Wokalista Counting Crows pisze utwór “Shrek 2”

Wokalista Counting Crows Adam Duritz znany jest z pisania osobistych i introspekcyjnych piosenek. Ten rodzaj pisania piosenek, jak mówi, przychodzi mu łatwo.

Ale napisanie oryginalnej piosenki do filmu animowanego “Shrek 2” nie przychodziło tak łatwo.

“Naprawdę borykałem się z tym. Generalnie nie piszę piosenek na żądanie i prawie dotarłem do punktu, w którym myślałem, że nie zamierzam tego robić “, mówi Duritz Billboardowi.

Piosenka “Accidentally in Love” Countinga Crowsa jest pierwszym singlem ze ścieżki dźwiękowej “Shrek 2”, którą wydała Geffen Records 11 maja. Film “DreamWorks Pictures” otwiera 21 maja w amerykańskich teatrach.

Piosenka została napisana w związku z początkowym montażem filmu, przedstawiającym miesiąc miodowy bohaterów Shrek i Princess Fiona.

Duritz mówi, że aby przygotować się do utworu, poszedł do obozu animacyjnego DreamWorks i zobaczył około połowy filmu, w tym sekwencję otwierającą, dla której miało być napisane “Przypadkowo w miłości”..

W 2001 roku film “Shrek” i ścieżka dźwiękowa są zarówno trudnymi aktami do naśladowania: film “DreamWorks Pictures” zarobił ponad 266 milionów dolarów w amerykańskim kasie, według Nielsen EDI, a “Shrek” stał się pierwszym filmem, który zdobył nagrodę Akademii za najlepszy film animowany film fabularny.

Ścieżka dźwiękowa “Shrek” sprzedała się w Stanach Zjednoczonych na 2,1 miliona kopii, według Nielsen SoundScan.

Podnoszący na duchu i osobistyMimo to, Duritz mówi, że nie otrzymał nadmiernej presji ze strony studia filmowego, aby napisać hit, a studio dało mu bardziej twórczą swobodę, niż się spodziewał.

“Po prostu powiedzieli mi, że piosenka musi być budująca. Powiedzieli: “Nie pisz piosenki o Shreku. Napisz piosenkę, która jest o Tobie. “Zabawne jest to, że piosenka zakończyła się odzwierciedlając wiele z tego, co działo się w moim życiu w tym czasie: zakochania się w kimś, kogo nie powinno się zakochać, ponieważ jest to niewygodne – mówi Duritz.

Wersje okładki obfitują w ścieżkę dźwiękową “Shrek 2”: Butterfly Boucher. David Bowie opisuje “Zmiany” Bowie. Pete Yorn oferuje trudniejszą jazdę w stylu “Młodych zakochanych” Fine Young Cannibals.

W międzyczasie Eddie Murphy i Antonio Banderas, którzy są głosami za postacią “Shrek 2”, odpowiednio Osioł i Puss-in-Boot, wykonują swoją wersję “Livin ‘la Vida Loca” Ricky’ego Martina.

Jennifer Saunders (głos z filmu “Wróżka chrzestna”) i Frou Frou wykonują oddzielne wersje “Bohatera z bajki” Bonnie Tyler (wersja Saundersa jest dodatkowym utworem CD).

Inne utwory na płycie to Saunders “Fairy Godmother Song”, “Little Drop of Poison” Toma Waitsa, “As Lovers Go” Dashboard Confessional (“Ron Fair Remix”) i “Nic nie jest nie”, Nicka Cave’a i Bad Seeds. Dobry.”

Chociaż Duritz jest zadowolony z rezultatu “Przypadkowo zakochany”, mówi, że muzycy i autorzy piosenek, którzy pracują w przemyśle filmowym, muszą przygotować się na “nieco nieprzyjemny proces”.

Duritz wyjaśnia: “Kiedy pracuję nad własnymi płytami, wytwórnia ogólnie nie próbuje ze mną współpracować. Ale kiedy robisz film, ludzie, którzy robią muzykę, są uważani za dolnych robotów. W te filmy zaangażowanych jest tyle pieniędzy, że ktoś gdzieś będzie próbował cię spieprzyć.

To nie powstrzymało Duritza od chęci pracy w filmach. Mówi, że chciałby współpracować z reżyserem Mike’em Nichols. Duritz uważa reżyserów Nicholsa, Martina Scorsesego i Wesa Andersona, którzy posiadają umiejętność pozwalania muzyce opowiadać historie w filmie.

Duritz mówi, że “przypadkowo zakochany” wiele dla niego znaczy, ponieważ wierzy, że oryginalne piosenki do filmów animowanych mają zazwyczaj ponadczasową jakość. Są również atrakcyjne dla wielu grup wiekowych.

“Moje piosenki do Counting Crows są dojrzałe i generalnie nie mają szansy na dotarcie do dzieci. Bycie częścią czegoś takiego jest całkiem fajne. “