Upokorzenie, utrata pracy dla ofiar “Borat”

Ucząc amerykańskiego humoru granatowego i absurdalnie obcego zagranicznego dziennikarza, Pat Haggerty zdał sobie sprawę, że coś jest nie tak – kim był ten facet?

Haggerty, trener wystąpień publicznych z Waszyngtonu, jest jednym z nieświadomych gwiazd filmowych z niespodziewanym hitem “Borat: Kulturalne odczucia Ameryki, by czerpać korzyści z chwalebnego narodu Kazachstanu”. Haggerty nie ma żadnych ostrych uczuć wobec Borata, komika Sacha Barona Cohena – ale tego samego nie można powiedzieć o innych, którzy zostali upokorzeni, a nawet stracili pracę dzięki niezgrabnemu facetowi z krzaczastymi wąsami.

Ich zakłopotanie wywołane przez zabawne, wywołujące pożądanie połączenie fikcji i prowokowanej komedii powiększa jego sukces – “Borat” dwa razy z rzędu zdobył pierwsze miejsce w kasie, zarabiając w sumie 67,8 milionów dolarów..

W zeszłym roku Haggerty zgodził się na filmowanie z tego, co uważał za dobroduszny film dokumentalny o podróży swojego klienta po Ameryce. Pośpiesznie podpisał formularz zwolnienia, zapłacono 400 $ i rozpoczęła się lekcja.

Gdy kamery się przewracały, jego klient opowiadał ponure historie w zniekształconym angielskim i śmiał się serdecznie kosztem niepełnosprawnych. “A potem zaczynam wąchać szczura”, powiedział Haggerty The Associated Press. “Z każdą minutą idę, wiesz, to nie może być prawdziwe.”

Zdezorientowany, skończył grać dalej. Później odkrył – dzięki swojemu synowi, studentowi college’u z HBO – że został oszukany.

Duped by Borat.

“Wykonywali prawo Pierwszej Poprawki”, powiedział Haggerty, dodając, że podobał mu się film. – A ten Sacha Cohen zarobi 87 miliardów dolarów, wiesz, dobrze dla niego, po prostu przykro mi, że musiał to zrobić w taki sposób, że pozwolił ludziom robić szarpnięcia z samych siebie, odsłaniając ich wady charakteru. “

Dwa cele Cohena – chłopcy z bractwa, którzy pili pijani, obraźliwe komentarze na temat kobiet i mniejszości – pozywają 20th Century Fox i trzy firmy produkcyjne. Pozew twierdzi, że ekipa produkcyjna zabrała uczniów do baru, aby “rozluźnili się”, zanim weźmie udział w tym, co powiedziano, będzie dokumentem, który zostanie pokazany poza Stanami Zjednoczonymi, i że podpisali zrzeczenia po intensywnym piciu. Rzecznik prasowy Studio Gregg Brilliant powiedział, że pozew “nie ma żadnej wartości”.

Zachowanie Cohena również nie było zabawne dla byłej producentki telewizyjnej Dharmy Arthur, która twierdzi, że została oszukana, by dać Cohenowi czas antenowy w porannym odcinku serialu w Jackson, występie Miss Cohen, w którym powiedział, że musi iść “moczem” i przytulić zdezorientowana pogoda, poprowadziła jej życie w spiralę, powiedziała AP. Ona szuka przeprosin.

Chociaż Artur powiedział, że została wyrzucona z serialu, powiedziała AP, że opuściła stację.

“Zaskoczony” przez zdjęciaKathie Martin, która prowadzi szkołę etykiety w Birmingham w stanie Alabama, również została pominięta w żartach. Mimo że była urocza i spokojna, gdy Borat pokazał jej nagie zdjęcia syna, Martin przyznał, że “zaskoczył” jego schtick podczas spotkania w aparacie.

“Jeśli nie potrafisz sam tego rozgryźć, nie możesz wiedzieć, że zostałeś oszukany, by stać się częścią dziecinnego dowcipu z przypisaną wartością R”, powiedziała AP poprzez e-mail.

– Nawet jeśli się zorientujesz, podpisałeś umowę, że ludzie pana Cohena zrzekną się wszelkich praw z twojej strony, aby podjąć przeciwko nim działania.

Ronald Miller z Natchez, Miss., Był zaskoczony podstępem. On i jego żona wzięli udział w obiedzie w domu plantacji, o którym powiedziano im, że będzie to wywiad z “reporterem telewizyjnym z Europy Wschodniej przybywającym do Natchez, by filmować zwyczaje społeczne na południu” – powiedział AP.

Borat przeszkadzał gościom, powiedział Miller, robiąc antysemickie uwagi i mówiąc, że niewola jest cudowna. Zaprosił również gościa na kolację – kobietę udającą prostytutkę – do przyłączenia się do grupy. Kolacja Natchez nie została uwzględniona w filmie.

Coher’s kerfuffle z Pamelą Anderson wykonało cięcie. Babka “Baywatch” została zaatakowana przez swoje alter ego podczas podpisywania książki, a następnie przepędził ją przez parking.

W kolejnej scenie w filmie babka “Baywatch” Pamela Anderson została zaatakowana przez alter ego Borata podczas podpisywania książki, a następnie przepędził ją przez parking.

Czy wcześniej dowiedziała się o swoich wybrykach? Tak, twierdzi Anderson.

“Kocham Borata … Oczywiście (Sacha) i ja planowaliśmy to lata temu”, napisała w niedawnym poście na swojej stronie internetowej. “I okazało się idealne – jestem taki szczęśliwy dla niego.”