Producent “Breaking Bad”: “Nie pisałem do dziecka, mówiąc” mamo “

“Breaking Bad” zakończył się w niedzielę: serial stracił bohatera. (RIP, ASAC Hank Schrader). Ulubiony fan był torturowany. Widzowie byli świadkami złamanego serca zszokowanego syna i zostali porwani przez pierwsze słowa dziewczynki, strach i łzy. Imperium zła rozpadło się raz na zawsze, a rodzina została całkowicie zniszczona.

Tyle uczuć. Aby pomóc w uspokojeniu wewnętrznego chaosu, producentka wykonawcza “Breaking Bad” Moira Walley-Beckett, która napisała niedzielny odcinek “Ozymandias” (nazwa pochodzi od sonic Percy Bysshe Shelley z 1818 r. O potężnych poległych), rozmawiała z DZISIAJ na temat wydarzenia serialu. 

Na początek miała epizod z myjni samochodowej, która doprowadziła do jednej z niewielu chwil na planie podczas kręcenia tego odcinka. 

“Było wiele zabawnych informacji o tym, kim powinienem być, chciałem być metamfetą, musiałem zadzwonić do mnie z powrotem, byłem tylko patronem” – ujawniła. “Ale jest mało znany fakt, że [reżyser Rian Johnson] i ja punk’d załogi i mieliśmy cały szkic komedii.” Niewidoczny materiał jest taki, że mam załamanie nerwowe, podczas gdy ja strzelam, bo jestem Rian musi mnie trenować, a ja wpadam na Annę [Gunn] podczas wyjścia, a ona upuszcza telefon i mam w torebce tę butelkę z pigułkami, w której wkładam Altoidy i wreszcie Rian z fałszywej frustracji wchodzi na zestaw i wyciąga butelkę i wstrząsa wszystkimi tabletkami na ręce, a ja jem je na ręce tylko w szalejącej, wściekłej desperacji, a wszystko to, gdy kamera się kręci. Na początku załoga była przerażona – Boże, Moira się rozpadła – czy naprawdę nie może wziąć żetonu i odejść? Złożyli to razem, kiedy żułam tabletki Riana jak psa, bawiliśmy się w ten dzień. 

Poniżej znajduje się zredagowana i skrócona wersja wywiadu:

P: Jak to jest wiedzieć, że nie spałeś z Ameryki??

ZA: Sam jestem trochę niepewny z niedzielnego odcinka. Twitter oszalał. Ludzie mają problemy z sercem i bezsennością, prosząc mnie o zapłacenie za rachunki za terapię. Właściwie to fantastyczna odpowiedź. Idę za bolesne. Rian Johnson (“Looper”), którego wielbię i ogromnie szanuję, zaprosił mnie, abym zrobił cięcie reżysera z nim w redakcji. Musiałem więc zaangażować się w niespotykany dotąd sposób, aż do finalnego miksu. Ale potem oglądanie tego (niedziela) nocy z grupą przyjaciół, którzy są wielkimi fanami i słyszą ujęcia oddechu i okrzyków i złamanego serca. Musiałem to wszystko powtórzyć, jakby to było dla mnie zupełnie nowe. Właśnie dlatego jestem tak emocjonalnie zawieszony dzisiaj. To było niesamowite.

Dlaczego scenarzyści postanowili pokazać Waltera White’a w przyszłości? Wiemy, że idziemy na pustynię, by przetrwać.

Jest to bardzo ekscytująca obietnica rzeczy, których nie możemy nawet zacząć układać razem, gdy go zobaczysz, a on kończy 52 lata, a on kładzie bekon na jajach w barze, a on ma brodę i wyraźnie jest chory. I on kupuje M60. Stanowi wielką i ekscytującą obietnicę, co może oznaczać koniec serii. Jak do tego dojdziemy? To pytanie, które chcieliśmy zadać ludziom.

Czy śmierć Hanka była przedmiotem debaty? Czy uważasz, że Walt zabija go bezpośrednio?

Dużo się o tym rozmawiało. Wiedzieliśmy, że umrze, ale chodziło o to, gdzie spadnie w końcowej ósemce. Jednak nigdy nie chodziło o to, jak umrze pod względem godności i honoru. Wiedzieliśmy, że chcemy, żeby Hank wydostał się jak człowiek, a potem dowiedzieliśmy się o tym. Rozważaliśmy wiele opcji. Mam na myśli, że nigdy nie widzieliśmy Baby Holly z bronią, ale rozważaliśmy wiele opcji. Była to dość masywna, intensywna rozmowa przełamująca te ostatnie epizody. Staramy się, aby było to satysfakcjonujące i ekologiczne, prawdziwe i nieoczekiwane, jak to tylko możliwe.

Walt miał dwie chwile życzliwości w odcinku. Był gotów zrezygnować ze swoich 80 milionów dolarów, aby uratować Hanka i celowo oczyścił Skyler z rozmowy telefonicznej. Ustawiasz nas, żebyśmy znów byli po jego stronie?

Cóż, moralna dwuznaczność jest kamieniem węgielnym serii. Zawsze próbowaliśmy legalnie mylić oczekiwania i postawić ludzi w moralnej pozycji zakorzenienia się dla kogoś, kto stał się rakiem dla siebie i dla wszystkich wokół nich. Zawsze będzie miejsce na dyskusję o tym, jakie ślady Waltera White’a pozostają w Heisenbergu i odwrotnie.

Ten telefon! Bryan Cranston był niesamowity!

Był niesamowity! I było wspaniale być tam, obserwując go, jak wykonuje ten telefon. Był to punkt kulminacyjny całego mojego doświadczenia “Breaking Bad” – oglądania tej części występu Bryana. To, co jest naprawdę super, jeśli chodzi o naszych aktorów, to tacy dobrzy zawodowcy i tak bardzo się kochają, że Bryan był na planie z częścią rozmowy Anny w dniu, w którym ją nakręciliśmy. Anna przyszła na miejsce i rozmawiała przez telefon z Bryanem o jego części. Więc na pewno byli w tej chwili.

Wspomniałeś o Baby Holly. Złamała wiele serc i jest kampania, aby w przyszłym roku nominować ją do nagrody Emmy. Słyszeliśmy jej pierwsze słowa, widzieliśmy jej strach. Jak ją do tego zmusiłeś??

Nigdy nie wiesz, co otrzymasz z malutką osobą, ponieważ piękne małe aktorki w ich wieku tak naprawdę nie wiedzą, co się dzieje. I mamy dwie małe Holly i ich matki zawsze tam są. Podczas pracy z dziećmi istnieją olbrzymie ograniczenia, które są odpowiednie, jeśli chodzi o to, że dostajesz je tylko w 20-minutowych odstępach. To naprawdę emocjonalne rzeczy. Naprawdę mieliśmy trochę szczęścia, że ​​dziecko Hollys dawało nam to, czego potrzebowaliśmy w scenie. Z pewnością widząc, jak Skyler wali w okno pickupa, było naprawdę przerażająco. Ale w scenie toalety z Bryanem jej mamusia była zaledwie trzy stopy dalej. A ja nie pisałem do dziecka, mówiąc “Mamo”. Napisałem, że Walter sam do niego podejdzie, gdy wstał z Baby Holly i spojrzał jej w twarz, i uświadomił sobie, że robi coś niewłaściwego. A potem, kiedy ją postawił, a ona spojrzała przez ramię na swoją “Mamę” i zaczęła ją prosić, Bryan, doskonały aktor, przetoczył się z nią. Właśnie dostaliśmy magię filmową. To było po prostu niesamowite. To było więcej, niż mogłem się spodziewać – to było tak, jak w momencie, kiedy pisałem o met.

Jakie są twoje ulubione momenty z odcinka?

Reakcja Jessego (Aarona Pawła), gdy Walt mówi: “Obserwowałem, jak Jane umiera.” Na początku myślisz, że to przeprosiny i widzisz małą śmierć Jessego w tym momencie. Kiedy Skyler mówi: “Dosyć. Nie mów jeszcze jednego słowa: “Dręczy mnie to. Czuję się zaszczycony, że mogę w tej chwili napisać. Wspaniały występ Bryana podczas wspaniałej rozmowy telefonicznej, gdzie mówi jedno i czuje się inny. Miałem takie szczęście, że był to mój ostatni odcinek “Breaking Bad”. To bardzo, bardzo wyjątkowy odcinek dla mnie.

Czego możemy się spodziewać na zakończenie?

Mogę powiedzieć, że będziesz mieć więcej niewygodnych nocy na swojej kanapie. Mogę to powiedzieć.