Parker and Stone: Prorocy z South Park

Z politycznym znaczeniem “The Daily Show” i ogromną sprzedażą DVD (i późniejszą przerwą) “Chappelle’s Show” łatwo zapomnieć o innym programie Comedy Central “South Park”.

Ale prymitywny rysunek Matta Stone’a i Treya Parkera rozpocznie się w dziewiątym sezonie o godz. ET Wednesday – i pozostaje najbardziej oglądanym programem w sieci. Jest to także, być może, najbardziej maniakalna rzecz w telewizji, z całymi epizodami tworzonymi zaledwie kilka dni przed ich nadejściem.

Dzięki zgranemu z nagłówka podejściu jest to “Prawo i porządek” komedii. Pierwszy odcinek “Dwa dni przed dniem jutrzejszym” zmierza do pokonania huraganu Katrina – w związku z powodzią w sąsiednim mieście.

Parker, który kończy 36 lat, a Stone, 34, w zeszłym miesiącu podpisał umowę na kolejne trzy sezony, a “South Park” zaczął pojawiać się w niektórych krajach na rynkach – oba zapewniają świat Cartman, Stan, Kyle’a i resztę będzie nadal się rozwijać.

AP: Cartman opisał kiedyś niezależne filmy jako “gejowskich kowbojów jedzących pudding”. Teraz mamy “Brokeback Mountain”, nadchodzący film Ang Lee o gejowskich kowbojach.

Kamień: Jeśli będą mieli pudding w tym filmie, stracę rozum.

Parker: Nie, jeśli tam będzie jedzenie puddingu, zamierzamy pozwać.

AP: Czy jesteście prorokami??

Kamień: Nie, ale Cartman jest. [Śmiech] W połowie lat 90. często chodziliśmy do Sundance, a ty mogłeś po prostu powiedzieć, że zmierza w kierunku gejowskiego krowotoru.

AP: Pierwszy odcinek będzie w środę … To szybki proces dla ciebie, prawda?

Parker: To jest. Zajmujemy dużo czasu, zanim będziemy mieli do czynienia z szerokimi pomysłami, ale aż do czwartku przed tą środą, wtedy naprawdę siadamy i mówimy “OK, jak możemy opowiedzieć tę historię?” I pozostawia nam wiele pokój też. Wiele razy w czwartek usiądziemy i pójdziemy: “Hej, widziałeś tę rzecz Terri Schiavo? To jest ogromne, powinniśmy zrobić opowieść o tym. “

AP: Czasami “South Park” jest dość aktualny.

Parker: Tak, powodem, dla którego jesteśmy w stanie to zrobić, jest to, że wciąż tylko Matt i naprawdę robię prawie wszystko. Nadal piszemy, redagujemy i edytujemy każdy odcinek. … Możemy siedzieć tam we wtorek wieczorem i [przepisać trzeci akt], biegać w budce obok, nagrywać wszystkie głosy, zebrać storyboardy, edytować je i zobaczyć za kilka godzin. To niesamowite. To też jest niesamowite, robiąc to prawie dziewięć lat.

{
"type": "Slideshow",
"element": null,
"html": null
}

Kamień: Myślę, że to sprawia, że ​​serial jest lepszy w dziwny sposób. To trochę punkowo-rockowa etyka. Podobnie jak albumy, które są zbyt produkowane, możesz powiedzieć, że wyprodukowały całą magię.

Parker: To trochę więcej białych pasków.

AP: Czy jesteś zaskoczony długowiecznością “South Park”?

Kamień: To całkowicie szalone. Kiedy po raz pierwszy pokazaliśmy, myśleliśmy, że będzie to sześć odcinków, a potem skończylibyśmy – a teraz jesteśmy w dziewiątym sezonie i zapisaliśmy się na kolejne trzy lata.

AP: Co robisz, aby zachować świeżość??

Parker: To świetna zabawa, ponieważ wciąż wszystko robimy, możesz zobaczyć nasz rozwój jako pisarzy. Kiedy zaczynaliśmy ten program, wiedzieliśmy, jak robić zabawne, oburzające rzeczy, ale nie wiedzieliśmy, jak pisać.

AP: Czy jest coś, na co jesteś osobiście wrażliwy lub czy wszystko gra w uczciwą grę?

Kamień: Mamy naprawdę zabawny epizod raka piersi. [Śmieje się] Po prostu uważam, że nie jest sprzeczne wyśmiać coś i być wrażliwym na to. To po prostu sposób, w jaki badamy świat. “Wrażliwe” nie jest właściwym słowem, ale w rzeczywistości mamy myśli i uczucia dotyczące tych wszystkich rzeczy; nie jest to tylko zorientowanie na destrukcję.

Parker: W zeszłym tygodniu byliśmy w samolocie i byliśmy całkiem pewni, że umrzemy – i żartowaliśmy. Naprawdę, naprawdę czułem, że to koniec, i żartowaliśmy.

AP: Czy myślisz o innym filmie??

Parker: Yyy … nie.

Kamień: “Team America” ​​prawie zabił nas. Chcielibyśmy wymyślić sposób na zrobienie własnych filmów, ale nie umierajmy, a może pomóżmy innym ludziom produkować ich filmy, na przykład absolwenci na wyższy poziom, ponieważ dorastamy w tym wieku.

AP: A co z filmem na żywo??

Kamień: Na przykład “Deuce Bigalow: Male Gigolo”? [śmiech] Tak naprawdę powinniśmy zrobić.

Parker: Moglibyśmy zarobić tak dużo pieniędzy, gdybyśmy po prostu pisali takie scenariusze i strzelali do nich i umieszczali w nich duże gwiazdy. Przede wszystkim jednak nienawidzimy aktorów. Po drugie, nie mogę sobie wyobrazić, że jestem na planie filmu “Deuce Bigalow”.