11 rzeczy, które chciałbym wiedzieć przed wyjazdem na studia

Kiedy usłyszysz o college’u, możesz pomyśleć o filmie “Animal House” i bractwach z frędzlami stojących na trawniku przed domem. Ale czego właściwie możesz się spodziewać? Oczywiście, możesz otrzymać mapę kampusu i listę klubów w twojej orientacji, ale nikt tak naprawdę nie daje ci wewnętrznej szufelki. Oto 11 rzeczy, które chciałbym wiedzieć przed pójściem na studia.

Rzeczy I Wish I Knew Before Going to College
Sarah Bourassa, tak, i jej współlokatorka z college’u, Hanna Lee, przygotowująca się do meczu piłki nożnej Uniwersytetu Colorado Buffaloes.Dzięki uprzejmości Sarah Bourassa

1. Każdy znajduje się w tej samej sytuacji, co Ty.

“Łatwo jest zapomnieć, że każdy jest taki sam jak ty: nerwowy, poza strefą komfortu i chętny do nowych przyjaciół” – mówi Austin Manapsal, lat 23, absolwent Rensselaer Polytechnic Institute w Troy w stanie Nowy Jork..

Rozpoczęcie studiów to czas, aby być przyjacielskim, pewnym siebie i otwartym na poznawanie nowych ludzi. Możesz czuć się mniej onieśmielonym, pamiętając, że znajdują się one w takiej samej sytuacji jak Ty i prawdopodobnie będą Ci wdzięczni za skontaktowanie się z nimi.

2. Naucz się radzić sobie ze współlokatorami.

Nie jest łatwo mieszkać w tym samym pokoju co ktoś, bez względu na to, jak dobrze sobie radzisz. Od koordynacji harmonogramów snu po czas, w którym możesz mieć gości, współlokator wymaga stałej komunikacji i kompromisu.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się żyć z kimś, kogo już znasz, czy z kimś innym, bycie bezpośrednim, otwartym i rozważnym może pomóc w nawiązaniu udanego związku ze współlokatorem.

Jeśli jednak skończysz w trudnej sytuacji współlokatora, porozmawiaj z doradcą rezydenta. On lub ona będzie w stanie pomóc ci rozwiązać sytuację, czy to rozmawia przez twoje spory, czy zmienia współlokatorów.

3. Piwo i alkohol mają więcej kalorii niż myślisz.

Kiedy usłyszysz o nowicjuszu 15 i przybieraniu na wadze w college’u, prawdopodobnie myślisz o jedzeniu w jadalni i późnym zamówieniu pizzy na wszystko, co możesz zjeść..

Ale nie zapomnij o tych podstępnych kaloriach zapakowanych w piwo i alkohol. (Dla tych 21 i więcej, oczywiście.) Piwo ma około 153 kalorii (zużywając cztery piwa byłoby prawie równe Big Macowi), podczas gdy twardy alkohol ma 97 (nie wspominając o kaloriach w słodkich mikserach, takich jak sok i napój gazowany).

Łatwo jest wpaść w napięty harmonogram, trudne zajęcia, nowe środowiska towarzyskie i imprezowanie, dlatego ważne jest utrzymanie zdrowego stylu życia. Zjedz zrównoważoną dietę, pozostań nawodniony, wystarczająco dużo snu i ćwicz regularnie. Poczujesz się lepiej fizycznie i psychicznie.

Rozmowy z kolegami: Rozmowy z dziećmi przed wyjazdem na studia

Aug.07.201704:22

4. Bądź o krok do przodu.

“Bycie 18 i swobodne robienie wszystkiego, co chcesz, to złe połączenie, szczególnie jeśli chodzi o równoważenie życia w college’u z klasą” – mówi Manapsal.

Zwlekanie z ukończeniem szkoły do ​​późnej nocy może prowadzić do ciągnięcia całonocnych, wysokiego stresu i niskich ocen.

“College ma umiejętność wkładania wielu rzeczy na swój talerz w jednym czasie, więc zachowaj porządek i jeden krok przed swoją pracą” – mówi Billy Hartman, 22-letni absolwent Temple University..

Dr Larry Marks, licencjonowany psycholog w Counselling & Psychological Services na University of Central Florida, sugeruje tworzenie harmonogramu, prowadzenie listy rzeczy do zrobienia i ustalanie celów na semestr, które odzwierciedlają twoje priorytety. Spraw, aby duże projekty były łatwiejsze do opanowania, dzieląc je na małe kroki, aby z czasem ukończyć.

5. Poznaj swoich profesorów.

Możesz czuć, że gubisz się w tłumie, szczególnie w większych klasach. Evan Mistur, lat 23, absolwent Rensselaer Polytechnic Institute, sugeruje kultywowanie silnych relacji z profesorami.

“Ci ludzie są twoją linią ratunku do rekomendacji … ważne jest, aby cię poznać”, mówi.

Przedstaw się, odwiedź ich w godzinach pracy i zadaj pytania dotyczące kursów i zainteresowań. Kto wie, może być w stanie połączyć cię z innymi w Twojej dziedzinie lub pomóc Ci dostać pierwszą pracę poza szkołą.

6. Zarządzaj swoimi finansami.

“Bardzo ważne jest, aby zacząć zarządzać swoimi finansami wcześniej, a college to świetne miejsce na rozpoczęcie” – mówi Hartman.

Istnieje wiele sposobów na ograniczenie kosztów w szkole, jeśli myślisz strategicznie. Wyszukaj najtańsze miejsce do zakupu podręczników, np. Wypożyczając je na semestr za pośrednictwem Amazon.

Zapoznaj się ze stypendiami za pośrednictwem szkoły lub organizacji zewnętrznych. Witryny takie jak Scholarships.com lub Fastweb mogą pomóc Ci znaleźć stypendia, które są specyficzne dla twoich potrzeb.

A jeśli twój harmonogram pozwala, skorzystaj z pracy w niepełnym wymiarze godzin, abyś mógł zapłacić za jedzenie i mieszkanie.

7. Potrzeba czasu, aby znaleźć swoich prawdziwych przyjaciół.

“Pożegnaj się ze swoją licealną grupą” – mówi Kevin Mark, lat 22, absolwent Uniwersytetu Kutztown w Pensylwanii.

Gdy wyjedziesz na studia, będziesz ciągle spotykać się z nowymi ludźmi na kampusie i szybko dowiesz się, który z twoich znajomych z liceum pozostaniesz w kontakcie z.

Nie oznacza to jednak, że będziesz miał natychmiast nową grupę bliskich przyjaciół.

“… College nie jest tak naprawdę ucztą dla miłości, w której wszyscy są uwzględnieni we wszystkim” – pisze Julie Zeilinger w swojej książce “College 101: A Girl’s Guide to Freshman Year”.

Od Ciebie zależy, czy uda Ci się poznać ludzi i zbudować te relacje. Manapsal zaleca spotkanie jak największej liczby osób. Nawet jeśli nie zaprzyjaźnisz się z nimi wszystkimi, im więcej osób porozmawiasz, tym więcej będziesz musiał znaleźć osoby, które klikniesz.

“Przyjaciele, których poznajesz w college’u to przyjaciele, których będziesz miał do końca życia” – mówi.

8. Znajdź swoje zainteresowania i wykonaj je.

Inwestujesz dużo czasu i pieniędzy w swoją edukację, więc wybierz stopień, z którego będziesz zadowolony na dłuższą metę.

“Nie myśl, że musisz studiować dziedzinę, której nie lubisz, tylko dlatego, że może później przynieść dobrą robotę. Jeśli nie spodoba ci się teraz, nigdy tego nie zrobisz “- mówi Mistur.

Choć może być trudno dowiedzieć się, co chcesz zrobić w wieku 18 lat, zastanów się, jakie są Twoje mocne strony, czym pasjonujesz się i jaką pracę możesz wykonywać w drodze. Możesz również odwiedzić centrum kariery uniwersyteckiej, wziąć udział w ankietach dotyczących interesów zawodowych i porozmawiać z doradcą.

9. Przejmij inicjatywę.

Twoja orientacja prawdopodobnie obejmuje wszystkie programy, zajęcia i kluby, do których możesz dołączyć. Ale przy tak dużej ilości informacji, które rzucają na ciebie, łatwo zapomnieć o nich i nie skorzystać z oferty szkoły.

“Jest tak wiele okazji, aby zaangażować się i odnieść sukces w szkole, po prostu trzeba przejąć inicjatywę” – mówi Hartman.

Jeśli słyszysz o czymś, co Cię interesuje, dowiedz się, jak możesz dołączyć i jakie są ostateczne terminy, aby nie spadł z twojego radaru. Zaangażowanie w to, co pasjonujesz, nie tylko będzie satysfakcjonujące, ale także poznacie nowych ludzi, którzy podzielają twoje zainteresowania.

“Badania wykazały, że im więcej studentów angażuje się w życie akademickie i kampusowe, tym większe będą sukcesy” – mówi dr Marks.

10. Przygotuj się na przejażdżkę kolejką górską.

Niektórzy mówią, że college to najlepsze cztery lata twojego życia. Chociaż prawdopodobnie nigdy nie będziesz mieć takiego doświadczenia, będzie ono wypełnione wzlotami i upadkami. “W czasie twojego college’u będą chwile, które sprawdzą twoją siłę woli, i tak ważne jest, aby pozostać silnym i walczyć przez to” – mówi Hartman.

Znalezienie sposobu na przystosowanie się do college’u jest normalnym wyzwaniem i z biegiem czasu stanie się łatwiejsze, powiedział dr Marks. Zaleca skorzystanie z sieci wsparcia rodziny i przyjaciół, aby pomóc Ci poradzić sobie z dostosowaniami lub dotrzeć do szkolnego doradcy.

11. Uczelnia będzie latać.

Te cztery lata mijają niesamowicie szybko, więc wykorzystaj je w pełni. W końcu, kiedy jeszcze będziesz mogła nosić spodnie na co dzień, chodzić na epickie imprezy tematyczne, mieć dostęp do nieograniczonego bufetu i spać do południa?

“To jedyny czas w życiu, kiedy będziesz otoczony tysiącami ludzi w twoim wieku i ostatnim krokiem, zanim zaczniesz resztę swojego życia, więc ciesz się nim, póki możesz,” mówi Manapsal.