“Wicked” Wilson Pickett umiera w wieku 64 lat

Wilson Pickett, pionier duszy najbardziej znany z ognistych hitów “Mustang Sally” i “In The Midnight Hour”, zmarł na atak serca w czwartek w Reston, w stanie Wirginia, w szpitalu, zgodnie ze swoim zarządem. Miał 64 lata.

Chris Tuthill z firmy zarządzającej Talent Source powiedział, że Pickett cierpiał na problemy zdrowotne w ciągu ostatniego roku. Pickett mieszkał w Ashburn w stanie Wirginia.

“Wykonał swoją część. To była świetna jazda, wspaniała podróż, kochałem go i jestem pewien, że był kochany, i mam tylko nadzieję, że dostał swoje rekwizyty “, powiedział Michael Wilson Pickett, syn piosenkarza, WRC-TV w Waszyngtonie. jego śmierć.

Pickett – znany jako “Wicked Pickett” – stał się gwiazdą ze swoimi uduchowionymi przebojami w latach 60. XX wieku. “W godzinie północy” w pierwszej dziesiątce na liście przebojów Billboardu w 1965 roku i “Mustang Sally” zrobił to samo w następnym roku.

“Inny Detroiter, Wilson Pickett był jednym z największych piosenkarzy soulowych wszech czasów”, powiedziała Aretha Franklin w oświadczeniu. “Absolutnie będzie tęsknił. Jestem wdzięczny, że miałem okazję porozmawiać z nim nie tak dawno temu. “

Legenda R & BPickett został zdefiniowany przez jego chrapliwy głos i namiętną dostawę. Ale urodzony w Alabamie Pickett zaczął śpiewać muzykę gospel w kościele. Po przeprowadzce do Detroit jako nastolatek, dołączył do grupy The Falcons, która zdobyła hitu “I Found a Love” z Pickettem na głównym wokalu w 1962 roku.

Rok później wyjechał solo i wkrótce osiągnął swój największy sukces. W 1965 roku związał się z legendarnym producentem duszy Jerrym Wexlerem w równie legendarnej wytwórni duszy, Stax Records w Memphis, i nagrał jeden z jego największych przebojów “In the Midnight Hour” dla Atlantic Records. Następował ciąg trafień, w tym “634-5789”, “Funky Broadway” i “Mustang Sally”. Jego zmysłowa dusza była w ostrym kontraście z delikatnymi piosenkami duszy jego odpowiedników z Detroit w Motown Records.

Wilson Pickett
Legendarny muzyk, Wilson Pickett, wykonuje koncert w Cisco Systems Bluesfest w Ottawie w sobotę. 14 lipca. Bluesfest to coroczny koncert plenerowy w stolicy Kanady. (Jana Chytilova / iPhoto.ca) (Rozmiar pliku: 5,7MB) OTTCAN07140103 [Photo via NewsCom]Jana Chytilova

Roger Friedman, dziennikarz i przyjaciel, który przedstawił Picketta w swoim dokumencie dokumentalnym z 2002 r. O duszach, “Only the Strong Survive”, powiedział, że Pickett był “naprawdę atlantycką odpowiedzią na Jamesa Browna”.

“Napisał własne utwory … był bardzo, bardzo muzykalny adept, i patrzył na jego wkład – patrz, ile utworów jego utworów zostało omówionych?” Friedman powiedział The Associated Press w czwartek.

Gdy Pickett wszedł w nową dekadę, odniósł mniej sukcesów na listach przebojów, ale wciąż miał jeszcze kilka hitów, w tym piosenkę “Nie pozwól, by zielona trawa cię oszupłała”.

“Podobnie jak wszystkie te wspaniałe legendy R & B, kiedy pojawiła się dyskoteka, to naprawdę wpłynęło to na ich kariery” – powiedział Friedman. “[Ale] Amerykanie nie zdają sobie sprawy, że wszyscy nadal są niesamowicie popularni w Europie – każdego lata, podróżując po Europie do niesamowitych tłumów”.

Mimo to, Pickett cierpiał przez ciężkie czasy. W 1991 r. Został aresztowany za rzekome wykrzykiwanie gróźb śmierci podczas prowadzenia samochodu nad trawnikiem frontowym burmistrza w Englewood, N.J., a niespełna rok później został oskarżony o napaść na swoją dziewczynę.

W 1993 roku został skazany za pijacką jazdę i skazany na rok więzienia oraz pięcioletni okres próbny po uderzeniu samochodem przez 86-letniego mężczyznę. W 1987 r. Otrzymał dwuletni okres próbny i nałożył grzywnę w wysokości 1000 USD za posiadanie załadowanej strzelby w samochodzie.

Poza jego wprowadzeniem do Hall of Fame w 1991 roku, otrzymał także nagrodę Pioneer od Fundacji Rhythm and Blues dwa lata później. On również rzucił długi cień i służył jako wzór do naśladowania w “Zobowiązaniach” w 1991 roku, bez pojawiania się w filmie.

“Gdybym nie był w showbiznesie, nie wiem, czym byłbym – wędrowcem czy czymś, wiesz?” – powiedział w wywiadzie z 2001 roku. “Ale Bóg pobłogosławił mnie talentem i szansą. Zapukałem do wystarczającej liczby drzwi i to jest to, na co mogę sobie pozwolić. “

Friedman powiedział, że właśnie rozmawiał z Pickettem w zeszłym tygodniu i wydawał się optymistą, że będzie w stanie odłożyć na bok niedawne problemy zdrowotne i znów wystąpić.

“Mieliśmy świetną rozmowę”, powiedział. “Naprawdę chciał wrócić do biznesu.”