“The Simpsons” zadebiutowali w telewizji 26 lat temu

Fani serialu “The Tracey Ullman Show” – serialu komediowego, który prowadził Foxa w latach 1987-1990 – mieli okazję obejrzeć 19 kwietnia 1987 roku, choć być może nie wiedzieli o tym w tym czasie. Podczas tego programu wyemitowano pierwszą w historii animację “Simpsonowie” z prawie dwuminutową “Dobrą nocą” krótką.

Jak powiedział producent James L. Brooks niedawno powiedział The Hollywood Reporter, chciał, aby “Ullman” zawierał krótkie animowane reklamy pełnoekranowe i lubił komiksy “Życie w piekle” Matta Groeninga, więc zaprosił rysownika do przedstawienia pomysłów. Groening postanowił w ostatniej chwili wypróbować zupełnie nowy pomysł i szybko nakreślił “The Simpsons”, jego podejście do dysfunkcyjnej, ale ostatecznie kochającej rodziny, i nazwał wiele postaci po swoich członkach rodziny.

Przeszli długą drogę od tego momentu: najwcześniejsze rysunki były skąpe i cętliwie rysowane, i podczas gdy usta bohaterów wyglądały tak, jakby mogły rozdzielić ich głowy na pół, kiedy rozmawiali, inne cechy wizualne (takie jak włosy) były już w zasadzie miejsce. Ale czekało ich wiele udoskonaleń: Trudno wyobrazić sobie obecnego Bart Simpsona, który ma przed metą metafizyczne dyskusje z dzisiejszym Homerem, na przykład.

Łatwo jednak zapomnieć, jak subwersywne były klipy – animacja nastawiona na więcej dorosłych widzów zniknęła z emisji radiowych od wielu lat, a cyniczny, nowoczesny ton, jaki przyświecał serialowi, był czymś tak uhonorowanym, jak schowanie twoje dzieci do łóżka były zupełnie nowe, nawet w nowatorskiej sieci Fox.

Dzisiaj “Simpsonowie” byli na tyle długo, aby wieczne dziecko Maggie dorastało i uczyniło dzieci bardziej kochające smoczki; Bart i Lisa zmierzali do późnych lat trzydziestych. Ale dzięki magii nieco mniej pobieżnie rysowanej animacji, zawsze będą dziećmi i ich rodzicami zawsze trochę nieświadomymi … ale kochającymi.

Szczęśliwej rocznicy “Simpsonowie!”

Aby uzyskać więcej świetnych wczesnych szortów “Simpsonów”, oto dobre miejsce na początek.