Poznaj rodzinę Duggar – wszystkie 19 z nich

Dla wielu par wystarczy jedno doskonałe dziecko. Dla innych, dwa lub trzy są idealne. Ale bez względu na liczbę, większość amerykańskich rodziców osiąga punkt, w którym mówią “wystarczająco dużo!”

Nie Jim Bob i Michelle Duggar. Para z Arkansas właśnie powitała swoje 17-te naturalne dziecko i nadal nie jest gotowa, by zadeklarować, że ich rodzina jest kompletna.

“Chciałabym mieć więcej” – powiedziała Michelle w poniedziałek w nocnym domu rodziny TODAY z Mattem Lauerem z rodzinnego domu o powierzchni 7 000 stóp kwadratowych w Tontitown w Ark. Obok Michelle siedziała 23-letnia żona, Jim Bob Duggar, a za nimi było 16 dzieci. Najnowsza członkini rodziny, Jennifer, urodzona w zeszły czwartek, spała spokojnie w ramionach matki.

Dzieci – wszystkie z imionami zaczynającymi się na “J” – są w wieku od 19-letniego Joshua do Jennifer. Pomiędzy nimi jest jeszcze dziewięciu chłopców i sześć dziewcząt: John-David, Jill, Jessa, Jinger, Joseph, Josiah, Joy-Anna, Jedidiah, Jeremiasz, Jason, James, Justin, Jackson i Johannah.

Istnieją dwa zestawy bliźniaków, więc Michelle przeszła 15 ciąż, które zakończyły się 13 porodami naturalnymi i dwoma cesarskimi. Była w ciąży przez całe 25 procent jej 40 lat.

Według Michelle dostawy nie są łatwiejsze, im częściej je robisz.

“Praca to ciężka praca” – powiedziała.

“Czy wszystkie są twoje?”

Rodzina dostaje wiele komentarzy, gdy inni widzą je po raz pierwszy, ale większość z nich sprowadza się do kilku tematów, powiedział Jim Bob.

“Zawsze pytają:” Nie wiesz, co to powoduje? Czy jesteś katolikiem czy Mormonem? Czy wszystkie są twoje? Czy jesteś grupą szkolną? “

Pary w ruchu również wierzą, że mąż jest głową rodziny, a żona jest mu posłuszna, podczas gdy dzieci są uległe wobec obu. Dziewczęta noszą długie sukienki, spódnice i topy, a chłopcy noszą spodnie i koszulki polo.

Kiedy Duggars pobrali się w 1984 (miała 17 lat, a miał 19 lat), nie chcieli od razu dzieci, czując, że nie mogą sobie na nie pozwolić. Po czterech latach Michelle przestała przyjmować pigułki antykoncepcyjne, aby mieć pierwsze dziecko, a po porodzie powróciła do kontroli urodzeń.

Kiedy i tak zaszła w ciążę, tylko po to, aby poronić, co przypisują pigułkom antykoncepcyjnym, para poczuła, że ​​odebrała dziecku życie. Modlili się o przebaczenie io tyle dzieci, ile Bóg postanowił im dać.

W ciągu roku Michelle urodziła pierwszą ze swoich dwóch zestawów bliźniąt i od tej pory nie przestała.

Obaj Duggars są pośrednikami w obrocie nieruchomościami i obydwaj prowadzą również oparte na Biblii “Seminaria finansowe wolności”. Mają także nieruchomości komercyjne. W latach 1999-2002 Jim Bob służył w Izbie Reprezentantów Arkansas. W 2002 r. Przegrał przetarg na Senat USA.

Każde dziecko jest odpowiedzialne za jedną “jurysdykcję” – od ping-pensa do lekcji gry na skrzypcach.

Byli oni tematem czterech filmów dokumentalnych Discovery Health / TLC i pojawili się w: The TODAY Show, The Early Show, The View, MSNBC, włoskiej telewizji publicznej, koreańskim systemie nadawania, Discovery Home & Health (Wielka Brytania i Australia), Jimmy Kimmel Live, Fox News Network i CNN, oraz pojawiły się w czasopismach i gazetach na całym świecie.

Album “The Duggar Family Album” pojawi się w przyszłym miesiącu na Discovery Health.

system koleżeński

Przy tak wielu dzieciach organizacja jest wszystkim. Każde starsze dziecko ma jednego lub dwóch młodszych “kumpli”, za które jest odpowiedzialny. Śniadanie jest o 8, po którym rodzina “szybko czyści” dom. W wieku 9 lat rozpoczyna się nauka w domu, ponownie ze starszymi dziećmi, które pomagają nauczycielom młodszym.

Piętnastoletnia Jill jest odpowiedzialna za przygotowanie obiadu, który serwowany jest w południe. O 1:30, wszystkie dzieci w wieku 4 lat i z przerwą na drzemki, podczas gdy starsze dzieci biorą udział w badaniach grupowych przy użyciu materiałów z Advanced Training Institute International, organizacji, która produkuje domowe materiały instruktażowe oparte na Biblii.

Rachunek za rodzinny sklep spożywczy wynosi 2 000 USD miesięcznie. Transport jest zapewniony przez dziewięć pojazdów, w tym 21-osobowy autobus. Aby przejść przez tydzień, wymaga 63 ładunków prania, 6 galonów mleka, 15 tuzin jaj, 12 pudełek płatków zbożowych i 12 rolek papieru toaletowego.

Przy tak wielu dzieciach w kuchni znajduje się lista rejestracji dla dzieci, które czują, że potrzebują jednego dziecka z rodzicem. Ale Michelle mówi, że faktycznie ma więcej czasu na jeden i więcej czasu ze swoimi dziećmi niż z innymi, ponieważ ona je uczy w domu i jest z nimi przez cały dzień.

Dzieci chórowały “nie”, gdy Lauer zapytał, czy czują się zagubieni w tak dużej grupie.

“Zawsze masz kogoś do zabawy, zawsze masz kogoś, z kim możesz się bawić. To świetna zabawa “, powiedział Joshua, najstarszy. “To bardzo zgrabna rodzina.”

“Chciałbym więcej” powtórzyła Michelle. “Każdy z nich to specjalny prezent”.