12 niesamowicie dziwacznych sowieckich żydowskich przesądów dla dziecka Mili Kunis

Aktorka Mila Kunis i jej były bywalec “That 70s Show” Ashton Kutcher niedawno zostali rodzicami dziewczynki, Wyatt Isabelle.

Ponieważ Mila i ja pochodzimy z identycznych środowisk – oboje urodziliśmy się Żydami w sowieckiej republice Ukrainy, emigrując do Ameryki z naszymi rodzinami w wieku 7 lat – wyobrażam sobie, że jej rodzina może przestrzegać niektórych z tych samych tradycji, co moja..

The newly engaged actors Ashton Kutcher and Mila Kunis attend an NBA basketball game between theNew Orleans Pelicans and Los Angeles Lakers, Tuesday, ...
Ashton Kutcher i Mila Kunis niedawno urodziły córeczkę; dzięki sowieckiemu żydowskiemu dziedzictwu Mili mogą mieć kilka dziwnych tradycji do naśladowania.Gus Ruelas / Today

Te przesądy mogą wydawać się dziwne dla ogólnej amerykańskiej opinii publicznej, ale dla żydowskich dziadków z byłego Związku Radzieckiego ochrona dziecka przed Złym Okiem jest tak samo ważna, jak prawidłowe zapięcie go w fotelik samochodowy.

Spekuluję, że podczas gdy Mila pracowała, jej rodzice otworzyli wszystkie szafki i szuflady w swoim domu, aby pomóc jej w rozwoju. (Pomyśl o tym….)

Zobacz: Mila i Ashton o ukryciu dziecka

Potem, gdy zabrali dziecko do domu, przywiązali czerwony sznurek do szopki, aby trzymać Złe Oko.

Inna technika, której nauczyła mnie moja matka: kiedy ktoś komplementuje twoje dziecko, wsuwasz kciuk pomiędzy środkowy i czwarty palec. To dlatego, że ci, którzy mówią miłe rzeczy o twoim dziecku, są naprawdę zazdrośni i wysyłają złe wibracje na swój sposób. Sprytna sztuczka z palca pozbawia ich mocy. (Ale włóż rękę w swoją kieszeń, kiedy to robisz, więc druga osoba nie wie, że na nią jesteś).

Alternatywnie, możesz polizać twarz swojego dziecka trzy razy, a następnie splunąć na podłogę.

I nie pozwól nikomu zobaczyć twojego noworodka przez pierwsze sześć tygodni. Może dlatego, zamiast wydać zdjęcie małego Wyatta, Mila i Ashton zamieściły kilka różnych zdjęć z hasłem “Czy możesz zgadnąć, który z nich jest nasz, czy to naprawdę ma znaczenie? Wszystkie dzieci są urocze. “Rozrzedzają moc Zła Oczu, rozkładając ją na kilka niewinnych dzieci. I kilka szczeniąt.

Inne rzeczy, które zamierzam sobie wyobrazić – a raczej, powiedzą dziadkowie, dla – Dziecko Mila Kunis:

  • Karmienie skorupkami chleba, aby jej włosy rosły w kędzierzawe, ale nigdy nie kończąc chleba, który zostawiła, aby jej zdrowie nie zostało naruszone
  • Nigdy nie przechodzisz nad dzieckiem. To spowoduje, że przestanie rosnąć.
  • Kapiąc gorący olej do ucha, jeśli ma infekcję
  • Smarować musztardę na klatce piersiowej (lub wylewać suchą musztardę w skarpetkach), jeśli ma kaszel
  • Stawia stopy w prawie wrzącej wodzie, żeby leczyć sniffle
  • Nie pozwalając jej usiąść przy krawędzi stołu, ponieważ oznacza to, że nigdy się nie ożeni (hmmm … Mila i Ashton nie są małżeństwem, teraz już wiemy dlaczego!)
  • Sprawdzam kosmyki jej włosów, aby dowiedzieć się, jakie będzie następne dziecko Ashtona i Mili. Jeśli jest prosty, będzie chłopcem. Jeśli wzrośnie w punkcie, będzie to dziewczyna. (Celebrity prognosticators zanotują tę naukową metodę!)

Na koniec wyobrażam sobie, że jej dziadkowie bawią się z nią w tradycyjne dziecięce zabawy, takie jak “Saroka Varona”. Wyciągasz dłoń dziecka i krąży wokół niego palcem, opowiadając historię kruka, który ma pięć piskląt. Prosi każdego, aby pomógł jej w zadaniach domowych, takich jak rąbanie drewna, pobieranie wody, itp. Czterech piskląt pomaga, piąty nie. Tymczasem wrona przygotowuje owsiankę. Kiedy nadszedł czas jedzenia, daje trochę pierwszemu dziecku (ściskając kciuk), daje trochę drugiemu dziecku (ściska palcem wskazującym), daje trochę trzeciemu (ściska środkowy palec), daje trochę czwarty (ścisnąć palec wskazujący), ale nie daje nikomu piątego (potrząśnij pinkie tam iz powrotem).

Ponieważ nigdy nie jest za wcześnie, aby nauczyć się radzieckiego dictum: “Ci, którzy nie pracują, nie jedzą”.

A ci, którzy nie przestrzegają tradycji, proszą tylko o kłopoty.

Wersja tego postu pojawiła się po raz pierwszy na Kveller.com.

Alina Adams jest najlepiej sprzedającą się nowojorską autorką opasek mydlanych, opowiadań romansowych i tajemnic łyżwiarstwa figurowego. Pisze swoją kolejną książkę na żywo w Internecie dzięki informacjom od czytelników w czasie rzeczywistym.