Tina Turner świętuje wesele w domu w Szwajcarii

Ogłoszenie w zeszłym tygodniu, że Tina Turner poślubiła swojego długoletniego partnera Erwina Bacha w Szwajcarii, zaskoczyło cały świat. Ale Turner nie robił nagłówków, ratując świętowanie tego ślubu w tę ostatnią niedzielę – i na podstawie wielu doniesień była to wystawna, gwiazdorska historia..

Spotkanie w szwajcarskiej willi Turnera na osiedlu Algonquin nad Jeziorem Zuryskim przyciągnęło 120 gości, w tym gwiazdy takie jak Oprah Winfrey, Sade i David Bowie.

Goście mieli na sobie białe lub oficjalne garnitury inspirowane buddyjskim wydarzeniem, które według jednego z raportów mówiło o zaangażowanych gościach wylewających wodę z rąk małżonków. Później w tym samym raporcie willa została udekorowana 70 000 czerwonych i żółtych róż z Holandii.

Tina Turner's Swiss Algonquin villa entrance, shielded for her wedding celebration.
Szwajcarskie wejście do willi Algonquin Tiny Turner, chronione przed ślubem.Sigi Tischler / Today

Rzeczniczka prasowa Zurychu, Esther Surber, powiedziała dziennikarzom, że łodzie na jeziorze nie mogą zbliżyć się zbyt blisko posiadłości, aby zapobiec wypadkom na wodzie. Organizatorzy ślubu również podobno założyli czerwony płócienny ekran u podnóża ogrodu, aby zapobiec wtargnięciu paparazzi.

73-letnia piosenkarka, która przeszła na emeryturę w branży muzycznej i mieszka w Szwajcarii od ponad 20 lat, poślubiła 57-letnią niemiecką firmę wykonawczą wcześniej w lipcu i od 27 lat jest parą.

Turner został obywatelem Szwajcarii na początku 2013 roku.