Prawdziwy “Ghost Whisperer” inspiruje CBS

Doświadczenia paranormalne Mary Ann Winkowski jako upiorny przebój zainspirowały CBS do umieszczenia “Ghost Whisperer” w jego jesiennym składzie, z Jennifer Love Hewitt w tytułowej roli.

Winkowski, płatny konsultant serii, jest rezerwowany z trzymiesięcznym wyprzedzeniem na pogoń za niechcianymi duchami z domów ludzi.

“Nigdy bym nie pomyślał, że 20 lat temu byłaby to praca na pełny etat” – powiedział Winkowski. “Nie reklamuję ani nie pobudzam biznesu. Ludzie do mnie dzwonią. Nie nazywam ich. “

Winkowski nie ma wątpliwości co do tego, co widzi, dyskutując o tym tak wyraźnie, jak robi to w dawnej firmie zajmującej się hodowlą zwierząt, co pomogło spłacić rachunki przed zjawiskiem ghostbustingu..

Mówi, że może rozmawiać tylko z duchami, które nie wkroczyły w życie pozagrobowe. Większość kręci się tylko przez krótki czas.

Winkowski często jest zatrudniany, by brać udział w pogrzebach i wiązać luźne końce (“Gdzie tata opuścił testament?”) Lub pomóc krewnym w ostatniej rozmowie z ukochaną osobą.

“Panie zawsze będą chodzić i sprawdzać kwiaty” – powiedziała o kobiecych duchach. Jeśli chodzi o męskie duchy, “muszą policzyć, ile samochodów jest w procesji pogrzebowej”.

Duchy, które odmawiają przejścia, są tymi, które utrzymują Winkowskiego zajętego. Pobiera opłatę 100 $ lub więcej, aby doprowadzić ich do białego światła.

Hollywood zdało sobie sprawę z pracy 57-letniej dzięki swojemu przyjacielowi, najlepiej sprzedającemu się medium Jamesowi Van Praaghowi, tematowi miniserialu CBS “Living with the Dead”.

“Najpierw na nią spojrzałem, ponieważ jest najmniej prawdopodobną osobą upiorną” – powiedział John Gray, producent wykonawczy filmu “Ghost Whisperer”. “Ona pochodzi ze środkowego zachodu. Jest przyjazna. Nie ma żadnej tajemniczości. “

Duchy i latteWinkowski po raz pierwszy spotkał się z Grayem rok temu. Gray przypomina sobie, że poszli na kawę i zapytał, gdzie mogą znaleźć duchy.

“Powiedziała:” Są tu teraz ludzie. “

“Powiedziałem:” Tutaj, w Starbucks? “

Gray wykorzystał to doświadczenie w odcinku pilotażowym serialu. Później zaczął słyszeć dziwne hałasy i dzwonki do drzwi w środku nocy w swoim nowojorskim domu.

Przywołał Winkowskiego i powiedział, że odesłała duchy, ale nie wcześniej, podając mu pełny opis ludzi w domu obok, gdzie także przebywali duchy.

Od tego czasu nie miał żadnych problemów.

“” To było imponujące. Bez względu na to, jak bardzo jesteście cyniczni, musicie myśleć: “Skąd ona to wie?” – powiedział.

“Ghost Whisperer” (zaplanowany na 8 wieczorem ET w piątek) jest tylko najnowszym paranormalnym dramatem telewizyjnym, po sukcesie hitowego serialu NBC “Medium”, w którym Patricia Arquette jest gwiazdą Allison DuBois (kolejną prawdziwą kobietą).

Gray myśli, że teraz jest taka widownia dla takich programów.

“W tym klimacie, w którym żyjemy po 11 września, ludzie chcą poczuć, że istnieje jakiś większy plan” – powiedział.

Jim Longo, przewodniczący wydziału edukacji w Washington & Jefferson College w Waszyngtonie, Pa., Nie zajmuje stanowiska, czy istnieją duchy, ale gromadzi historie ludzi, którzy wierzą, że doświadczyli paranormalnych.

“Niektóre kultury naprawdę wierzą, że duch utrzymuje się, dopóki ciało nie zostanie pogrzebane, a niektóre kultury wierzą, że utrzymują się do roku”, powiedział.

Przy okazji, kochanie … Niedawno Winkowski spędziła tydzień w Los Angeles, demonstrując swoje rzemiosło dla pisarzy serialu i dla Hewitta, który gra nowożeńców próbujących poradzić sobie z jej niezwykłym talentem

Winkowski mówi, że dopiero w wieku 7 lat zdała sobie sprawę, że nikt inny nie może zobaczyć, co zrobiła. Wiele osób nie wierzyło jej, ale babka i zabrała ją na pogrzeby, aby porozmawiać z niedawno zmarłym.

“Mama nie miała pojęcia”, powiedziała.

Ani jej mąż, Ted.

Powiedziała mu, że widzi “innych” ludzi dopiero po tym, jak wymienili śluby.

“Na początku myślałem, że mogłaby poruszać nosa jak Samantha w” Czarownicę “- powiedział. “Nie byłoby sprzedaży samochodów, gdyby tak było”.

Trzydzieści siedem lat później uważa ją za zjawisko ducha.

“Nigdy nie miałem powodu, by wątpić w nią” – powiedział.

Loading...