10-letni chłopiec dostarcza swojego młodszego brata i ratuje mu życie

Gdy jego młodszy brat, Daxx, będzie wystarczająco dorosły, Jayden Fontenot, 10, będzie miał niesamowitą historię, która opowie mu o uratowaniu mu życia w dniu, w którym się urodził..

Fontenot nie tylko pomógł swojej matce, Ashly Moreau, dostarczyć swojego młodszego brata na podłodze w łazience domu rodzinnego w Sulphur w Luizjanie, jego szybkie działania, aby chwycić aspirator do nosa, uratowały życie chłopca, gdy niemowlę początkowo nie oddychało.

Luizjana boy who delivered his prematurely born baby brother and saved his life (he was in breech position and wasn't breathing when he was first born)
Jayden Fontenot, 10, pomógł uratować życie jego młodszego brata, Daxxa i jego matki, Ashly Moreau, kiedy przedwcześnie zaczęła rodzić i zaczęła krwawić obficie. Ashly Moreau

“Powiedziałem do Jaydena:” Zawsze będziesz mieć szczególną więź ze swoim bratem “- powiedział Moreau DZISIAJ. – Jestem z niego taki dumny. Uratował nam życie. “

Opowiadanie, które po raz pierwszy zostało zgłoszone przez KPLC stowarzyszone z NBC, jeszcze bardziej zadziwiające było to, że Moreau również krwawił obficie podczas porodu, a dziecko było początkowo w pozycji zamka.

36-latka wstała i poszła do łazienki rankiem 11 sierpnia, kiedy jej woda urwała się znacznie przed terminem dziecka 20 września..

Luizjana boy who delivered his prematurely born baby brother and saved his life (he was in breech position and wasn't breathing when he was first born)
Narzeczony Moreau, Kelsey Richard, był niewiarygodny, kiedy pojechał do szpitala z pracy i dowiedział się, w jaki sposób Jayden pomógł uratować Moreau i ich nowo narodzone dziecko. Ashly Moreau

Była wtedy z niedowierzaniem, kiedy spuściła wzrok i zobaczyła, że ​​stopy dziecka wystają z niej, co oznaczało, że chłopiec był w pozycji zamka, co zwiększa ryzyko powikłań.

Jej narzeczony, Kelsey Richard, już wyjechał do pracy jako inżynier mechanik, więc Moreau wezwał Jaydena i wysłał go obok, aby jego babka, Francis Soileau. Jednak Soileau przeszła właśnie operację kręgosłupa i nie była w stanie chodzić, więc zadzwoniła pod 911, gdy Jayden pobiegła z powrotem, aby pomóc swojej matce.

“Powiedziałem (do Jaydena):” Będziesz musiał uwolnić swojego brata i musimy to zrobić szybko, ponieważ stopy dziecka stają się niebieskie i nie może oddychać “- powiedział Moreau. “Powiedz mi, co muszę zrobić, a ja to zrobię”.

Luizjana boy who delivered his prematurely born baby brother and saved his life (he was in breech position and wasn't breathing when he was first born)
Jayden rzuciła się, by chwycić aspirator do nosa, który był zwykle używany przez swoją 11-miesięczną siostrę Remi (powyżej), aby pomóc uratować życie Daxxowi. Ashly Moreau

Moreau również krwawił obficie z tego, co lekarze powiedzieli jej później, najprawdopodobniej jej łożysko odrywało się od ściany macicy z powodu przedwczesnego porodu.

“Płakałam, ale starałam się zachować spokój i zbierałam” – powiedziała – “Jayden był tak spokojny, że uspokoił mnie. Widziałem, że się boi, ale wiedział, że musi to zrobić.

Jayden pomógł wyprowadzić Daxxa z pozycji zamka, delikatnie obracając go, gdy matka go instruowała.

Kiedy w końcu go wyciągnęli, Daxx nie oddychał. Jayden rzuciła się do kuchni, aby pobrać aspirator do nosa, którego używa Moreau na swojej 11-miesięcznej córeczce, Remi, i wróciła, by pomóc Moreau rozpocząć pompowanie powietrza do nosa i ust Daxxa.

Dziecko zaczęło oddychać niemal w tym samym czasie, w którym przybyli ratownicy medyczni z karetką, która zabrała ich do szpitala Lake Charles Memorial. Richard następnie dołączył do nich po pośpiechu z pracy.

Daxx rozwija się dobrze i oczekuje się, że po tygodniu wróci do domu ze szpitala.

W uznaniu jego bohaterstwa, Jayden zostanie uhonorowany w Maplewood Middle School w poniedziałek przez burmistrza i pierwszych ratowników z Sulphur.

“Za każdym razem, gdy o tym myślę, po prostu płaczę” – powiedział Moreau – “Nie sądzę, żeby Jayden zrozumiała, co zrobił i jak duży jest”.

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.