R-E-S-P-E-C-T: Gdzie się podziało?

Amerykanie są bardziej niegrzeczni niż kiedykolwiek wcześniej, Deborah Norville pisze w swojej nowej książce “The Power of Respect”. Dzieli się tym, dlaczego szanowanie innych jest najbardziej zapomnianym elementem w osiąganiu sukcesu. Fragment.

Siedzenie w pierwszym rzędzie
Jest błogosławieństwo i przekleństwo, że mam pracę taką jak moja w Edycji Inside. Błogosławieństwo zakotwiczenia tego telewizyjnego programu informacyjnego jest takie, że mam miejsce w pierwszym rzędzie na to, co dzieje się na świecie. Czasami opowieści sprawiają, że serce pęcznieje z dumy, jak opowieść o Jasonie McElwainzie, który miał szacunek i podziw dla swojej szkoły – i całego narodu – kiedy zdobył niesamowite dwadzieścia punktów w ostatnich czterech minutach końcowej regularnej gry sezon. Przez większość czasu Jason był znany jako “dzieciak z autyzmem”, ale w tym dniu trener powiedział siedemnastolatkowi, który służył jako kierownik zespołu, aby odpowiadać. Jason nigdy wcześniej nie grał w grę.

Jason został wyniesiony z boiska na barkach drużyny. Uczniowie w szkole domagali się jego autografu. Później spotkał się z prezydentem George’em W. Bushem. Jego mama, Debbie, powiedziała, że ​​był inspiracją dla ludzi niepełnosprawnych.

Jeśli kiedykolwiek przebywasz w szpitalu, w którym ściany są żywe w kolorze, gdzie płytki sufitowe noszą tęcze i motyle w miejscu, w którym mógłby je zobaczyć pacjent na noszach, najprawdopodobniej jest tam John Feight. Uczucie to człowiek, który uosabia Moc Szacunku. Spędził ostatnie trzydzieści lat podróżując po świecie, malując każdą powierzchnię szpitala, jaką można sobie wyobrazić, dzięki pięknym obrazom promującym leczenie. Zaczęło się, gdy odwiedzał chorego przyjaciela i myślał, że ponure sale mogą użyć odrobiny koloru. Jedna mała dziewczynka, ofiara oparzenia, w milczeniu patrzyła, jak pracuje. Kiedy zaproponował jej szczotkę i zasugerował, by pomalować, jej uśmiech wywołał misję, która przyniosła uzdrawiającą moc sztuki szpitalom we wszystkich, z wyjątkiem kilkudziesięciu narodów na ziemi. Założyciel Fundacji Sztuki Szpitalnej John Feight wierzy, że każdy jest artystą. Podobnie jak pijak, przyciąga gości, personel medyczny i, co najważniejsze, pacjentów, którzy chętnie chwytają pędzle, aby wypełnić malowidła, które naszkicował..

Feight wygląda jak lekarz w poplamionym farbą zielonym szorowaniu. Mówi, że malarstwo zabiera pacjentów z ich problemów medycznych w bezbolesny świat kreatywności. Nauczył się, jak transformacyjny może być ten proces, gdy był leczony z powodu raka prostaty. Gdy tylko Feight czuł się wystarczająco dobrze, wrócił do szpitala, w którym był leczony, i malował goły sufit, na który patrzył podczas pobytu..

Historia Patricka Henry’ego Hughesa to kolejne wzruszające przypomnienie, że każdy z nas ma coś wyjątkowego. Patrick Henry Hughes jest po prostu bardziej wyjątkowy niż większość. Patrick niewidomy, z wieloma niepełnosprawnościami fizycznymi, Patrick Henry przez całe życie jeździł na wózku inwalidzkim. Czego brakuje mu w umiejętnościach fizycznych, z nadwyżką rekompensuje talent muzyczny. Jego palce przelatują nad fortepianem, a jego głos jest wyraźny i silny, tworząc muzykę wymagającą zatrzymania się i picia w dźwięku.

Kiedy marsz bandytów University of Louisville trafi na boisko, nie możesz przegapić Patricka. Zgadza się – jest trębaczem na wózku inwalidzkim, manewruje nim po swoim ojcu. To piękna opowieść o miłości i szacunku. Jego ojciec uczy się rutyny zespołu marszowego, aby nie stracić kroku podczas przerwy. Starszy pan Hughes, zwany także Patrickiem, można również znaleźć w klasach U na L, prowadząc jego syna z klasy do klasy. Pracuje na nocnej zmianie, aby być dostępnym dla swojego syna. Pan Hughes powiedział, że nigdy nie czuł, że poświęca cokolwiek dla swojego syna. Wręcz przeciwnie, powiedział: “To właśnie robi dla mnie Patrick”. Nie możesz powstrzymać się od oglądania niesamowitej historii Hugheses i podziwiać więź ojca z synem, a także czuć się bliżej bliskich. życie.

Uwielbiam oglądać te historie na Inside Edition, ale drugą stroną mojej pracy jest to, że widzę inne historie zbyt blisko. Ostatnio obraz nie jest bardzo ładny.

Była urocza mała cheerleaderka, która myślała, że ​​idzie na nocleg. Zamiast tego została przeskoczona przez tak zwanych przyjaciół, którzy następnie przystąpili do nagrania wideo ataku. Okropne dziewczyny udowodniły swoją głupotę, publikując odcinek online – umożliwiając reszcie świata poznanie swoich okrutnych czynów i pomoc policji w wielokrotnych aresztowaniach. Victoria Lindsay doznała wstrząsu mózgu, utraty słuchu i wzroku. Jej napastnicy zostali skazani na karalność. Zostali oni skazani na okres próbny.

Widziałeś czternastoletniego dzieciaka z Baltimore, który został wydany przez policjanta za jazdę na deskorolce, gdzie nie powinien? Nic dziwnego. Było oczywiste dla wszystkich (i wszyscy to widzieli, ponieważ film trafił na YouTube), że młody Eric nie mógł powstrzymać się od powiedzenia “dude” oficerowi. Funkcjonariusz Rivieri nie był rozbawiony.

To absurdalne, że ktokolwiek zadzwoni pod 911, żeby narzekać, że lokalny McDonald’s nie zamówił zamówionych Chicken McNuggets. (Tak, to się naprawdę stało – w Fort Pierce na Florydzie.) LaTreasa Goodman powiedziała gliniarzom, że nie zaszkodziłaby, gdyby kasjerka przyjmująca zamówienie powiedziała jej z góry, że restauracja jest poza McNuggets.

Prawdziwy tragizm jest jedynym sposobem opisania tego, co wydarzyło się w hrabstwie DeKalb w Georgii, gdzie jedenastoletni Jaheem Herrera powiesił się w kwietniu. Jego przyjaciel powiedział: “Jest zmęczony tym, że wszyscy zawsze z nim rozmawiają w szkole.” Chłopiec był obiektem “nieustającego znęcania się” w swojej szkole podstawowej. Jego młodsza siostra odkryła jego ciało.

Oburzający jest przymiotnikiem, który przychodzi na myśl w historii Thomasa Junty. Obecnie odbywa karę sześciu do dziesięciu lat więzienia za zabicie mężczyzny w Massachusetts podczas hokeja dziecięcego. Junta narzekała, że ​​dzieci ofiary grają zbyt agresywnie. Wymienili słowa, a potem Junta pokonał mężczyznę. Dzieci oglądały. Junta dwukrotnie odmówiono zwolnienia warunkowego.

Wszyscy mamy nasze ulubione piosenki, ale czy możesz sobie wyobrazić zabicie człowieka nad piosenką Jimmy’ego Buffetta? Nie mogę – ale tak się stało. Żołnierz z Fort Bragg zmarł po walce pod barem w Steamboat Springs w Kolorado w styczniu zeszłego roku. Cóż, to nawet nie była walka. Richard Lopez wybrał piosenkę Jimmy’ego Buffetta na szafę grającą, a niektórzy inni patrzyli na niego z powodu wyboru. Później, kiedy Lopez i jego przyjaciele opuścili bar, jeden z napastników uderzył Lopeza w twarz, a jego głowa uderzyła o chodnik. Nigdy nie odzyskał przytomności. Kilku naocznych świadków mówi, że Lopez nigdy nie podniósł ręki w kierunku napastnika.

Od hollywoodzkich gwiazd po muldy na Wall Street (i wiele osób pomiędzy nimi), coraz częściej na nagłówkach pojawiają się ludzie o pozbawionych szacunku postawach i zachowaniach.

Kiedyś myślałem, że ludzie w końcu robią dobrze, ponieważ, cóż, jest to słuszne. Jednak po latach zgłaszania historii przemocy, niegrzeczności i braku szacunku, teraz zdaję sobie sprawę, że może nie być tak w przypadku wszystkich.

Frustracja na temat interakcji międzyludzkich nie jest niczym nowym. Od czasów Konfucjusza, ponad dwa tysiące lat temu, ludzie zachowywali się na tyle okrutnie, aby uzasadniać troskę.

Przepraszam – musimy być tak niegrzeczni?
Amerykanie często nie zgadzają się co do wielu rzeczy, ale jeśli chodzi o szacunek, ludzie mówią, że ostatnio jest ich mniej. Prawie ośmiu na dziesięciu Amerykanów (79 procent) twierdzi, że brak szacunku i uprzejmości jest poważnym problemem narodowym, a większość ludzi twierdzi, że jest coraz gorzej (60 procent). Siedemdziesiąt trzy procent twierdzi, że traktowaliśmy się nawzajem z większym szacunkiem. Zapytani, czy czują się w ten sposób z powodu “fałszywej nostalgii za przeszłością, która nigdy nie istniała”, tylko 21 procent odpowiedziało, że tak. Reszta z nas uważa, że ​​stosunek Amerykanów do braku szacunku jest obecnie gorszy.

Rudeness w Ameryce

• 79 procent twierdzi, że brak szacunku to poważny problem.

• 60 procent twierdzi, że zachowuje się niegrzeczne i samolubne zachowanie.

• 88 procent czasami spotyka niegrzecznych ludzi.

• 62 procent jest zaniepokojonych nieuprzejmym zachowaniem.

• 77 procent postrzega urzędników ignorujących klientów.

• 58 procent napotyka agresywnych kierowców.

• 56 procent niepokoi nieprzyzwoity język.

Co ludzie czują w ten sposób? Lista jest długa i dotyka niemal każdego aspektu codziennego życia. Zostać odciętym przez kogoś na autostradzie? W badaniu przeprowadzonym w 2002 r. Przez agendę publiczną agresywna jazda wyprzedzała listę “okoliczności obciążających”. Pięćdziesiąt osiem procent ankietowanych twierdzi, że konfrontowani są z lekkomyślnymi i agresywnymi kierowcami, a prawie dwie trzecie uważa, że ​​jest coraz gorzej. Pewna pani, która “popadła w agresywność za kierownicą (i 35 procent przyznaje się do winy w agresywnej jeździe) powiedziała, że ​​samochód jest jak kokon, oddzielając cię od innych kierowców i zapewniając poczucie anonimowości. Łatwo zachowywać się jak palant, gdy nie czujesz żadnego związku z otaczającymi cię ludźmi.

Sideline screamers również dokonał listy. Nieliczni rodzice na imprezach sportowych dla młodzieży, którzy krzyczą na trenerów, sędziów i dzieci, nie tylko nabijają się na nerwy, gdy ktoś krzyczy. W ankiecie Public Agenda 71 procent osób, które oglądają zorganizowane sporty dla dzieci, twierdzi, że widziało krzykliwe linie boczne, a dwie trzecie są nimi dręczone.

Głośne korzystanie z telefonów komórkowych, rozmowy w nieodpowiednich miejscach, prymitywny język w Internecie lub w rozmowach, gburowaty personel w sklepach i te niekończące się oczekiwania na liniach “usługowych” klientów w firmach również zajęły wysoką pozycję na liście zaostrzeń.

Co to jest szacunek?
Czym dokładnie jest szacunek? Dzięki Aretha Franklin wszyscy wiemy, jak to przeliterować. Jej silna, mocna interpretacja utworu “Respect” sprawia, że ​​słuchacze siedzą nieco prostrzejsi, chodzą nieco wyżej i są nieco bardziej pewni siebie. Ale Aretha śpiewając o szacunku zrobiła coś więcej: zainspirowało nas to do oczekiwania szacunku od innych.

Piosenka została napisana przez Otisa Reddinga, ale pod wpływem Arethy jej przesłanie zaczęło żyć własnym życiem. Jerry Wexler, który wpłynął na karierę takich gwiazd, jak Ray Charles, Bob Dylan i Drifters, wyprodukował wiele hitów Franklina, w tym “Respect”. Powiedział magazynowi Rolling Stone, że piosenka jest “globalna w swoim wpływie, z podtekstami -rights movement i równość płci. To był apel o godność. ”

Z Arethą Franklin przy mikrofonie piosenka “Respect” stała się hymnem dla każdego, kto czuł się mniejszy i niesforny – a było ich mnóstwo w 1967 roku, kiedy piosenka znalazła się na listach przebojów. Posłuchaj uważnie utworu, a usłyszysz, że to naprawdę polecenie. Lepiej dowiedz się, co uważam za szacunek.

Odkryj, co ktoś inny nazywa szacunkiem. To jest klucz do Potęgi Szacunku. Chociaż istnieją pewne ogólnie uzgodnione idee tego, jaki jest szacunek, w jego sercu definicja szacunku jest inna dla wszystkich. W tej książce odkryjesz sposoby, aby dowiedzieć się, co znaczy dla ciebie szacunek i doświadczyć Potęgi Szacunku w swoim życiu.

Słownik określa szacunek jako “czuć lub okazywać szacunek dla; szacunek. “Moja własna definicja po spędzeniu tak wiele czasu na odkrywaniu szacunku brzmi:” Uznaję wartość i wyjątkowość innych i uważam na ich uczucia, a jednocześnie staram się postawić na swojej pozycji “.

Samo słowo pochodzi od łacińskiego respectus, co oznacza “szacunek”. Złam to dalej – re, czyli “z powrotem” i specere, co oznacza “spojrzenie” – i możemy zrozumieć, dlaczego szacunek jest tak potężną siłą. Wszystko sprowadza się do tego, jak “patrzysz na siebie” i na innych.

Szacunek dla samego siebie jest kluczowym elementem sukcesu. Twoje poczucie szacunku do samego siebie jest podyktowane tym, jak “patrzysz na siebie” i jest w dużej mierze zdeterminowane poczuciem własnej wartości. Czy osiągam swój potencjał? Czy żyję tak jak powinienem? Czy jestem zadowolony z dokonanych wyborów i kierunku, w jakim podąża moje życie? Czy dbam o swoje zdrowie? Czy karmię swój intelekt? Czy jestem tam, gdzie chcę być w mojej duchowej podróży? Są to niektóre z domyślnych kontroli przeprowadzonych podczas pomiaru twojego szacunku dla samego siebie. Zauważ, że wszystkie są obszarami twojego życia, nad którymi masz kontrolę.

Szacunek dotyczy także tego, jak inni “patrzą na nas”. Nie możemy kontrolować, jak inni nas postrzegają. Możemy tylko określić naszą pozycję między innymi przez sygnały, które postrzegamy. Czy jestem pełen entuzjazmu (lub wcale)? Czy wybrałem dla zespołu? Czy moja opinia jest zalecana (a jeśli tak, to działa)? Czy jestem zaproszony na imprezę? Czy mam czekać dłużej niż ten inny klient? Czy mój szef jest ze mną wstrząśnięty? Nieustannie zadajemy te pytania i przetwarzamy nasze postrzeganie codziennych interakcji. Pomagają nam w intuicji, gdzie zajmujemy pozycję w hierarchii społecznej. Im bardziej intymny związek i wpływ danej osoby na nasze życie, tym bardziej przywiązujemy wagę do tego, jak postrzegamy jego / jej odpowiedź.

Szacunek wymaga empatii, zdolności przewidywania i rozumienia uczuć innych. To wymaga rozważenia. To pozwala Złotej Regule kształtować sposób, w jaki wchodzimy w interakcje. Jest uważne, aby zobaczyć sytuację z perspektywy innej osoby. Gdy szanuje się, przekazuje odbiorcy szacunek, że jest cenny i ważny. To uwalnia Moc Szacunku: dobra wola generowała bumerangi z powrotem do dawcy w formie lojalności, zaufania i wzajemnego szacunku.

***

W całej Ameryce panuje ogólne przekonanie, że ludzie nie są tak mili, jak kiedyś. Pamiętaj, że 79% z nas uważa, że ​​brak szacunku i uprzejmości to duży problem. To, co dzieje się w świecie zewnętrznym, zdaje się przenikać do szkół, gdzie 73% nauczycieli i 68% rodziców uważa, że ​​dzieci zaabsorbowały brak szacunku, który szerzy się w naszej kulturze i przynosi je ze sobą do klasy. Kosztuje ona przedsiębiorstwa tracąc produktywność, ponieważ pracownicy czują się nieważni, zmniejszając nakład pracy lub, co gorsza, szukają pracy, w której czują się docenieni. Wpływa na nasze relacje, w których zapomniane drobiazgi tworzą podziały, które rozszerzają się na nieodwracalne naruszenia.

Przy takim pisaniu Ameryka przeżywa najgorszy kryzys gospodarczy od pokolenia na pokolenie. Powrót do uprzejmości nie od razu zamrozić zamrożenie kredytu lub przywrócić zdziesiątkowane 401 (k) s. Nowy klimat szacunku nie stworzy nowych miejsc pracy, ani nie zamieni intrygantów Ponzego Bernie Madoffa w praworządnych obywateli.

Moc szacunku może jednak coś zmienić.

Moc szacunku może utrzymać rodziny w nienaruszonym stanie. Dzieci, które uczą się szanować swoich rodziców, a z kolei okazują szacunek swoim rodzicom, mają większe szanse na powodzenie w życiu niż dzieci, które nie miały szacunku nauczanego i modelowanego w domu..

Moc szacunku może utrzymywać małżeństwa razem. W większości trwających małżeństw oboje małżonkowie twierdzą, że wzajemny szacunek stanowi istotny element ich partnerstwa. Moc szacunku może uratować życie. W nowej epidemii w Ameryce, zwanej “bullycide”, coraz więcej dzieci zabija się co roku, nie będąc już w stanie znosić drwin i szykanowania prześladowców. Moc szacunku może przywrócić relacje, stworzyć atmosferę, w której przyjaźnie rozwijają się i inspirować ludzi do dawania innym.

Moc szacunku może przywrócić spokój w naszych klasach. Może to umożliwić uczniom zdobycie większej wiedzy i zdobycie wyższych punktów w testach osiągnięć, w których ostatnio Ameryka pogrążona jest żałośnie.

Potęga szacunku może uratować amerykańskie firmy szacunkowo na sześćdziesiąt cztery miliardy dolarów. Są to szacunkowe koszty utraty i zastępowania specjalistów i menedżerów, którzy porzucili pracę z powodu postrzeganej nieuczciwości w miejscu pracy. Ta oszałamiająca liczba jest odpowiednikiem produktu krajowego brutto pięćdziesięciu pięciu najbogatszych krajów świata!

Moc szacunku może zwiększyć efektywność liderów w każdej dziedzinie życia, podnosząc szacunek dla autorytetu i zwiększając prawdopodobieństwo, że ludzie odpowiedzą na swoje przywództwo w pozytywny sposób.

Moc szacunku może sprzyjać osiągnięciom indywidualnym poprzez szacunek do samego siebie. Poczucie wartości przez innych wzmacnia pewność siebie i inspiruje kreatywność. Jednostki, niegdyś niepewne i niezdecydowane, znajdą odwagę, by przesuwać granice i osiągać nowe cele.

Dowód siły szacunku Jak mogę stwierdzić z taką pewnością, że Moc Szacunku może coś zmienić? Ponieważ istnieje dowód. Przez ostatnie dwa lata tropiłem literaturę akademicką szukając dowodów, że wymierne korzyści można przypisać bardziej szanującym, cywilnym interakcjom między jednostkami. W mojej poprzedniej książce “Thank You Power” wskazałem na związek między praktyką wdzięczności a pozytywnymi mierzalnymi rezultatami, w tym lepszym zdrowiem, ulepszonymi zdolnościami poznawczymi, większą odpornością i bardziej pozytywnymi poglądami. Jako emocja “skoncentrowana na innych”, “Dziękuję Ci Moc” przenosi nacisk z Ciebie na inną osobę, a imponujące korzyści powracają do Ciebie.

Ten bumerangowy efekt stawiania obaw innych przed własnym okazał się nieoczekiwany, ale mile widziany zwrot dla dawcy.

Moc szacunku działa w podobny sposób. Jak zobaczą w następnych rozdziałach, skoncentrowany na innych aspekt Mocy Szacunku podnosi odbiorców szacunku, powodując, że działają oni z wyższą wydajnością. Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, który chce nauczyć dzieci bycia odpowiedzialnymi członkami rodziny, liderem biznesowym, próbującym zwiększyć produktywność pracowników, czy też nauczycielem pragnącym, aby twoi uczniowie się uczyć, korzyści płynące z szacunku wracają do ciebie w postaci lepszych relacji i większa skuteczność w twoich poszukiwaniach.

Ludzie sukcesu wiedzą, że nikt nie wspina się tylko na najwyższe góry. Widok z góry jest zawsze słodszy, gdy jest dzielony z kimś innym. Potęga szacunku nie tylko zapewni ci osiągnięcie celów, ale także zapewni, że wielu przyjaciół i bliskich będzie tam, kibicując, kiedy to zrobisz.

Szacunek przypomnienia

Szanowanie innych sprawia, że ​​czują się doceniani. Respektowani ludzie są zaufani.

Szacunek sprzyja “połączoności”, która prowadzi do:

• Silniejsze osobiste relacje.

• Większa lojalność pracowników.

• Większa sprzedaż klientów.

• Ulepszenia w edukacji.

• Większa kreatywność.