Pamiętając o Mary Tyler Moore: Oto 5 z jej najlepszych momentów telewizyjnych i filmowych

Mary Tyler Moore, kultowa aktorka, która z uśmiechem zmieniła świat na cały świat telewizyjny na “The Mary Tyler Moore Show”, zmarła w wieku 80 lat..

“Dziś ukochana ikona Mary Tyler Moore zmarła w wieku 80 lat w towarzystwie przyjaciół i jej kochającego męża od 33 lat, dr S. Roberta Levine’a” Mara Buxbaum, jej długoletnia przedstawicielka powiedziała DZISIAJ, dodając, że była “przełomowa aktorka, producentka i namiętna adwokatka dla Juvenile Diabetes Research Foundation”, która zostanie “zapamiętana jako nieustraszona wizjonerka”.

Mary Tyler Moore
Aktorka Mary Tyler Moore (jako Mary Richards) uśmiecha się szeroko, kiedy siedzi przy biurku w scenie z “The Mary Tyler Moore Show” w 1970 roku.CBS przez Getty Images

Moore zyskała sławę jako gospodyni domowa Laura Petrie w filmie “The Dick Van Dyke Show” we wczesnych latach sześćdziesiątych, a następnie zagrała w telewizyjnym wydawnictwie medialnym Mary Richards, jednej z pierwszych kobiet telewizyjnych, które wystąpiły w programie “The Mary Tyler Moore Show” z 1970 do 1977.

POWIĄZANE: “Będzie strasznie tęsknić”: Mary Tyler Moore zapamiętana przez przyjaciół, współ-gwiazdy

Nagrodzona Emmy i nominowana do Oscara aktorka również rozświetliła srebrny ekran w filmach takich jak “Thoroughly Modern Millie” i “Ordinary People”.

Oto przegląd pięciu najlepszych chwil Moore’a.

1. “The Dick Van Dyke Show”

Moore, która rozpoczęła karierę rozrywkową jako tancerka, pokazała swoje ruchy w jednym słynnym odcinku “Dick Van Dyke Show”.

2. “The Mary Tyler Moore Show”

Moore sławnie wyrzuciła kapelusz w powietrze, argumentowała za równą płacą i ujawniła, że ​​jest na pigułce, między innymi pamiętnymi i przełomowymi momentami “Mary Tyler Moore Show”. Ale najbardziej uznany odcinek serialu to absurdalna śmierć Klauna Chucklesa, a Mary i reszta zespołu WJM News znajdują się na pogrzebie Chucklesa, gdzie Mary dostaje skrzynkę.

3. “Zwyczajni ludzie”

Moore pokazała swoje dramatyczne umiejętności w swoim nominowanym do Oskara występie jako kruchej, represjonowanej matce, starającej się nie rozpaść po tym, jak jeden z jej synów zmarł tragicznie w 1980 roku “Zwyczajni ludzie”.

POWIĄZANE: Mary Tyler Moore była zapalonym rzecznikiem badań nad cukrzycą

4. “Mary and Rhoda”

Valerie Harper zadebiutowała w roli najlepszego kumpla Marii Richards Rhoda w “The Mary Tyler Moore Show”, a następnie zagrała w jej serialu “Rhoda”.

Dwie gwiazdy ponownie zjednoczyły się w ukochanym filmie telewizyjnym “Mary and Rhoda” w 2000 roku.

5. “Hot in Cleveland”

Moore i Harper wywołali sensację, kiedy ponownie się zjednoczyli, tym razem z kolegą “Mary Tyler Moore Show” z Alty Betty White, Clorisem Leachmanem i Georgią Engel w sitcomie White’a “Hot in Cleveland” w 2013 roku. Zespół zagrał sprośny kwartet starych znajomych którzy byli niegdyś mistrzyniami.

DZISIAJ Flashback: Mary Tyler Moore omawia jej kultowe role w telewizji

26 stycznia 2017 r03:03