Żołnierz w Iraku odnotowuje przebój podziemnego kraju

Jego buty były poobijane, a jego duchy tonęły, Luke Stricklin starał się wytłumaczyć swoje doświadczenia w Iraku rodzinie i przyjaciołom, którzy wciąż pytali go, jak to jest walczyć w Bagdadzie.

“Czas wołający do domu był cenny” – powiedział żołnierz. “To była ostatnia rzecz, o której chciałeś porozmawiać, mama zawsze mówiła, że ​​nie mówię jej prawdy, a ja nie, powiedziałbym jej, że wszystko jest w porządku, Ashley, moja żona, nie słyszała, jak mówię o Po prostu rozmawialiśmy o czymkolwiek innym. “

Nie mógł wypowiedzieć słów. Ale mógł je śpiewać. Spojrzał na dno swoich butów pewnego dnia. Buty, które nosił 12 godzin dziennie przez 14 miesięcy, stały się przełomem.

“Dno moich butów na pewno się zużywa” – napisał 22-letni Arkansas National Guardsman. – W tym spłowiałym mundurze jest wiele dziur, ręce są czarne od brudu, moja twarz też nigdy nie była w piekle, ale nie może być gorsza od tego miejsca.

Pisał dalej, wprowadzał linie na swoim laptopie lub zapisywał je w zielonym, wodoodpornym notatniku “Armii”, który musiał nosić przy patrolach.

Piosenka stała się “American by God’s Amazing Grace”, a do czasu, gdy Stricklin wrócił z Iraku w marcu, był w wiejskich stacjach radiowych z Albuquerque, N.M., do Lima, Ohio i Lexington, Neb., Do Jackson, Tenn.

Podczas pisania tekstów Stricklin pokazał je swojemu koledze z armii, J.R. Shultzowi. Oboje wypracowali muzykę i postanowili nagrać piosenkę. Stricklin złapał za 25 $ gitarę, którą iracki chłopiec znalazł dla niego na targu w Bagdadzie.

“Nie możesz oczekiwać, że tam będziesz, ale to było wystarczająco dobre, grałem z tym kawałkiem, kiedy tam byłem”, powiedział Stricklin, który oprócz pieniędzy wydanych na gitarze dał chłopcu 25 USD za wskazówkę.

Żołnierze zamknęli się w pokoju Shultza w zbombardowanym betonowym budynku w obozie Bagdadu. Założyli oprogramowanie do nagrywania na laptopa i podłączyli tani mikrofon.

“Siedziałem na 5-galonowej chłodnicy wody Igloo” – powiedział Stricklin. “Nazwaliśmy ich nagrywaniem stołków.”

Z gitarą na kolanie Stricklin ukończył piosenkę i wysłał ją pocztą elektroniczną do domu, pisząc: “Mamo, posłuchaj tego”.

26 zdjęć

Pokaz slajdów

Widowiska gwiazdy

Jake Johnson i Damon Wayans Jr. w “Let’s Be Cops”, czerwonym dywanie, Selena Gomez jest unieśmiertelniona w wosku i więcej.

Jego matka, Sheila Harrington, powiedziała, że ​​była podekscytowana tym, że dostała list od swojego syna, ale nie spodziewała się, że jego twórcza odpowiedź na jej ciągłe pytania.

“Piosenka zaczęła grać i dosłownie załamałem się łzami” – powiedziała. “Wszystko to razem, cały scenariusz to dla mnie.”

Harrington szybko przekazała e-mail do przyjaciół i rodziny, ale uważała, że ​​piosenka jej syna zasługiwała na większą publiczność, a ona wysłała kopię do lokalnej stacji radiowej Fort Smith. To wywołało dziesiątki wniosków.

(Piosenka Stricklina podąża za rapowym albumem “Live From Iraq”, który kilku żołnierzy z Fort Hood napisał, nagrał i wyprodukował podczas rocznego wdrożenia w Iraku.)

Po powrocie z Iraku cztery miesiące temu Stricklin zaczął grać na lokalnych koncertach w Fort Smith, a wkrótce znalazł się w drodze do Nashville w stanie Tennessee, gdzie nagrał wersję studyjną piosenki i swój debiutancki album, z wrzesień.

Przed wyjazdem do Iraku Stricklin pracował w elektrycznym silniku, ale teraz stara się o karierę muzyczną w pełnym wymiarze godzin. Internetowe pokoje rozmów buzz z rozmową o nim jako wschodzącej country i “American by God’s Amazing Grace” został wydany jako singiel. Stricklin pojawił się w ogólnokrajowych programach telewizyjnych i radiowych promujących go.

Ma nadzieję na hit, ale jego mama jest po prostu szczęśliwa z powodu tekstów.

“Myślę, że znam ich na pamięć” – powiedziała. “Codziennie nosiłem ze sobą płytę i słuchałem jej.”

Loading...