Wracaj na patrol! Gwiazda “CHiPS” Erik Estrada staje się prawdziwym policjantem

Erik Estrada nie patroluje kalifornijskich autostrad w obcisłych szortach i upierzonych włosach jako policjant w telewizji, ale to nie znaczy, że nie jest już policjantem.

Aktor ze sławy “CHIPs” został zaprzysiężony na rezerwowego oficera policji w małym St. Anthony w Idaho, 2 lipca, z naciskiem na ochronę dzieci przed internetowymi drapieżnikami.

Estrada stała się ikoną popkultury w okresie świetności “CHIPs” od 1977 do 1983 roku, a teraz pracuje jako rzecznik Fundacji Bezpiecznego Surfin. Organizacja stara się edukować rodziców, nauczycieli, duchownych i dzieci na temat bezpieczeństwa w Internecie, jednocześnie pracując nad wyłapywaniem internetowych drapieżników.

“Edukacja to najlepsza ochrona, szczególnie w Internecie” – powiedział Estrada dziennikowi stanu Idaho po ceremonii. “Na pewno nigdy nie spotkasz kogoś, z kim rozmawiałeś, nie jesteś tym, kim oni są. Jeśli wyślą zdjęcie, to nie oni.”

POWIĄZANE: DZISIAJ w 2013 r. Retrospekcji Halloween

Estrada została zaprzysiężona jako oficer rezerwy w mieście 3500 przez burmistrza Neilsa Thuesona po tym, jak kilka miesięcy wcześniej skontaktowała się z administracją w małym miasteczku o fundacji Safe Surfin ‘.

Erik Estrada
Erik Estrada był definicją “lat 80-tych fajnych jak oficer Frank” Ponch “Poncharello w serialu” CHiPs “.AP

Jak na ironię, szef policji St. Anthony Terry Harris początkowo myślał, że jest celem internetowych oszustw, kiedy otrzymał e-mail od Estrady, zgodnie z Idaho State Journal.

POWIĄZANE: patrole Erik Estrada z policją w Indianie

Estrada dorastała chcąc zostać policjantem, ale zamiast tego zdecydowała się zagrać w telewizji. Postać utknęła w nim z biegiem lat, gdy ponownie powrócił do roli oficera motocyklowego California Highway Patrol, Franka “Poncha” Poncherello, na specjalne zamówienie na Halloween w 2013 roku..

Carson Daly and Erik Estrada
Carson Daly i Erik Estrada, ubrani jak postaci z CHIP, bawili się na Rockefeller Plaza podczas Halloweenowego odcinku TODAY w 2013 roku.Getty Images

Nie jest to pierwszy prawdziwy wydział policji, do którego dołączyła gwiazda “CHIPs”, ponieważ w 2009 r. Został mianowany pełnomocnym zastępcą szeryfa w Bedford County w stanie Wirginia przez szeryfa Mike’a Browna, który jest dyrektorem fundacji Safe Surfin ‘.

W 2008 roku Estrada pracowała również jako rezerwowy oficer policji w Muncie w stanie Indiana, patrolując na zmianę na północy trzy dni w tygodniu.

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.