Partner Philipa Seymoura Hoffmana otwiera się na temat swojego tragicznego uzależnienia od narkotyków

Partner Philipa Seymoura Hoffmana, Mimi O ‘Donnell, opowiada o tragicznym przedawkowaniu narkotyków w późnej fazie gry “Hunger Games” prawie cztery lata temu, w wieku 46 lat..

W szczerym eseju na magazyn Vogue, O’Donnell podzieliła się szczegółami swojego życia ze zdobywcą Oscara i ich trojgiem dzieci – Cooperem, 14, Tallulah, 11 i Willa, 9 – i ujawnia, co wydarzyło się w ciemnych dniach po nagłym nawrotem Hoffmana po dwóch dekadach trzeźwości.

Obraz: The Oscars - Philip Seymour Hoffman and Mimi O'Donnell
Mimi O’Donnell napisała szczery esej o tragicznym przedawkowaniu partnera Philip Seymour Hoffman cztery lata temu. ANDREW GOMBERT / EPA

“Od samego początku Phil był bardzo szczery w swoich uzależnieniach, opowiadał mi o swoim okresie intensywnego picia i eksperymentowania z heroiną we wczesnych latach dwudziestych, a także o pierwszej rehabilitacji w wieku 22 lat” – napisał O’Donnell, który zaczął spotykać się z Hoffmanem w 2001 roku..

“Bycie trzeźwym i odzyskiwanie uzależnienia było, wraz z działaniem i reżyserowaniem, głównym tematem jego życia” – dodała. “Ale wiedział, że to, że był czysty, nie oznaczało, że uzależnienie zniknęło. Oto kim jestem – ale także, aby się chronić.

“Powiedział mi, że tak bardzo jak mnie kochał, gdybym zażywał narkotyki, to byłby to przełom, to nie było dla mnie problemem, i byłem szczęśliwy, że nie piję.” Phil był tak otwarty na ten temat że się nie martwiłem. “

Obraz: Mimi O'Donnell
O’Donnell i jej dzieci na pogrzebie Hoffmana w lutym 2014 r.Jason DeCrow / AP

W miarę, jak kariera Hoffmana w Hollywood podskoczyła, O’Donnell i dzieci dołączały do ​​niego, gdy kręcił film na miejscu.

“Kiedy patrzę na to, jak blisko jesteśmy wszyscy, zastanawiam się, czy Phil jakoś wiedział, że umrze młodo” – napisał O’Donnell..

Następnie, po dwóch dekadach czysty, Hoffman wszedł w pewien rodzaj kryzysu wieku średniego. Między pracą a potrzebami rodziny, “AA zaczęło się skracać, był trzeźwy od tak dawna, że ​​nikt tego nie zauważył, ale coś się w nim wkurzyło” – napisała.

Aktor zaczął “wypijać drinka lub dwa”, a później “przyznał się, że dostał kilka opioidów na receptę”, które dokuczały O’Donnellowi..

Po krytycznie nagrodzonym występie w sztuce Broadway “Śmierć komiwojażera” Hoffman zaczął używać heroiny.

Obraz: Philip Seymour Hoffman
Późny aktor zdobył Oscara za namiętny portret autora Trumana Capote w 2005 roku “Capote”.Matt Carr / Getty Images

“Umrzesz”, przypomniał sobie O’Donnell. “Tak właśnie dzieje się z heroiną.”

Chociaż dwukrotnie sprawdzał, czy rehabilitacja trwała, Hoffman walczył. “Po raz pierwszy zdałem sobie sprawę, że jego nałóg był większy niż którykolwiek z nas, pochyliłem głowę i pomyślałem, że nie mogę tego naprawić” – napisał O’Donnell.

Kilka miesięcy później, po powrocie do domu z Atlanty, gdzie kręcił “The Hunger Games”, Hoffman “zaczął ponownie używać, a trzy dni później był martwy.”

Cztery lata później, O’Donnell powiedziała, że ​​ona i jej dzieci cenią wspomnienia zmarłego aktora, zarówno szczęśliwe, jak i smutne.

“Rozmawiamy o jego złych stronach i dobrych stronach, to, co zrobił, było zabawne, a to, co zrobił, było szalone, a to, co zrobił, było kochające, delikatne i słodkie” – napisała. “Otwieramy się, a to nas łączy i utrzymuje ducha przy życiu”.