Steven Spielberg: Zostałem postawiony na tej ziemi, aby “opowiedzieć historię Holocaustu

Steven Spielberg może być najbardziej znany z największych hitów kinowych, jakie kiedykolwiek trafiły na duży ekran, takich jak “Szczęki”, “Bliskie spotkania trzeciego stopnia”, “ET”, “Park jurajski” i seria “Indiana Jones”, ale reżyserowanie tych kultowych filmów nie jest tym, za co uważa swoje prawdziwe powołanie.

Jak niedawno wyjaśnił Marii Shriver w wywiadzie dla DZIŚ, to dzieło, które wypuścił po kolejnym jednym ze swoich hitów na dużym ekranie, “Lista Schindlera” z 1993 r., Które zaczęło oznaczać dla niego najwięcej.

Steven Spielberg opowiada o ludziach, którzy przeżyli ludobójstwo

5 maja 2014 r04:23

“To jest coś, co miałem na ziemi zrobić – nie tylko po to, by robić filmy, ale by przekazać tę prawdę ludziom, szczególnie młodym ludziom” – powiedział Spielberg o USC Shoah Foundation, organizacji non-profit, którą założył wkrótce po wyprodukowaniu Zdobywczyni Oscara “Lista Schindlera”, którą sfinansował, pochodzi z filmu.

Celem grupy jest “przezwyciężenie uprzedzeń, nietolerancji i bigoterii” poprzez wykorzystanie “historii wizualnej”, i tu dochodzą do tego talenty filmowe Spielberga. W ciągu ostatnich 20 lat The USC Shoah Foundation sfilmowała wywiady z 52 000 osób, które przeżyły Holocaust i ludobójstwo w Nankinie i Ruandzie.

“To mógłbym być ja, gdybym urodził się w innym czasie i miejscu”, powiedział Spielberg o horrorach opisanych w relacjach z pierwszej ręki. “I to może się powtórzyć.”

Właśnie dlatego ta praca jest dla niego tak ważna i dlatego organizacja uruchomiła IWitness, program, który wykorzystuje filmy do edukacji młodych ludzi.

“To inspiruje studentów nie tylko do słuchania przeszłości, ale także do działania na własną przyszłość” – powiedział Stephen Smith, dyrektor wykonawczy Fundacji Shoah.

Wśród tych, którzy podzielili się swoimi historiami na ten temat, jest Celina Biniaz, która miała zaledwie 13 lat, kiedy została wysłana do Auschwitz. Była najmłodszą dziewczyną na liście Schindlera. 

“Oskar Schindler dał mi życie, więc uratował mi życie”, powiedziała DZISIAJ o mężczyźnie, który uratował ponad 1200 Żydów z obozów koncentracyjnych, zatrudniając ich w swoich fabrykach. “Ale Steven Spielberg dał mi głos, więc w pewnym sensie jest moim drugim Schindlerem.”

“Cóż, to jest piękne”, powiedział Spielberg, kiedy pochylił się nad komentarzem Biniaza.

Jest oczywiste, że jest poruszony uczuciami i historiami wszystkich tych, którzy wnieśli swój wkład.

“Czuję, że mam 52 000 dziadków, których nigdy nie znałem” – powiedział.

Śledź Ree Hines w Google+.