Ron Palillo, Horshack na “Welcome Back, Kotter” umiera w wieku 63 lat

Zaktualizowano o 5:15 po południu. PT: Aktor Ron Palillo, który grał Arnolda Horshacka w serialu telewizyjnym z 1970 roku “Welcome Back, Kotter”, zmarł we wtorek w swoim domu w Palm Beach Gardens, Fla..

Jacqueline Stander, agentka Palillo, powiedziała NBC News, że aktor miał atak serca i zmarł we śnie.

Palillo był nierozerwalnie związany z postacią, którą grał od 1975 do 1979 roku w filmie “Kotter”, hitowym sitcomie ABC, w którym tytułowa postać Gabe Kotter wraca do swojej alma mater na Brooklynie, by uczyć grupę sympatycznych mądrali zwanych Sweatogami. Horshack był nosowo nastolatkiem, który krzyczał “Oooh, ooh” i strzelił ręką w niebo, gdy Kotter zadała pytanie. 

Pokaz był sukcesem rankingowym i fenomenem popkultury, wstrzykując zwroty smart-Alec, takie jak “Up your nose with rubber hose” do głównego nurtu i napędzającego gwiazdora Johna Travoltę do sławy. Ale seria trwała tak długo, jak liceum i jego koniec, dla Palillo, przyniósł trudności. 

Powiedział, że w latach 80. czuł się wygnany, nie mógł znaleźć części, pogrążył się w depresji i rzadko wychodził z mieszkania. Kiedy pojawiły się oferty, poczuł typografię jako Horshack. 

“Podczas gdy go kochałem, naprawdę go kochałem, nie chciałem robić go na zawsze”, powiedział w Birmingham News w 1994 roku. 

Ron Palillo, right, with co-stars Robert Hegyes and Lawrence Hilton-Jacobs in an episode of
Ron Palillo, z prawej, z gwiazdorami Robertem Hegyes i Lawrencem Hilton-Jacobsem w odcinku “Welcome Back Kotter”, ok. 1977.Archiwum Hulton / Getty Images / Dzisiaj

W artykule na swojej stronie internetowej we wtorek, Palm Beach Post cytuje Stacy Sacco, przyjaciółkę Palillo. “Po prostu nie mógł być zabawniejszy, inteligentniejszy ani utalentowany, był niesamowitym człowiekiem”. Gazeta powiedziała, że ​​Sacco spotkał się z Palillo 20 lat temu, kiedy był gościem w sitcomie Ellen DeGeneres w Los Angeles, na którym Sacco był kierownikiem scenariusza. “Byłem fanem, wszyscy wiedzieliśmy, kim on jest, był świetlistą gwiazdą” – powiedział Sacco.

Ronald Paolillo urodził się 2 kwietnia 1949 roku w hrabstwie Cheshire w stanie Connecticut, ostatecznie zrzucając pierwsze “o” z nazwiska. Jego ojciec zmarł na raka płuc, gdy miał 10 lat i zachorował. Pomyślała matka, że ​​angażowanie go w lokalny teatr może pomóc. Zakochał się w scenie i pokonał przeszkodę w mowie. 

Uczęszczał na University of Connecticut i zarabiał na produkcjach szekspirowskich przed swoją wielką przerwą. 

Powiedział ankieterom, że głos jego umierającego ojca zainspirował Horshacka do śmiechu charakterystycznego dla świszczącego oddechu, ale kiedy przesłuchał go “Kotter”, pomyślał, że zostanie przerzucony na innych, którzy mieli bardziej wytworny wygląd w Nowym Jorku. Odlewnicy wiedzieli lepiej, podobnie jak Gabe Kaplan, który grał w Kottera. 

“Kiedy Ron wszedł na przesłuchanie i zrobił swoją pierwszą linię:” Cześć, jak się masz, jestem Arnold Horshack “, powiedziałem” To on, to ten facet “- przypomniał Kaplan w e-mailu do The Associated Press. 

Poza tym Travolta, który grał Vinniego Barbarino, także obsadził serial Lawrence Hilton-Jacobs jako Freddie “Boom-Boom” Washington i Robert Hegyes jako Juan Epstein. Hegyes zmarł 26 lutego w wieku 60 lat. 

“Myślę, że był najmądrzejszym dzieckiem w szkole”, powiedział Palillo o swojej postaci w wywiadzie z Miami Herald w 2009 roku. “Porzucił swoje uzdolnienia, aby być lubianym, a to jest bardzo często spotykane u nastolatków”. 

Palillo poszedł dalej, aby uzyskać wiele części w programach od “The Love Boat” do “Cagney and Lacey” do “The A-Team”, a sam przez pewien czas grał w serialu “Ellen”. Ale pozostał najbardziej znany ze swojej roli w filmie “Kotter”, a później skupiał się na reżyserii scenicznej i pisaniu. 

Jego ostatni akt w życiu odzwierciedlał jego najsłynniejszy, w prawdziwej klasie zamiast w fikcyjnym liceum Jamesa Buchanana. Palillo uczył aktorstwa w G-Star School of the Arts, liceum w West Palm Beach. Miał wrócić do szkolnego roku we wtorek rano, powiedział Poindexter, a zajęcia miały zostać wznowione w przyszłym tygodniu. 

Palillo przeżył jego partner 41 lat, Joseph Gramm; dwóch braci i siostrę. Poindexter powiedział, że chociaż jej przyjaciółka czasami nie znosi rzucanego przez niego cienia Horshacka, to lubił tę postać i wiedział, że ta część jest zawsze bardziej błogosławieństwem niż przekleństwem. Pozostała blisko swoich gwiazd, powiedziała i wiedziała, jak bardzo fani odnoszą się do postaci. 

“Wszyscy byliśmy lub znamy jednego z tych Sweathogów”, powiedział w zeszłym roku w The Los Angeles Times.

Udostępnij swoje ulubione wspomnienia Horshack na naszej stronie na Facebooku.

The Associated Press przyczyniły się do tego raportu.

Powiązana zawartość:

  • Wideo: Zapamiętanie aktora Roberta Heygesa

Więcej rozrywki:

  • Devo, aby wydać piosenkę o psie Mitt Romney
  • Jean-Claude Van Damme: Oszukałem z Kylie Minogue
  • Sylvester Stallone zwraca się do pracy, aby pomóc w radzeniu sobie ze śmiercią syna