Oda do Jamie Lynn! Ciążowe piosenki nastolatków

“To był wypadek” NRBQ (1979)

Obraz: NRBQ

Ulubieni w kultach NRBQ okazują się być zabawni i prowokują do myślenia dzięki temu reggae rockerowi o strachu przed nastolatkiem, który zaczyna się od “Kick Me Hard”. Teksty kompozytora Al Andersona wywołują radość i niepokój nastolatków, gdy opowiadają historię, która zaczyna się od pary w sypialni, która prowadzi do wizyty w gabinecie lekarskim, która prowadzi do nieoczekiwanych dobrych wiadomości … a wszystko to prowadzi do śmiesznie niespodziewanego zakończenia. Częściowo powiązane triki: album “Kick Me Hard” NRBQ prowadzi do utworu “Wacky Tobaccy”, który otrzymał nieoczekiwane drugie życie, gdy został wykorzystany w serialu “Weeds”.

“Rzeka” Bruce’a Springsteena (1980)

Obraz: Bruce Springsteen

Tytułowy utwór na piątą płytę Springsteena był otrzeźwiającym dirge. To był taki downer, że prawdopodobnie nie było zbyt wiele mówić, że seksualne eskapady przynajmniej niektórych jego młodszych słuchaczy były trzymane w szachu po przyjęciu jego przesłania. Springsteen opowiada historię nastoletniej pary (rzekomo inspirowanej przez rodzinę), której wizyty na pasie miejscowych kochanków, rzeki, doprowadzają do przysłowiowego scenariusza dla dzieci-trzech. Pieniądze się zaciskają, opcje zamykają się, a małżeństwo się zacina. Z głośnymi ciążami nastolatków na nagłówkach gazet, ta piosenka nadal służy jako przypomnienie, że nastoletnie rodzicielstwo może być walką, jeśli nie masz pieniędzy popowych lub politycznych rodziców.

“Młodzi Turcy” Rod Stewart (1981)

Obraz: Rod Stewart

Whoa! Kolejna strona nastoletniej ciąży! Miłośnicy nastolatków Billy i Patty są kewl, ale źle zrozumiani! Więc uciekają! Ale to wszystko działa! W rzeczywistości kończy się to triumfalnym urodzeniem “chłopca o wadze 10 funtów – tak!”. Dumni rodzice mają tę zipową, szalenie chwytliwą melodię jako swój hymn. Łał! Nie wiedziałam, że dramaty o nastolatkach, które uciekają i zaszły w ciążę, mogą mieć szczęśliwe zakończenia! Może powinienem pójść tą drogą z moim życiem, zamiast ostrożnie posłuchać rady “Rzeki”. Wygląda na to, że Szef zniszczył moją szkołę średnią. Grrr. Sądzę, że Rod Stewart jako jedyny dostał się do akcji. Hej! Chodzi o akcję pop-chart. To była najlepsza dziesiątka.

“Red Rag Top” autorstwa Tima McGrawa (2002)

Obraz: Tim McGraw

Ta potężna piosenka jest jednym z najlepszych momentów McGraw, z dobrze zrobioną fabułą i zwodniczo “seksownym” haczykiem, który okazuje się być rozdzierająco maudlin, gdy słuchasz uważnie. Tutaj młody Tim spotyka zielonookiego ślicznotkę i iskry latają, prowadząc od razu do … cóż, nie zepsujemy spisku. Stało się to hitem 10 krajów pomimo drażliwej tematyki (a może to właśnie z tego powodu?). Ale jeśli wolisz piosenki o nastoletnich ciążach w kraju ze szczęśliwym zakończeniem, powinieneś zamiast tego odszukać górnolotną koszulkę Kenny’ego Chesneya “There Goes My Life” z 2004 roku, która obejmuje ten sam grunt.

“Baby Mama” Fantasia (2004)

Obraz: Fantasia

Zwycięzca “American Idol” Fantasia Barrino ma wiedzę z pierwszej ręki na ten temat, odkąd zaszła w ciążę w wieku 17 lat. “Baby Mama” to obecnie oczywisty slangowy termin dla matki dziecka urodzonego poza związkiem małżeńskim, ale ta koncepcja wydawała się wymagać felietonistów w gazetach niespodziewanie w 2004 roku. Rzucili się na to krzyk dla samotnych matek, oskarżając piosenkarkę R & B o wychwalanie samotnego macierzyństwa. Przez jakiś czas piosenka wydawała się bardziej popularna wśród pisarzy niż publiczności, ponieważ nawet nie stała się popularna w Top 50. Ale słowa tutaj są bardziej przemyślane, niż mówili krytycy piosenki, a melancholijna melodia sprawia, że ​​nie jest to żaden rodzaj uroczystość. Co więcej, ma o wiele więcej wiarygodności niż “After School Special” Madonny w tej sprawie: “Papa Do not Preach”.