17 najlepszych irlandzkich imion dzieci, których nikt (w Stanach Zjednoczonych) nie używa

Irlandzkie imiona dla dzieci są piękne, a zbliża się dzień św. Patryka, więc łatwo jest ducha. Ale co jeśli chcesz czegoś poza (teraz bardzo popularnym) Aidanem, Liamem i Riley?

Wiele nieodkrytych irlandzkich nazwisk nadal nadaje się do importu. Nazwy dzieci są tutaj powszechnie używane we współczesnej Irlandii, są dostępne pod względem pisowni i wymowy, ale w USA są praktycznie nieznane..

OBRAZ: Irish baby
Potrzebujesz irlandzkiego nazwiska, które nie jest zbytnio używane? Nie szukaj dalej!Shutterstock

Najlepsze niezwykłe irlandzkie nazwiska dla dzieci

Brona – Brona, lub jej irlandzka wersja Bronagh, imię dziewczyny oznaczające smutek, można uznać za wyjątkową w Stanach Zjednoczonych. Nazwa starożytnego mistyka, Brona jest popularna w Irlandii i jest również słyszana w telewizyjnej “Penny Dreadful”, która mogłaby nadawać jego odwołanie.

Cahir – Cahir, wymawiane dość logicznie ka-heer, był używany w USA dla żadnego chłopca w 2016 r., ani jego irlandzka forma nie była Cathair. To znaczy “człowiek bitwy”.

Cliona – Atrakcyjność tego starożytnego imienia zwiększa się dramatycznie, gdy dowiadujesz się, że jest wymawiany jako rytmiczny CLEE-uh-na i NIE rymuje się z Fioną. Znaczenie “zgrabna” Cliona nie była używana w 2016 r. Dla żadnych dziewcząt w Stanach Zjednoczonych.

Conal – W Stanach Zjednoczonych było 26 chłopców o imieniu Conall i 26 o imieniu Connell, ale żaden z nich nie nazywa się Conal. Znaczenie “silny jak wilk”, nazwa ta jest widoczna w irlandzkiej historii i może być świetnym zamiennikiem Conora.

Dara, Darach, Darragh i Daire – Wszystkie te nazwy są wymawiane Dara a wszystkie są popularne wśród chłopców w Irlandii. Darragh to imię z listy 50 najlepszych chłopaków w Irlandii. Nazwa oznacza “dąb”.

Dervla – Żadna z dziewcząt w USA nie otrzymała tej starożytnej i wciąż dobrze używanej irlandzkiej nazwy w 2016 r., Co oznacza “córka poety”. Irlandzka pisownia to Dearbhla – i nic dziwnego, że nie była używana.

Donnacha – To popularne imię chłopców w Irlandii jest wymawiane dunn-ah-ka, i oznacza “brązowowłosy wojownik”.

Emer – Emer była legendarną żoną, która zgodnie z irlandzką mitologią posiadała sześć darów kobiecości: piękno, głos, mowę, mądrość, czystość i robótki ręczne. Używane przez Yeats, Emer – wymawiane ee-mer – jest szeroko stosowany we współczesnej Irlandii. W USA wiele dziewcząt nazywane jest Emery lub Emerson, ale żadna nie nosi nazwy Emer.

Fia – Fia i jej irlandzka wersja Fiadh są jednymi z najszybciej rosnących nazwisk dziewcząt w Irlandii, ale w USA są praktycznie nieznane. Oznacza to “dziki jeleń”, ale może być też krótką formą dla Sofii.

Przypięte na Pinterest.

Fintan – Fintan ma wielkie znaczenie, a raczej dwa wielkie znaczenia – biały ogień lub biały byk – oraz szlachetny starożytny imiennik: legendarny Fintan jest uważany za jedynego Irlandczyka, który przetrwał biblijną powódź. Idealna, długa forma dla stylowego Finna, Fintan jest rzadko używany w USA.

Lorcan – Pomimo użycia w “Harrym Potterze” i jego statusu jako patrona Dublina, Lorcan otrzymał w Stanach Zjednoczonych tylko 15 chłopców w wieku niemowlęcym. Oznacza to “mały i dziki”, to idealny następca Logana.

Nuala – Dziewczęce imię Nuala to krótka forma Fionnuala, co oznacza “białe ramiona” i jest często używana samodzielnie.

Oran – Zarówno Oran, jak i jego irlandzka wersja Odhran znajdują się w pierwszej setce nazwisk dla chłopców w Irlandii, jednak Oran został oddany w USA tylko 28 chłopcom w 2015 r., A najtrudniejszy Odhran nikomu. Nazwa oznacza “blady, mały zielony”.

Najbardziej popularne nazwy dla dzieci na 2017 rok…

29 listopada 2017 r01:29

Orla – Ta przystępna nazwa oznacza, że ​​”złota księżniczka” była tak popularna w średniowiecznej Irlandii, jak jest dzisiaj. Związany ze słynnym wysokim królem Brianem Boru, jest w irlandzkiej Top 100, ale jest znacznie rzadszy w USA.

Piran lub Pieran – Ta irlandzka nazwa jest niezwykła zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Irlandii. Znaczenie modlitwy, Piran to nazwa patrona górników i Kornwalii.

Senan – Wymawiane ona-NAWN, Senan to jedno z najgorętszych nazwisk chłopców w Irlandii, obecnie stojące w pierwszej setce. W Stanach Zjednoczonych jest rzadko używane, ale stanowi idealną alternatywę dla Seana. Co oznacza “stary i mądry”, Senan był imieniem starożytnego założyciela klasztorów.

Ultan – Nic dziwnego, skoro ta nazwa oznacza “człowiek z Ulsteru”, że jest najbardziej popularna w Irlandii Północnej. Podczas gdy 18 świętych nazwano Ultan, żadne dziecko w USA nie otrzymało nazwy w 2014 roku.

Niektóre imiona dzieci są na skraju wyginięcia (ale nie Carson!)

26 lipca 2017 r02:22

Komentarz edytora: Ta historia została opublikowana po raz pierwszy 9 marca 2017 r.