Potajemnie homoseksualna gwiazda country miała “pistolet w moich ustach”

Z twardą ambicją, by zostać gwiazdą w konserwatywnym, rodzinnym świecie muzyki country, Chely Wright z Kansas musiała ukryć się głęboko w szafie, by ukryć ściśle utrzymany sekret: jest gejem. Mogłaby też zostać tam, gdyby presja podwójnego życia nie stała się tak męcząca, że ​​prawie odebrała sobie życie.

Teraz, po 15 latach kariery w zawodzie, Wright wystąpił i stał się pierwszą główną gwiazdą muzyki country, która uznała ich homoseksualizm. Urocza 39-latka ujawniła swój sekret w druku dla magazynu “People”, a na antenie w środę w wywiadzie, który zbiegał się z wydaniem jej autobiografii “Moje życie”.

“Nie pozwól mi być gejem”Przemawiając w środę w środę, Wright powiedziała Natalie Morales, że wiedziała, że ​​różni się od innych dziewcząt już w trzeciej klasie i modliła się do Boga: “Proszę, nie pozwól mi być gejem”.

“Muzyka country jest zazwyczaj uważana za konserwatywną” – powiedziała. “Nasza baza fanów jest konserwatywna; w zasadzie nasza branża, ludzie, którzy nią rządzą, mają konserwatywne przekonania i powszechnie wiadomo, że to Bóg, kraj i rodzina. Z jakiegoś powodu ludzie nie myślą, że mogą współistnieć z byciem homoseksualistą. “

I Wright sama nabrała wiary. Mimo że została uznana za najlepszego artystę country w 1995 roku, i zdobyła pierwsze hity z “Shut Up and Drive” i “Single White Female”, zachowała mamę o swojej seksualnej tożsamości. Mimo że od dwudziestu lat żyła jako homoseksualna kobieta, odepchnęła wiejskich didżejów i dziennikarzy, gdy próbowali podrapać się pod powierzchnią, uszkadzając w ten sposób jej wizerunek..

“Stałem się tak oderwany, myślę, że ludzie myśleli, że jestem zasmarkany, zimny lub trudny do poznania,” powiedział Wright Moralesowi. “Ale tak właśnie musiałem żyć moim życiem”.

Urzekające językiNawet gdy spotykała się z takimi samymi piosenkarzami jak Brad Paisley i Vince Gill, Wright miał długotrwały związek z kobietą. Ale w zgranej społeczności muzycznej w Nashville, języki wciąż merdały wokół Wrighta i tego, czy była gejem.

Wright powiedział, że w 2005 r. Uderzyły ją pogłoski, w których wystąpił wokalista country John Rich, połowa z milionowego duetu Big & Rich.

“John powiedział:” Hej, musisz uderzyć w to gejem, nie jesteś gejem, prawda? Jeśli tak, ludzie nie będą tego mieli. Jest chory, jest zboczony; jest nie do przyjęcia dla fanów muzyki country “.

“Kłamałem i wiedziałem, że odszedłam od tego, by nie mówić o tym” Teraz jestem kłamcą “.

Doprowadziło to do wstrząsającego kryzysu sumienia dla Wrighta, który powiedział Moralesowi, że uderzyła w dno kilka miesięcy po tym, jak powiedziała Richowi, że nie jest gejem.

“Miałem w ustach pistolet o średnicy 9 milimetrów” – powiedziała. “Brałem inwentarz mojego życia i zdałem sobie sprawę, że mam kawałki, których nie mogłem się przeciąć. Żyłem w sekretnym życiu, a ja byłam sławną piosenkarką country i nie widziałem sposobu, żeby je koegzystować.

“Porzuciłem nadzieję i byłem gotowy na odebranie sobie życia”.

Zmieniona modlitwa
Ale Wright, który zawsze starał się zachować równowagę w swoim podwójnym życiu, w końcu pozwolił sobie na płacz. “To właśnie złamało dla mnie tamy” – powiedziała do Moralesa.

“Odłożyłem pistolet i poszedłem na górę. Następnego ranka, kiedy się obudziłem, bałem się zejść na dół, ponieważ bałem się tej broni. Zamiast schodzić na dół, padłem na kolana i głośno przemówiłem do Boga, a ja przestałem się modlić za to, o co zawsze modliłem się, co pomogło mi znaleźć sposób na kontynuowanie mojej kariery.

“Zmieniłem modlitwę, a moja modlitwa brzmiała:” Boże, daj mi chwilę spokoju. “Wstałem z kolan i dostałem chwilę spokoju. Nie usłyszałem Bożego głosu, nie widziałem faceta w szacie, ale słyszałem, jak Bóg mówił, co szeptał w moich uszach: “Spodziewam się jednej rzeczy z was, a to jest powiedzieć prawda. “

Następnie Wright zaczęła wkładać pióro do papieru, aby opowiedzieć swoją historię, a po trzech latach refleksyjnych skończyła swoją autobiografię. Wydanie książki we wtorek zbiegło się z nową płytą “Lifted Off the Ground”.

Tylko czas pokaże, czy jej fani zaakceptują uczciwość Wrighta, czy też będzie ona cierpiała z powodu reakcji. Ale Wright wciąż nie był w stanie ukryć swojego entuzjazmu, by być w końcu szczerym wobec siebie.

“To niesamowite uczucie,” powiedziała do Moralesa. “Czuję się tak, jakby to były moje urodziny.”