10 rzeczy, które chciałbym, aby ktoś powiedział mi o zostaniu wdową

Stawanie się wdową było najstraszniejszą rzeczą, jaka mi się przydarzyła. Oprócz bycia złamanym sercem, nie miałem pojęcia, czego się spodziewać i jak sobie poradzić z niektórymi problemami, które się pojawiły. Patrząc wstecz, są to pewne rzeczy, których nauczyłem się po drodze. Chciałbym przekazać je w nadziei, że pomogę komuś innemu.

1. To jest do bani. Nie zamierzam sprawiać, żeby brzmiało to lepiej. Nie mogę. Po prostu jest do bani. Nie tylko tracisz osobę, którą kochasz, ale także swojego partnera w życiu, ale twoje dzieci także tracą ojca. Musisz sam sobie z tym poradzić, ponieważ nie ma osoby, która powinna ci pomóc w trudnych czasach.

2. Stajesz się “tą osobą”, w której ludzie gapią się w supermarkecie. Przez wiele miesięcy po śmierci mojego męża nie chciałem opuszczać domu. Czułem, że cały świat mnie obserwuje. To tak, jakby to, co ci się przydarzyło, jest tym, czego wszyscy się boją, więc patrzą i modlą się, że pewnego dnia nie staną się tobą.

Stacy Feintuch is pictured with her family before the death of her husband in 2011.
Stacy Feintuch została zobrazowana wraz z rodziną przed śmiercią męża w 2011 roku.Dzięki uprzejmości Stacy Feintuch

3. Ludzie robią i mówią najgłupsze rzeczy dookoła. Niektóre osoby wydają się czuć niezręcznie i po prostu nie wiedzą, jak sobie z nimi poradzić. To jest ich problem, a nie twój. Kiedyś stanęłam przed moim salonem fryzjerskim, gdy odeszła kobieta, którą znałem. Zauważyłem, że mnie zobaczyła. Natychmiast wetknęła głowę w torebkę i udawała, że ​​szuka czegoś gorączkowo. Potem pobiegła z powrotem do salonu. Chyba nie wiedziała, co powiedzieć, ale “Cześć” lub “Jak się masz?” Byłoby w porządku.

4. Przyjaciele i rodzina nie zawsze rozumieją, że nie masz czasu. Wszyscy dobrze się czują z połączeniami telefonicznymi, e-mailami i tekstami, ale niemożliwe jest udzielenie każdemu odpowiedzi w odpowiednim czasie. Dostosowujesz się do nowego i strasznego życia, podobnie jak twoje dzieci. Wiem, że nie miałem czasu ani energii, żeby skupić się na czymkolwiek poza tym. Są tacy, którzy mogą tego nie rozumieć i mogą zostać obrażeni. To może być denerwujące w czasie, gdy nie potrzebujesz dodatkowego stresu. Ale czasami ludzie zaskoczą cię zrozumieniem. Moja ciotka raz zadzwoniła do mnie, a ja nigdy nie oddzwoniłem. Kiedy miesiąc później zobaczyłem ją na wakacyjnym obiedzie, natychmiast ją przeprosiłem. Jej odpowiedź brzmiała: “Nigdy nie musisz mnie przepraszać, całkowicie rozumiem. Doceniam te słowa bardziej, niż możecie sobie wyobrazić.

Już nigdy nie przegap historii rodzicielstwa dzięki biuletynowi DZISIAJ Rodzice! Podpisz tutaj

5. Zaakceptuj pomoc, gdy jest oferowana. Miałem szczęście mieć przyjaciół i rodzinę, którzy zawsze starali się robić dla mnie wszystko, co mogli. Z początku opierałem się. Czułem, że to mój problem i musiałem to zrobić dla siebie i dla moich dzieci. Ale szybko zrozumiałem, że robienie wszystkiego jest trudne. Stopniowo zacząłem pozwalać innym, by zrobili dla mnie, gdy czułem, że naprawdę tego chcieli. Ułatwiło to życie.

6. Ci, którzy nigdy nie doświadczyli takiej tragedii, nie zrozumieją, przez co przechodzicie. Będą myśleć, że robią lub będą próbować, ale nie robią tego. Nie mogą. Każdy znaczy dobrze. Poinformują Cię, aby wydobyć więcej, lub wyjść mniej, albo przestać robić tak dużo dla swoich dzieci, lub zrobić więcej dla swoich dzieci. Musisz tylko robić rzeczy po swojemu. Oczywiście popełnisz błędy i poprosisz o poradę w razie potrzeby. Ale idź ze swoim jelitem i rób rzeczy najlepiej jak potrafisz.

Stacy Feintuch is pictured with her daughters.
Stacy Feintuch została przedstawiona jej córkom.Dzięki uprzejmości Stacy Feintuch

7. Nie rób tego, czego nie chcesz robić. Samo samodzielne wyjście na imprezę może zająć dużo czasu. To była jedna z najtrudniejszych rzeczy dla mnie. Nauczyłem się na własnej skórze. Czułem się zobowiązany, a co gorsza, pozwalałem innym sprawić, że poczułem się zobowiązany do uczestniczenia w weselu, mockawach barowych, imprezach i innych funkcjach, zanim będę gotowy. Chodziłem na te wydarzenia i spędzałem dużą część wieczoru z wielkim fałszywym uśmiechem na twarzy, starając się nie płakać. Powoli zacząłem odrzucać zaproszenia, o których wiedziałem, że będą dla mnie zbyt trudne. Było mi przykro, jeśli ludzie byli na mnie zdenerwowani, ale uświadomiłem sobie, że musisz zrobić to, co jest dla ciebie najlepsze, albo nigdy nie odzyskasz siły.

8. Nigdy nie będziesz tą samą osobą co poprzednio. To nie znaczy, że już nigdy nie będziesz szczęśliwy – będziesz. Ale jest to inny rodzaj szczęścia. Po takiej tragedii nie można być takim samym. Utrata męża stała się częścią mnie. Nie kontroluje już mojej myśli, ale teraz patrzę na życie w nowy sposób. Niekoniecznie zły lub dobry, po prostu inny. Od tak dawna chciałem tylko odzyskać dawne życie. Rozumiem teraz, że to się nigdy nie wydarzy. Było to bardzo trudne do zaakceptowania, ale teraz, kiedy mam, jestem w stanie przejść do nowego rozdziału.

9. Życie przenosi się na twoich przyjaciół. Nie jesteś już częścią pary. Podczas gdy twoi przyjaciele mogą nadal cię obejmować, możesz nie zawsze czuć się komfortowo, będąc “piątym kołem”. Ich życie towarzyskie będzie trwać także bez ciebie. Jest to zrozumiałe, ale może to być trudne i smutne, gdy widzisz, jak inni poruszają się, podczas gdy możesz jeszcze nie być w stanie tego zrobić.

10. Jest coraz lepiej. Znowu widzisz swoje dzieci, co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy. Pewnego dnia jesteś z przyjaciółmi, a ty się uśmiechasz i śmiejesz. Czujesz się komfortowo idąc na imprezę, a ty naprawdę dobrze się bawisz. Możesz zobaczyć możliwość ponownego znalezienia miłości. Smutek i złość zmniejszają się, a Ty starasz się patrzeć na życie w pozytywny sposób. Nigdy nie zapomnisz utraty osoby, którą kochasz. To nie jest łatwe, ale w pewnym momencie znajdziesz sposób na stworzenie nowego życia dla siebie.

Stacy Feintuch stała się samotną matką dwójki młodych córek po nieoczekiwanej śmierci męża w 2011 roku. Bloguje na TheWidowWearsPink.com.

Związane z:

  • Krajowa piosenkarka Craig Strickland’s wdowa pióra rozdzierający serce esej o smutku
  • Patton Oswalt pisze wzruszający hołd dla zmarłej żony w rocznicę jej śmierci
  • Wdowa odzyskuje pocztę głosową zmarłego męża, która, jak sądziła, przegrała na zawsze

Jak bransoletka dla wdowy pomogła stworzyć “Godwink”

26 kwietnia 2017 r03:20