Witaj w kolejnym sezonie “Idiotycznego urojenia”

Z obrazami stolicy kraju pojawiającymi się na ekranie, gospodarz Ryan Seacrest otworzył “American Idol 4”, uroczyście prosząc widzów, aby “podnieśli hymn narodowy”.

Potem rozpoczął się hymn, bolesna interpretacja, która brzmiała tak, jakby była śpiewana w suchych falach. Jeśli w ten sposób “American Idol” zdecydował się na otwarcie czwartego sezonu, widzowie wiedzieli, co nadchodzi.

Niecałe dwie godziny później kobieta wyjaśniała, co mówią jej głosy w jej głowie. Najpierw jednak 18-letnia Mary Roach wypowiedziała coś, co ledwo przypominało pieśń; Miała tak mało zdolności muzycznych, że gdyby życie Tinkerbell zależało od niej, Mary nie byłaby w stanie klaskać, by uratować życie Tink. Kiedy Mary w końcu skończyła, czterej sędziowie, w tym sędzia gościnny Mark McGrath, patrzyli na nią w milczeniu.

“Co sprawiło, że przesłuchanie do tej konkurencji?” Simon Cowell w końcu zapytał.

“Wszyscy moi przyjaciele powiedzieli mi, że jestem niesamowitym piosenkarzem.”

Sędziowie byli przerażeni. Ofiarując znowu śpiewać, Mary powiedziała: “Mam mnóstwo różnych głosów”.

Mark McGrath nakłonił ją: “Co oni teraz mówią?” Potem zaczęła nam mówić dosłownie, co mówią głosy, w tym, że “Mark McGrath jest gorący”.

Czy nas wprowadzają??Są tu cztery możliwości: przyjaciele Marii naprawdę myślą, że jest dobrą piosenkarką; jej przyjaciele są kłamcami; ona jest w rozpaczliwej potrzebie profesjonalnej pomocy; jest aktorką improwizowaną lub stażystą radiostacji, która ściąga nas na sędziów i na nas.

Jedyną smaczną opcją jest ta ostatnia, ponieważ wszystkie pozostałe zawierają poważne złudzenia, podobnie jak większość innych przesłuchań, które dotarły do ​​atmosfery wtorkowej nocy..

Po zakończeniu okresu Mary z sędziami, pierwszy odcinek “American Idol 4” zakończył się montażem “Breakaway”, nowym singlem ze zwycięskiej w pierwszym sezonie Kelly Clarkson. Chór piosenki głosi, po części, “Zaryzykuj / Dokonaj zmiany / I odejdź”.

W idealnej sytuacji robią to artyści z “American Idol”: ryzykują i katapultują się w nowe życie. Na przykład jedna kobieta ze łzami w oczach powiedziała nam, że sprzedała obrączkę za 200 USD, aby zapłacić za podróż do DC; ten akt był tego wart, gdy dotarła do Hollywood. Zawodnicy tacy jak ona mają talent i marzenia o sukcesie i wykorzystują tę konkurencję do realizacji swoich celów.

Ale to nie wyjaśnia większości ludzi, których przesłuchania zostały pokazane podczas pierwszego odcinka. Są to źli pływacy bez wodnych skrzydeł, którzy wskakują do basenu, flopują, prawie się utopiają, a następnie obwiniają ratownika, który próbuje wyciągnąć je w bezpieczne miejsce. Dlaczego tu byli? I czy to naprawdę miało być rozrywką?

Zastanów się zawodnik # 32875, Derek Braxton, który powiedział, że jest kuzynem piosenkarza Toni Braxton. “Śpiewanie to moje życie”, powiedział nam Derek. Wiedzieliśmy, co będzie dalej; Życie śpiewane Dereka dobiegło końca, zanim się zaczęło. Randy Jackson był okrutny i tępy, mówiąc: “Sprawdziłbym mój słuch, gdybym był tobą”. Głos Ryana Seacresta podsumował to: “Tyle o genetyce.” Gdzieś, Toni Braxton wypełnia aplikację zmieniającą nazwiska.

Uczestniczka # 27680, która nosiła stroje bez rękawów, które pokazywały jej porysowane ramiona, najpierw powiedziała nam, że “może wydawać się, że mam dużo pieniędzy”, ale nalegał: “Nadal jestem bardzo elegancka.” Szymon szybko ją zniechęcił , mówiąc jej: “Wyglądasz jakbyś był przeciągnięty przez krzak”. Potem próbowała wyjaśnić, mówiąc, że dosłownie ubrała się w ciemnym przymierzalni. Simon zauważył, że było oczywiste, ponieważ jej ubrania były tak ohydne, chociaż przyznał, że ubiera się lepiej, niż śpiewała. Gdzieś tam, “Queer Eye” Carson Kressley potrzebował tlenu.

Uczestnik # 33752 zapomniał tekstu piosenki, którą śpiewał. Sędziowie pozwolili mu wyjść na dwór i zapytać innych, jakie są teksty – pomimo tego, że kilka notatek, które wykrzyczał, było okropnych. Sędziowie wpatrywali się w niego w milczeniu, a on rozpadał się, chodząc łzami. “Po prostu zupełnie to straciłem,” powiedział.

Pokaż sprawia, że ​​widzowie czują się niekomfortowoPomiędzy przerwami w reklamie, które trwały cztery lub pięć minut i pojawiały się co 10 minut lub mniej, parada podobnie urojeniowych nastolatków i 20-latków zajmowała coraz bardziej niewygodne dwie godziny. Dla każdego śmiesznie absurdalnego i zabawnego piosenkarza, jak zeszłorocznego Williama Hunga, są dziesiątki, którzy najwyraźniej wierzą, że są jednymi z najlepszych śpiewaków na świecie, i to oni stawili czoła sędziom.

Czy oni naprawdę myślą, że są dobrzy? A może próbują dostać się do telewizji? I niezależnie od tego, czy muszą się zawstydzić i sprawić, że będziemy współwinni w swoim złudzeniu? Podobnie jak niesprawiedliwi uczniowie, którzy nalegają na ocenę, to wina ich nauczyciela, a nie wskazywanie na jakość ich pracy, mają skłonność do obwiniania sędziów, którzy prawdopodobnie robią im ogromną przysługę, dając złe oceny piosenkarzom. Zawodnicy, którzy idą po sędziów, jak człowiek, który w zeszłym roku rzucił Simona na wodę, są czasem zabawni. Ale kiedy wybuchają płaczem lub gapią się na cichych sędziów, trudno nie zmienić kanału z powodu dyskomfortu.

W tej chwili słuchacze wiedzą, do czego zmierzają: jeśli będą ssać, będą wyśmiani, zarówno przez sędziów, jak i przez nas. Więc robią to dla uwagi lub dlatego, że uważają, że są przyzwoici. Jeśli podrabiają, muszą być zabawniejsi; jeśli w rzeczywistości są tak złe, coś jest nie tak z ich zdolnością do krytycznego zbadania samych siebie.

Coś jest nie tak z decyzją redaktorów, by się na nich skupić – i z naszą gotowością do bycia zadowolonym z ich nędzy, zakładając, że jest prawdziwa. Z jakiegoś powodu premiera sezonu skupiła się prawie wyłącznie na tych ludziach, którzy naprawdę myślą, że mają to, czego potrzeba, ale są o kilka czwarte niż niklu w dziale talentów. Ale “Idol” ma być zabawny, a nie szarpiący.

Po tym, jak sędziowie przekazują swoje błogosławieństwa, uczestnikom związanym z Hollywoodzkim podaje się żółtą kartkę papieru, którą nazywa się “złotym biletem”. A to zdanie jest trafne, biorąc pod uwagę jego związek z Charliem i fabryką czekolady Roalda Dahla.

W powieści, po znalezieniu złotych biletów, pięć szczęśliwych dzieci zostaje wpuszczonych do fabryki Willy’ego Wonki. Jeden po drugim cztery eliminowane są z powodu złego zachowania, które najwyraźniej jest wynikiem uszkodzeń postaci. Wonka jest obojętna, ale potwornie podekscytowana, stojąc bezczynnie, gdy dzieciaki spotykają zasłużone losy.

“American Idol”, jego sędziowie i wszyscy widzowie robią to samo. Jedyna różnica polega na tym, że Wonka wpuścił złe jabłka do swojego świata; przynajmniej “Idol” odcina ich w pierwszej rundzie.

jest pisarzem i nauczycielem, który publikuje rzeczywistość zamazaną, codzienne podsumowanie wiadomości telewizyjnych o rzeczywistości.