Prawda czy fałsz? Lifetime zajmuje się filmem Jodi Arias

Proces morderstwa Jodi Arias musiał oglądać telewizję przez pięć miesięcy w tym roku, ponieważ miał wszystko: młodych, pięknych ludzi; seks, kłamstwa, zdjęcia i nagrania audio; przeszkody religijne; i szczególnie haniebne tragiczne zakończenie.

Miesiąc po tym, jak ława przysięgłych nie mogła jednomyślnie zdecydować, czy skazany morderca powinien zostać skazany na śmierć, Lifetime opowiada historię brutalnej śmierci Travisa Aleksandra na małym ekranie. “Jodi Arias: Dirty Little Secret”, tytuł zainspirowany argumentem otwarcia prawnika Ariasa, premiera w sobotę o godz. Dwugodzinny film z udziałem Tani Raymonde (“Zagubieni”) jako Ariasa i Jesse Lee Soffera (“The Mob Doctor”) jako Aleksandra obejmuje ich burzliwe i krótkie relacje bardziej niż dramat sądowy.

Arias, lat 32, spędził 18 dni na stoisku dla świadków, gdzie podzieliła się obrzydliwymi szczegółami każdego związku intymnego, w jakim przebywała, jak również swoim czasem z Alexandrem. Od swoich ulubionych drinków i przekąsek po liczne podróże z Aleksandrem po brudną rozmowę i popisy Tootsie Pops i Pop Rocks, Arias nic nie zostawiła – poza prawdopodobnym wyjaśnieniem, dlaczego zabiła mężczyznę, o którym mówiła, że ​​chce wyjść za mąż. Po drodze usłyszeliśmy wszystkie kłamstwa, które Arias powiedział policji, mediom i każdemu, kto chciał słuchać przed, w trakcie i po morderstwie. Potem powiedziała więcej jury.

Jeśli była jedna historia, która nie potrzebowała upiększania, to była ta. Ale współscenarzyści “Dirty Little Secret” Richard Blaney i Gregory Small biorą pewne twórcze licencje i wypełniają kilka pustych pól, których proces nie pokrył. Co jest prawdziwe, a co nie? Oto Twój przewodnik po pięciu większych wyjazdach. Alert spoiler!

1.Las Vegas, 2006

PRÓBAFAKT: Arias i Alexander poznali się w Sin City podczas pierwszego zjazdu Prepaid Legal Services, w którym brała udział. Świadczyła, że ​​przygotował się, by przedstawić się w mikserze, a później zaprosił ją na kolację dla dyrektorów jako swojego gościa. Ponieważ był tak “uważny”, powiedziała, że ​​musi mu powiedzieć, że mieszkała ze swoim chłopakiem i była “monogamiczna”.

FILMFIKCJA: Podczas gdy Alexander wygłasza przemówienie na konferencji poświęconej “celowaniu w oko”, czego się chce i nie pozwalaniu, by cokolwiek przeszkadzało, Arias jest na widowni, przyjmując każdą sylabę. Kiedy kończy i wycofuje się do męskiej toalety, podąża za nim do środka. “Chcę tylko, żebyś wiedział, że uważam cię za niesamowitą,” mówi, kiedy wchodzi do barki i stoi przy pisuarze. Czyżby Arias była na tyle szalona, ​​żeby przedstawić się Aleksandrowi w ten sposób? Być może gdyby tak było, Aleksander by się z nią nie rozstawał.

2.Spotkanie seksualne nr 1

FAKT: Po konferencji w Las Vegas Arias pojechała do Palm Desert w Kalifornii i zerwała ze swoim chłopakiem. Cztery dni później spotkała się z Alexandrem w domu przyjaciela w Temecula w Kalifornii, gdzie wślizgnął się do jej pokoju w środku nocy i dał jej miłość ustną, zeznała. Zdjęła szaty mormońskie i oddała przysługę. “Nie było żadnej rozmowy” – zeznała. “Myślałem, że będzie, ale nie było. Usiedliśmy i zaczęliśmy namiętnie całować … Byłem pełen obaw, ale miałem zamiar z tym. Nie chciałem mu odmówić. “

FIKCJA: Podczas bardzo niezręcznej rozmowy pełnej kiepskich seksualnych aluzji, Arias przychodzi do Aleksandra i zaprasza się do swojego pokoju hotelowego, by “napić się kawy”. Alexander odpowiada, dając jej trochę dyskretnej rozmowy o tym, dlaczego go rozwala i musi odmówić. Następnej nocy Aleksander pije kawę. czarny.

3.Najlepsi przyjaciele Aleksandra ostrzegają go, by zerwał z Ariasem

FAKT: Chociaż Chris Hughes, najlepszy przyjaciel Aleksandra, nie był pytany o ten incydent, kiedy zeznawał, on i jego żona regularnie pojawiali się w HLN podczas procesu i opowiadali historię nocy, którą Arias przerazili do tego stopnia, że ​​poprosili ją, aby nigdy nie wróciła do ich znów dom. Podczas gdy Arias miała spać w środku nocy, rozmawiali z Alexandrem w sypialni o obawach związanych z jej dziwacznym i zaborczym zachowaniem. Sky Hughes powiedziała, że ​​czuje nieodpowiednią atmosferę i kazała Alexandrowi otworzyć drzwi. Arias, który podsłuchiwał, stał tam i wydawał im “przerażający” wygląd, który przerażał ich wystarczająco, by powiedzieć jej, żeby trzymała się z daleka.

FIKCJA: Siedząc przy basenie Alexandra, Hughes rozmawia z Alexandrem o obsesyjnym zachowaniu Ariasa. “Nie lubimy jej za ciebie.” Alexander odpowiada, że ​​nie muszą się martwić, ponieważ nie ma go na dłuższą metę. Arias otwiera drzwi i zaskakuje ich. Ona i Aleksander wchodzą w walkę. “Myślisz, że będę na zawsze twoim łupem? Jeśli tak, daj mi znać i powiedz, “błaga. Aleksander zrywa z nią. Ale na tym się nie kończy.

4.Dzień morderstwa

FAKT: W kwietniu 2008 r. Arias spakowała swoje rzeczy i przeniosła się do Yreka w Kalifornii, aby zamieszkać ze swoimi dziadkami. W dniu 4 czerwca 2008 r., Podczas podobno w drodze do Utah w sprawie działalności Prepaid Legal, Arias przejechał 1000 mil do domu Aleksandra w Mesa w Arizonie, przybywając około 4 rano. Trzynaście godzin później, ona poderżnęła mu gardło, zadźgała 28 razy i zastrzelił raz w głowę, a potem pojechałem do Utah, gdzie spotkała się z innym mężczyzną.

FIKCJA: W pewnym momencie po ich rozpadzie Arias jest pokazywany w Yreka w Kalifornii w domu jej dziadków, trzymając pistolet dziadka. Ale wtedy Arias pojawia się w domu Arizony około północy 4 czerwca 2008 roku i mówi mu, że jest tam, aby się pożegnać, ponieważ przenosi się do Yreki. Po dziwnych rozmowach o tym, jak łatwo jest z nią być, Alexander pyta ją, czy chce spędzić noc.

5.Śmierć Travisa Aleksandra

FAKT: Nigdy nie dowiemy się dokładnie, dlaczego Arias zabił Alexandra, chyba że zdecyduje się na niego. Powiedziała, że ​​ich walka zaczęła się, gdy przypadkowo upuściła kamerę po tym, jak spędzili popołudnie na seksie i fotografowali się nawzajem. Prokuratura utrzymywała, że ​​to wszystko było uprzedzoną konfiguracją, gdy Arias był zazdrosny wściekłością, ponieważ jechał do Cancun w Meksyku z inną kobietą. Gdyby Arias nie mógł go mieć, nikt by nie mógł, argumentował prokurator.

FIKCJA: Tekst z Katie (jego nowej przyjaciółki) z prośbą o spotkanie z Alexandrem, wysyła Ariasa w gniewie, gdy Aleksander zaczyna brać prysznic. Gniewnie, Arias kieruje Alexandra, by pozował do zdjęć pod prysznicem, dopóki nie doprowadzi go do pozycji, której szuka. W ciągu kilku minut jego życie dobiega końca, gdy zaskakuje go nożem, a potem strzela do niego.

Nasz werdykt

Raymonde wykonuje godną podziwu pracę polegającą na przekazywaniu zwolennikom Arias “szalonych za plecami”, którzy słyszeli, co noc opisała na HLN, a także jej niepewność. Ale Soffer nie oddaje sprawiedliwości charyzmatowi Alexandra i jego chęci, więc trudno jej kupić obsesję na jego punkcie. Film prawdopodobnie skorzystałby z pewnej odległości od nieodpartego procesu. Zbyt wiele tej smutnej sagi jest zakorzenione w naszych umysłach.