rodziców swoimi cudownymi, dziwacznymi opowieściami o Pigeon, Knuffle Bunny, Elephant, Piggie i wielu innych. Zanim Willems, który mieszka w Massachusetts, został wielokrotnie nagradzanym ilustratorem i pisarzem, był pisarzem i animatorem przy Ulicy Sezamkowej.

Mo Willems
Dzisiaj

Poprosiliśmy czytelników TODAY Moms Facebook o palące pytania, jakie mieli dla Willemsa, który dzisiaj uruchamia nową aplikację dla dzieci o nazwie Pigeon Presents: “Mo … On the Go!”

Oto pięć:

P: Czy Knuffle Bunny wymawia króliczka “NUF-fle” lub królika “KANUF-flesza”?

Willems: Będę z tobą szczery, to naprawdę zależy od tego, jak to mówisz.

Q. Jakie znaczenie ma gołąb zawsze pojawiający się na tylnej okładce?

Willems: Gołąb pojawia się co najmniej raz w każdej książce, którą piszę, ponieważ jest zazdrosnym egomowikiem, który zakrada się do mojej pracy, kiedy nie patrzę. W końcu jego imię to “The”.

Q. Skąd czerpałeś inspirację do swoich postaci – szczególnie tego niegrzecznego, gołego gołębia?

Willems: Mam pomysły w Belize. Wszystko, co piszę, musi być Belizable. Ale mogę też znaleźć inspirację w prostych, codziennych sprawach, takich jak mój kredyt hipoteczny lub nadzwyczajna ustawa ortodoksyjna mojej córki.

P: Po przeczytaniu książek o Słońiu i Piggie, dlaczego wybrałeś słonia i świnię?

Willems: To po prostu proces eliminacji. Jakak i karp będą głupie, Lew i Gazela nie przetrwają obok jednej książki, a Wieloryb i Kryl będą zbyt trudne do wyciągnięcia.

Q. Spośród wszystkich postaci, które piszesz, które z nich są twoimi ulubionymi? Czemu?

Willems: Twoje postacie są jak twoje dzieci, co oznacza, że ​​niektórzy z nich dorastają, by być rozczarowaniami, ale nie możesz tego powiedzieć podczas kolacji z okazji Święta Dziękczynienia, więc mówisz, że kochasz je wszystkie tak samo, a potem oferują każdemu ciasto.

Kocham wszystkie moje postacie tak samo. Ale najbardziej lubię moich czytelników.

Autor powieści “Knuffle Bunny” Mo Willems pomaga dzieciom rysować

Jun.06.201304:22