Smokey Robinson uderza “Dreamgirls”

W grudniu, podczas wywiadu na temat “Dreamgirls”, Beyoncé powiedziała Shaunowi Robinsonowi z Access Hollywood, że pomimo podobieństw w tej historii, naprawdę czuła się tak, jakby kierowała Dianą Ross podczas sceny, w której śpiewa “Heavy”.

Jednak każdy, kto zna historię muzyki, może zobaczyć, że “Dreamgirls” ma wiele wspólnego z historią pierwszych dni Motown Records.

Motown Icon Smokey Robinson też to zauważył i pozwolił Shaunowi wiedzieć, jak bardzo jest nieszczęśliwy w nowym, ekskluzywnym wywiadzie.

Shaun: Wziąłeś udział w Jamie Foxx i Beyoncé oraz Eddie Murphy za wzięcie tej roli?

Smokey: Uwielbiam ich wszystkich, podziwiam ich, wiesz, i powiedziałam, że Motown to także ich spuścizna, to młodzi czarni ludzie. Motown jest również ich spuścizną. To twoja spuścizna. To dziedzictwo każdej czarnej osoby w Ameryce. Twórcy filmu “Dreamgirls” rażąco wskazali, że przedstawiają Berry’ego Gordy’ego i Dianę Ross oraz Supremes i Motown i zrobili to z dużą ilością fałszywych informacji i negatywnych.

Shaun: Cóż, chwileczkę … gdzie oni kiedykolwiek powiedzieli, że to jest historia Diana Ross i Supremes i Barry Gordy?

Smokey: Widziałeś film w porządku?

Shaun: tak.

Smokey: Więc wiecie, co mówią. To jest przekonanie Smokey’a, że ​​postać Jamiego Foxxa, Curtis Taylor, Jr., ma być niezbyt dobrze ukrytą wersją założyciela Motown Berry’ego Gordy’ego, który po raz pierwszy podpisał The Supremes, Stevie. Wonder and Jackson 5, żeby wymienić tylko kilka.

Shaun: Co było takiego w wizerunku, który cię uraził??

Smokey: Berry Gordy stworzył coś ze swoim marzeniem, które pozwoliło spełnić wiele innych marzeń i zrobił to uczciwie, zrobił to uczciwie …

Shaun: W przeciwieństwie do pobierania pieniędzy z przestępczości zorganizowanej?

Smokey: Absolutnie! W przeciwieństwie do tego …

Shaun: Co do płacenia DJ-ów pod stołem?

Smokey: W przeciwieństwie do tego.

Shaun: To się nigdy nie wydarzyło?

Smokey: To się nigdy nie wydarzyło. Jako członek rodziny Motown jest dla mnie obraźliwy … Myślę, że Barry Gordy jest winien publiczne przeprosiny i powinni to zrobić szybko.

Teraz, pomimo tego, co wierzy Smokey, Foxx powiedział Shaunowi, że nie oparł swojego występu na Gordy, twierdząc: “Dostałem swoją postać od wszystkich rekordzistów, których spotkałem w ciągu ostatnich czterech lat. W ogóle nie Berry Gordy.